Αρχικά D.

Προβλέψεις και θεωρίες για το μέλλον του One Piece.
redhaired sanny
Joker Team

Re: Αρχικά D.

Postby redhaired sanny » 06/12/12, 16:05

η robin ομως και να το ηξερε δεν θα ελεγε τιποτα αν δεν ηταν αναγκη να το πει...μπορει να το ξερει απο τωρα απλα να το πει πολυ πιο μετα...

Image
ο sogeking ειναι ο αντρας της ζωης μου
migawari
Nami

Postby migawari » 07/12/12, 21:35

γενικά θα συμφωνήσω πως το γέλιο πριν το θάνατο μπορεί να μην είναι ο καθοριστικότερος παράγοντας για τη σχέση με το D
σε ορισμένες περιπτώσεις για παράδειγμα:
Spoiler: Show
κι ο Zoro όταν νόμιζε ότι ο mihawk θα τον σκοτώσει χαμογέλασε λίγο πριν πεθάνει ας πούμε

αλλά και ο shanks είμαι σίγουρη πως θα χαμογελάει όταν πεθάνει παρ'όλο που δεν είναι D
έτσι δικαιολογείται και το γεγονός να είναι D και ο Teach παρόλο που είναι η ντροπή του γενεαλογικού δέντρου

το D μου φαίνεται πιο λογικό να είναι αυτό που δείχνει ότι είναι απόγονοι των κατοικων του κενού αιώνα που ήταν πολύ ισχυροί μπλα μπλα (οι θεωρίες που είπατε παρακάτω) οπότε τάσσομαι υπέρ αυτών !!
σαν γράμμα θα μπορούσε να είναι και το αρχικό της "φυλής" από την οποία κατάγονται αυτοί
there 'salwaysa friend(named CONDORIANO!)
Image
cr1m1nal
Nami

Postby cr1m1nal » 08/12/12, 05:04

Μπορεί να μου πεί κάποιος σε ποιό επισόδειο αναφέρουν το D (Αυτα τα λίγα πράγματα που αναφέρουν τελος πάντων) γιατί δε το θυμάμε καθολου παρόλο που το χω δεί !!!
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 08/12/12, 14:19

Σε κανένα επεισόδιο της σειράς δεν έχουν αναφέρει πλήρως τι είναι ή τι σημαίνει το D. Σε μερικά επεισόδια έχουν γίνει διάφορες αναφορές και οι χαρακτήρες αντιδρούσαν ( όπως η Robin στην Arabasta, και ο Gan Fall στο Skypiea arc). Επίσημα δεν υπάρχει καμία εξήγηση.
Image
plankton
Usopp

Postby plankton » 25/08/14, 20:41

Ισως να ειναι οι απογονοι απο εκεινο το αρχαιο βασιλειο που κατεστρεψε η Παγκοσμια Κυβερνηση επειδη το φοβοταν για αυτο και η Κυβερνηση θελει να εξαφανισει ολους οσους κουβαλαν το D και δεν ειναι με το μερος της.Ισως να σημαινει και Death οπως ειπατε,δεν ξερω.Παντως το μονο που ξερουμε ειναι οτι πεθαινουν χαμογελαστοι.
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 26/08/14, 04:14

Επίσης υπήρχε και ένας γίγαντας με το D στο όνομά του που είχε τονίσει πως δεν ήταν από το Elbaf.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
DonquixoteDoflamingo
Brook

Postby DonquixoteDoflamingo » 26/08/14, 14:35

Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 26/08/14, 17:03

Τον ξέρω, απλά δεν ανέφερα το όνομά του. Επίσης εκεί είναι η απόδειξη πως όλοι οι D δεν είναι συγγενείς.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
DonquixoteDoflamingo
Brook

Postby DonquixoteDoflamingo » 27/08/14, 00:59

περισσότερο για κάποιον άλλο που θα καθόταν και θα έψαχνε στο google το ποιος είναι αυτός ο γίγαντας το έγραψα. :nose pick: (όποιος έχει το χρόνο και δεν έχει τι να τον κάνει...) :axa-axa:
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 27/08/14, 05:31

Εγώ πιστεύω ότι το D θα είναι κάτι ασήμαντο, κάτι τόσο απλό σαν τα ζώδια (την λέω σε όσους πιστεύουν εμμέσως :muaha: ) που δεν έχει να κάνει με κάτι σύνθετο, ίσως εν τέλει να μείνει και απλό μυστήριο, πάντως δεν πιστεύω ότι θα είναι κάποια συνταρακτική πληροφορία.
Image

Return to “One Piece Theories”