Ποσα Belli θα φτασει ο Luffy μεχρι το τελος

Προβλέψεις και θεωρίες για το μέλλον του One Piece.
SANDOKANTHANOS
Luffy

Re: Ποσα Belli θα φτασει ο Luffy μεχρι το τελος

Postby SANDOKANTHANOS » 20/10/14, 23:32

Δεν ξέρω ρε συ. Το Mihawk τον έχω για πολύ δυνατό. Ακόμα και για άτομο με Haoshoku, και δεν νομίζω να κορόιδευε το Buggy. Μόλις είδε πως δεν έπαθε τίποτα με μια προσπαθεί να τον κόψει περισσότερες φορές και μόλις είδε πως δεν έχει αποτέλεσμα έμεινε με μια φάτσα στυλ "τι έγινε τώρα;". Δυνατότερος μετά το θάνατο του Newgate δεν μπορώ να πω με σιγουριά ποιος είναι, όμως είναι αυτονόητο πως είτε είναι κάποιος από τους 4 Yonkou ή ο Sakazuki.

BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
DonquixoteDoflamingo
Brook

Postby DonquixoteDoflamingo » 21/10/14, 00:34

SANDOKANTHANOS wrote: Δυνατότερος μετά το θάνατο του Newgate δεν μπορώ να πω με σιγουριά ποιος είναι, όμως είναι αυτονόητο πως είτε είναι κάποιος από τους 4 Yonkou ή ο Sakazuki.

τον bb τον θεωρούμε yonkou; :nani?: όσο για τον mihawk απλά όπως έκανε και ο zoro με τη monet δεν χρησιμοποιεί haki στις επιθέσεις του αλόγιστα και γι αυτό δεν έπαθε κάτι ο buggy... απλά όπως είναι λογικό δεν είχε ξαναδεί το buggy στη ζωή του και δεν ήξερε για το φρούτο :axa-axa: επιπλέον δεν νομίζω να θέλει ο oda να μας δείξει από τώρα όλη τη δύναμη του mihawk δεν υπάρχει λόγος
Image
teo1323
Zoro

Postby teo1323 » 21/10/14, 11:36

SANDOKANTHANOS wrote:Ένα δάχτυλο κουνά ο Doflamingo και ο Mihawk δεν μπορεί να κάνει τίποτα.

Καλά άραξε λίγο κόβει τα πάντα που θα του πετάξει ο Dofla...Πιο δυνατός πρέπει να 'ναι ο Mihawk αλλά όχι πιο επικίνδυνος γιατί είναι μόνος και στα τέτοια του όλα

SANDOKANTHANOS wrote:Δεν ξέρω ρε συ. Το Mihawk τον έχω για πολύ δυνατό. Ακόμα και για άτομο με Haoshoku, και δεν νομίζω να κορόιδευε το Buggy. Μόλις είδε πως δεν έπαθε τίποτα με μια προσπαθεί να τον κόψει περισσότερες φορές και μόλις είδε πως δεν έχει αποτέλεσμα έμεινε με μια φάτσα στυλ "τι έγινε τώρα;". Δυνατότερος μετά το θάνατο του Newgate δεν μπορώ να πω με σιγουριά ποιος είναι, όμως είναι αυτονόητο πως είτε είναι κάποιος από τους 4 Yonkou ή ο Sakazuki.

Υπάρχουν και άλλοι
Dragon,Kong,Sengoku,Garp,οι CP και όλο και κάποιοι που δεν θα ξέρουμε
Image

Image
Επισκεφτείτε μας :
Spoiler: Show
http://weeders.forumgreek.com/

Allowed to fall! Must get up.
http://myanimelist.net/animelist/teo1323
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 21/10/14, 15:09

Εγώ βάζω τους Yonkou δυνατότερους καθώς ξέρω πως είναι οι δυνατότεροι πειρατές και το Sakazuki που είναι γνωστό πως είναι ισάξιος σε δύναμη με Yonkou. Αν εμφανιστούν δυνατότεροι λογικά η λίστα θα αλλάξει.
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 21/10/14, 15:39

Παιδια οπως παει το πραγμα και ο Teach στους πιο δυνατους οδηγειται με το φρουτακια του, ααα και μη ξεχναμε και το Magellan!!!
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 21/10/14, 16:17

O Magellan έχασε από τον Teach πριν καν πάρει το Gura Gura...
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 21/10/14, 16:32

ααα αυτο δεν το θυμαμαι καν ... :nani?:
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 21/10/14, 19:49

Ε, ξέρουμε πως αφού πήρε τους κρατούμενους από το επίπεδο 6 ο Teach μπόρεσε και έφυγε από το Impel Down. Αυτό σημαίνει πως ή νίκησε ή κάπως ξέφυγε από το Magellan. Για να ήθελε να αυτοκτονήσει μετά πιστεύω πως το νίκησε.
Image
VLANT TSEPES
Brook

Postby VLANT TSEPES » 05/06/15, 14:45

2,500,000,000! belli αφου θα ειναι ο μεγαλυτερος κινδυνος για την παγκοσμια κυβερνηση τους επουρανιους δρακους και για το οτι θα ξεπερασει τον gold roger σε φημη αλλωστε ανηκει στην νεα γενια πειρατων και το εχει στο αιμα του .... ειναι ο κληρονομος του one piece......αυτο δειχνουν ολα....!!!
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 05/06/15, 20:03

Δεν είναι τόσο εύκολο να ανέβεις από τα 300.000.000 και μετά. Ο Luffy έπρεπε να νικήσει shichibukai, να βαρέσει Tenryubito, να ξεφύγει από το Sabaody(από την τιμωρία που βάρεσε Tenryubito), να προκαλέσει όλο το χαμό στο Impel Down και να κάνει τη δεύτερη και μεγαλύτερη απόδραση με 240+ άτομα, να συμμετέχει και να λάβει σημαντικό μέρος στον πόλεμο της Marineford και τέλος να ξαναπάει στη Marineford και να χτυπήσει την καμπάνα κάτι που ήταν κύρηξη πολέμου. Εξαιτίας αυτών πήγε από 300εκατ στα 400εκατ.
Image

Return to “One Piece Theories”