Τι θα γίνει στο τέλος του One Piece;

Προβλέψεις και θεωρίες για το μέλλον του One Piece.
teo1323
Zoro

Τι θα γίνει στο τέλος του One Piece;

Postby teo1323 » 16/06/13, 07:47

Εγώ πιστεύω μάχη BB pirates vs Muiwara pirates(πόσο πρωτότυπο).
mugiwaras+revolutionary army+coby+smoker+aokiji vs world gonverment+marines Final Battle
Και στο τέλος έχουμε ένα Timeskip και μετά από αυτό ξανασυναντιούνται οι Mugiwara και δείχνει τι έχει γίνει στην ζωή τους και ο Luffy παίρνει την απόφαση να παραδοθεί στον Coby τελειώνοντας έτσι την μεγάλη εποχή των πειρατών σαν ήρωας και εχθρός μαζί!
Τώρα για One Piece τι είναι,πιστεύω ότι θα βρει πληροφορίες για κάτι άσχημο και θα καταστρέψει όλη την Grand Line από όλο αυτό θα ενωθούν τα west,north,east,south blue θα γίνουν ένα κομμάτι(One Piece)και θα περιτρυγιρίζονται από θάλασσα(All Blue).

Image

Image
Επισκεφτείτε μας :
Spoiler: Show
http://weeders.forumgreek.com/

Allowed to fall! Must get up.
http://myanimelist.net/animelist/teo1323
senoradesanji
Chopper

Re: Τι θα γίνει στο τέλος του One Piece;

Postby senoradesanji » 08/07/13, 17:52

Πιστεύω ότι το One Piece δεν θα είναι κάποιος θησαυρός αλλά όλες οι περιπέτειες, τα ταξίδια και οι εμπειρίες που πέρασαν οι Straw Hat.
Επίσης ελπίζω ο κάθε ένας από αυτούς να πραγματοποιήσει το όνειρό του.
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 08/07/13, 18:53

teo1323 wrote:Εγώ πιστεύω μάχη BB pirates vs Muiwara pirates(πόσο πρωτότυπο).
mugiwaras+revolutionary army+coby+smoker+aokiji vs world gonverment+marines Final Battle

Μπα, μάχη Kid Pirates vs Mugiwara Pirates μου ταιριάζει πιο πολύ.

Δεν νομίζω ο Coby και ο Smoker να πάνε με το μέρος του Luffy.Στο συγκεκριμένο θέμα μια μάχη RA vs WG+Marines πηγαίνει καλύτερα.Εξάλλου ο Luffy γιατί να θελήσει να ρίξει την Κυβέρνηση;Πειρατής είναι.Μόνο και μόνο γιατί ο αρχηγός των RA είναι πατέρας του;

senoradesanji wrote:Πιστεύω ότι το One Piece δεν θα είναι κάποιος θησαυρός αλλά όλες οι περιπέτειες, τα ταξίδια και οι εμπειρίες που πέρασαν οι Straw Hat.

Μπα λεφτά είναι.Γιατί ο Roger στον Shirohige είπε αν θέλει να του πει πως να πάει εκεί.Αν το One Piece ήταν η φιλία και τα ταξίδια θα του έλεγε να πάει μόνος του αν θέλει να το βρει για να περάσει περισσότερες περιπέτειες με το πλήρωμά του.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
senoradesanji
Chopper

Postby senoradesanji » 08/07/13, 20:14

SANDOKANTHANOS wrote:
teo1323 wrote:Εγώ πιστεύω μάχη BB pirates vs Muiwara pirates(πόσο πρωτότυπο).

Μπα, μάχη Kid Pirates vs Mugiwara Pirates μου ταιριάζει πιο πολύ.

Δεν νομίζω ο Coby και ο Smoker να πάνε με το μέρος του Luffy.Στο συγκεκριμένο θέμα μια μάχη RA vs WG+Marines πηγαίνει καλύτερα.Εξάλλου ο Luffy γιατί να θελήσει να ρίξει την Κυβέρνηση;Πειρατής είναι.Μόνο και μόνο γιατί ο αρχηγός των RA είναι πατέρας του;

senoradesanji wrote:Πιστεύω ότι το One Piece δεν θα είναι κάποιος θησαυρός αλλά όλες οι περιπέτειες, τα ταξίδια και οι εμπειρίες που πέρασαν οι Straw Hat.

Μπα λεφτά είναι.Γιατί ο Roger στον Shirohige είπε αν θέλει να του πει πως να πάει εκεί.Αν το One Piece ήταν η φιλία και τα ταξίδια θα του έλεγε να πάει μόνος του αν θέλει να το βρει για να περάσει περισσότερες περιπέτειες με το πλήρωμά του.

Βρίσκομαι λίγο μετά το 150o επεισόδιο. Ευχαριστώ για το spoiler.
Just kidding. :p
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 08/07/13, 21:23

Ααα δεν το ήξερα.Κοίτα είμαστε στο Manga Section οπότε αν δεν διαβάζεις το manga μην πολύμπαίνεις στα topics αυτής της κατηγορίας.
Image
senoradesanji
Chopper

Postby senoradesanji » 08/07/13, 22:46

SANDOKANTHANOS wrote:Ααα δεν το ήξερα.Κοίτα είμαστε στο Manga Section οπότε αν δεν διαβάζεις το manga μην πολύμπαίνεις στα topics αυτής της κατηγορίας.

Εχεις δίκιο. Δεν το είχα παρατηρήσει. :)
Image
Christy
Joker Team

Postby Christy » 09/07/13, 02:50

Εγώ νομίζω είναι και θυσαυρός, και ολα τα σχετικα του κενου αιώνα, και τα αρχαια όπλα κλπ κλπ. οποτε οι περισσοτεροι θα πραγματποιησουν μαζι τα ονειρα τους. Επισης δεν θα ηθελα να δω καποιον απο τους Mugiwara Pirates να πεθαινει!
Natsu-Nitsu
Chopper

Postby Natsu-Nitsu » 09/07/13, 06:40

Εγω πιστευω οτι στο τελος θα δουμε μαχη pirates-revolution army vs W.G-Marine και το αποτελεσμα θα ειναι να καταστραφει η W.G!...οσο για το One piece πιστευω πως ειναι το rio poneglyph που λεει τι εχει γινει πριν 900 χρονια!
Επαναστάτης
Chopper

Postby Επαναστάτης » 12/02/14, 21:44

Στο τέλος θα πραγματοποιηθούν τα όνειρα και των 10 του πληρώματος.... και η Robin θα παίξει ένα σημαντικό ρόλο με τις Γνώσεις της
απλα διαβάστε την παρακάτω θεωρεία !!!

THE INHERITED WILL, "ONE PIECE"

http://mangahelpers.com/forum/showthrea ... -One-Piece

αν και ODA είναι αυτός !!!
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 12/02/14, 22:51

9 είναι στο πλήρωμα, όχι 10.
Εκτός και αν βάζεις και το Jinbe που είπε ότι θα τακτοποιήσει τα πράγματα με τη Big Mom και μετά θα μπορεί να μπει.

Αλλά τέλος πάντων, στο τέλος όλοι ελπίζουμε πως θα πραγματοποιηθούν τα όνειρα όλων.
Image

Return to “One Piece Theories”