Το μάτι του Zoro

Προβλέψεις και θεωρίες για το μέλλον του One Piece.
Christy
Joker Team

Re: Το μάτι του Zoro

Postby Christy » 21/12/13, 19:41

SANDOKANTHANOS wrote:Δεν έδειξε να τον εκπαιδεύει.Όποτε έδειχνε τι κάνει ο Zoro τον έδειχνε να ξιφομαχεί με τους μπαμπουίνους.

Καλά αυτό δεν το ξέρουμε...δεν έχει δείξει κ τπτ από την εκπαίδευση κανενός...πιστεύω ότι είναι πολύ πιθανό να τον έχει εκπαιδεύσει κ ο ίδιος κάποια στιγμή...
Πάντως για μένα ο Mihawk του το έχει κάνει!

milan1986
Chopper

Postby milan1986 » 22/12/13, 02:37

o KUMA παιδια τους εστειλε σε καθε σημειο του κοσμου για να εκπαιδευτουν καταλλήλως ο καθενας στον τομεα του κ αυτο φαινεται ξεκαθαρα....
Τωρα αν ο MIHAWK την ειδε μιστερ ΜΙΓΙΑΓΚΙ κ τον εβαλε να τον εκπαιδευσουν στη αρχη οι μπαμπουινοι ειναι αλλο θεμα.......σημασια εχει να βλεπουμε το προφανες κ να φανταζομαστε τις λεπτομεριες μεχρι κ αν τελικα τις μαθουμε........
GoDriC
Chopper

Postby GoDriC » 26/04/14, 02:57

Εγω πιστευω οτι απλα το εχει κληστο , απισης νομιζω οτι δεν παλεψε καν με τον Mihawk.
υπομονη θα βγαλει καμια καινουρια τεχνικη και θα το ανοιξει το ματι. Εδω εβγαλε 6-7 χερια :axaxaxa:
costas92
Joker Team

Postby costas92 » 26/04/14, 14:34

GoDriC wrote:Εγω πιστευω οτι απλα το εχει κληστο , απισης νομιζω οτι δεν παλεψε καν με τον Mihawk.
υπομονη θα βγαλει καμια καινουρια τεχνικη και θα το ανοιξει το ματι. Εδω εβγαλε 6-7 χερια :axaxaxa:

Εβγαλε 6 χέρια και 3 κεφάλια!
Asura.... :sukeee: :sukeee: :sukeee:
Image
Image
GrAnD
Chopper

Postby GrAnD » 29/04/14, 00:40

Ο Zoro εχει απλως sharingan τελος... :P
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 29/04/14, 01:01

Geass
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
eustass
Usopp

Postby eustass » 18/07/14, 13:47

Η χανκοκ ειχε πει στον πολεμο οταν εδειξε τον γερακοματι οτι τα ματια του δεν ειναι απλα μπορει να υπολογιζει αποστασεις να βλεπει καλυτερα.... υποθετικα μιλωντας μπορουμε να πουμε οτι ο γερακοματις του εκοψε την οραση απο το ενα ματι για να μπορει να επικεντωνεται σε ενα σημειο και να υπολογιζει καλυτερα τα χτυπηματα του( και εμεις οτν θελουμε να δουμε κατι πολυ προσεκτηκα κλεινουμε το ενα απο τα δυο ματια για να εστιασουμε καλυτερα) αυτο αμα το δεις λογικα... αμα θελουμε να το δουμε υπερφυσικα κτλ κτλ απλα οταν ανοιγει το δευτερο ματι δεν μπορει να ελενξει την δυναμη του και γι'αυτο το εχει κλειστο μην χτυπησει κανενα νακαμα(αντιγραφη απο κενπατσι μπλιτσ)... ή να εχει καπου ειδουσ χακι(σε καθε εναν το χακι ειναι διαφορετικο (δες το αρμεντ χακι του λουφι και τον αλλον και θα δεις οτι δεν λειτουργει με τον ιδιο τροπο σε ολους)
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 18/07/14, 15:39

Θέλω πολύ να δείξει flashback για την εκπαίδευση του Zoro και να δείξει ότι όταν δεν ήταν αρκετά συγκεντρωμένος πετάχτηκε ένα πιθήκι και του έκοψε το μάτι. Έτσι απλά.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Christy
Joker Team

Postby Christy » 19/07/14, 01:40

:axaxaxa: Κι εγώ το θέλω αυτό!
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 19/07/14, 02:30

Παιδιά μην το παιδεύετε, μόνος του το έκοψε το μάτι, τον εμπόδιζε με κάποιον τρόπο, είμαι σίγουρη :axaxaxa:
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...

Return to “One Piece Theories”