Chapter 743 - Big jolts in Dressrosa

Συζητήστε για τις εξελίξεις του manga.

Πώς σας φάνηκε το chapter 743;

Τέλειο
12
75%
Πολύ Καλό
3
19%
Καλό
0
No votes
Μέτριο
0
No votes
Άσχημο
0
No votes
Άθλιο
1
6%

Total votes: 16
Epsilon
Διαχειριστής

Re: Chapter 743 - Big jolts in Dressrosa

Postby Epsilon » 04/04/14, 02:34

Θάνο πού το σκέφτηκες όλο αυτό; :axaxaxa:

Εμένα μου άρεσε η εκδοχή που προτεινε παραπάνω κάποιος. Ότι δηλαδή αυτό που είδαμε είναι το χάκι του Doflamingo, προβλέπει δηλαδή ότι αν δεν κουνηθεί θα του κόψει το κεφάλι.
Κάτι παρόμοιο που είχαμε δει με Luffy και Mihawk κάποτε στο Marineford.

Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 04/04/14, 04:35

Epsilon wrote:Θάνο πού το σκέφτηκες όλο αυτό; :axaxaxa:

Εμένα μου άρεσε η εκδοχή που προτεινε παραπάνω κάποιος. Ότι δηλαδή αυτό που είδαμε είναι το χάκι του Doflamingo, προβλέπει δηλαδή ότι αν δεν κουνηθεί θα του κόψει το κεφάλι.
Κάτι παρόμοιο που είχαμε δει με Luffy και Mihawk κάποτε στο Marineford.

Όχι βρε, εγώ το αποκλείω αυτό. Αφού μετά το σχολιάζει και ο Luffy για τον dofla και έπειτα κάνει κίνηση να σώσει τον Law...
Image
Image
Christy
Joker Team

Postby Christy » 04/04/14, 12:54

:axa-axa: Κι εγώ αυτό το θεωρώ πολύ τραβηγμένο. Παρ' όλ' αυτά θα μου άρεσε να υπάρχει μια πιο καλή εξήγηση από το να είναι το χακι του DD.
Και ξαναλέω φαντάζεστε να μας τρολλαρει ο Oda και να του κόβει το κεφάλι και πάει? :axaxaxa: Με τίποτα αλλά θα μας έστελνε!
Yahazugiri7
Robin

Postby Yahazugiri7 » 04/04/14, 14:16

Christy wrote::axa-axa: Κι εγώ αυτό το θεωρώ πολύ τραβηγμένο. Παρ' όλ' αυτά θα μου άρεσε να υπάρχει μια πιο καλή εξήγηση από το να είναι το χακι του DD.
Και ξαναλέω φαντάζεστε να μας τρολλαρει ο Oda και να του κόβει το κεφάλι και πάει? :axaxaxa: Με τίποτα αλλά θα μας έστελνε!

Εγω ετσι θελω να γινει :drop:
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 04/04/14, 14:43

Το καλύτερο θα ήταν να τον αποκεφάλιζε εκείνη τη στιγμή ο Kyros γιατί έτσι θα έδειχνε ότι το βασικό εχθρό δεν τον νικά πάντα ο πρωταγωνιστής.Αλλά θα πέθαινε πολύ νωρίς χωρίς να έχουμε δει τις δυνάμεις του και για το τι ήταν ικανός να κάνει.Στην αρχή πίστευα και εγώ ότι ήταν το Haki του αλλά μετά έδειξε το κεφάλι να πέφτει κάτω, τη Baby 5 και το Bufallo να φωνάζουν και μετά ακολούθησαν και άλλα.Οπότε αυτό με το Haki το αποκλείουμε.Τώρα με τον Pica στέκει σαν σενάριο διότι εξαφανίστηκε από τον αγώνα του με το Zoro(λογικά θα αισθάνθηκε με το Haki του ότι κινδύνευε ο Doflamingo και πήγε να τον σώσει).Όταν ο Kyros όρμησε με το σπαθί του τότε ο Pica αντάλλαξε το Doflamingo με ένα πέτρινο ομείωμά του.

Λίγο τραβηγμένο και ξέρω ότι είναι μικρές οι πιθανότητες να ισχύσει αλλά μέχρι την Τετάρτη θα πιστεύω αυτό μέχρι να μου αλλάξει κάτι άλλο τη γνώμη. :p
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 04/04/14, 15:06

Όντως αυτό με το χάκι αποκλείεται.
Αλλά τι σας κάνει να πιστεύετε ότι ο Dofla θα έβγαινε εκτός μέσα σε ένα πάνελ (μιλάμε για τον ισχυρότερο αντίπαλό τους) και μάλιστα από κάποιον μη Mugiwara;
Επίσης, θεωρώ ότι είναι παραπάνω από ικανός για να προστατέψει τον εαυτό του, χωρίς να χρειάζεται τον Pika. Αν είναι δυνατόν, αν κινδύνευε κάθε φορά που κάποιος ήθελε να του κόψει το κεφάλι, τώρα θα ήταν πεθαμένος. Σίγουρα προέβλεψε την κίνηση και σίγουρα είχε και τρόπο να την αποτρέψει. Άλλωστε η φάτσα του εκεί που πέφτει στο έδαφος δείχνει εξαγριωμένη, σαν να λέει, "τι τόλμησες να κάνεις, θα σε σπάσω στο ξύλο".
Πιθανόν να έχει να κάνει με το φρούτο το, ίδωμεν.
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
iNeXoRaBlE
Global Moderator

Postby iNeXoRaBlE » 04/04/14, 15:40

Παιδιά προσοχή... Ένας Hardcore Fan του Doffy είναι ανάμεσα μας... Really ποιος ψηφίζει άθλιο για αυτό το chapter... O Doffy ζει... Εγώ μόνο και μόνο που είδα το πουπουλένιο κεφάλι του Doffy να κυλάει κάτω ήμουν σε φάση σαν το εικονίδιο δίπλα :sukeee: :sukeee:
Madao The One And only...
Image
Image
Christy
Joker Team

Postby Christy » 04/04/14, 16:44

Μπορεί να τον βοήθησε κάποιος άλλος από τους δικούς του εξάλλου δεν τους έχουμε δει όλους και τι μπορούν να κάνουν.
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 05/04/14, 03:05

Βασικά όλους τους έχουμε δει τι κάνουν από τη Donquixote Family.

Στάνταρ ο Doflamingo δεν πέθανε, αλλά το θέμα είναι πως θα ζήσει μετά από τέτοιο χτύπημα ενώ δεν είναι logia.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
kristi
Zoro

Postby kristi » 05/04/14, 11:59

Παιδια ιδεα αυτος μπορει να ελενχει τα νηματα ή κατι τετοιο και αν εχει ενωσει τα νηματα με τα νευρα του ,τον εγκεφαλο ή οτι αλλο με αυτα ?
Image

Return to “Σχολιασμός Chapter”