Ποια είναι η μητέρα του Luffy;

Προβλέψεις και θεωρίες για το μέλλον του One Piece.
Epsilon
Διαχειριστής

Re: Ποια είναι η μητέρα του Luffy;

Postby Epsilon » 07/04/12, 21:04

Ναι, σ' αυτή τη θεωρία, αυτό είναι το μόνο πρόβλημα...
Ότι ο Ivankov θα αναγνώριζε το ίδιο του το παιδί... :what?:

Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
Hiken no Ace
Sanji

Postby Hiken no Ace » 07/04/12, 22:21

οχι απαρετιτα γιατι πολυ απλα δεν τον εχει δει ποτε ξανα μετα την γέννα τον πηρε ο Garp και τελος..... άλλωστε μπορει να ειχε κι αλλες γυναίκες :axaxaxa: :axaxaxa: :axaxaxa:
Image
migawari
Nami

Postby migawari » 24/11/12, 05:56

Aν η μάνα του luffy ήταν η θηλυκή ivankov θα έπρεπε ν έχει επιστημονικές εξηγήσεις στα episodes πώς δημιουργήθηκε το έμβρυο απο okama που παίρνει θηλυκές ορμόνες γίνεται γυναίκα με μήτρα και παραμένει γυναίκα 9 μήνες με παιδί!λίγο τραβηγμένο το βρίσκω...επίσης φαντάζομαι ότι δεν θα είχε τις κρυφές σκέψεις για τον ace ότι μπορεί να είναι γιος του dragon γιατί ή θα ήταν κι αυτό δικό της παιδί ή έστω κάτι δεν θα της είχε πει ο άλλος?ε και θα χε και καποια ιδιαίτερη σχέση με τον garp θα γνωρίζονταν ίσως λίγο καλύτερα και τέλοσπάντων όταν ο dragon κοιτούσε προς το east blue θα κοιτούσε κι ο ivankov και θα αναπολούσε!! (δεν είμαι πολύ φαν αυτής της εκδοχής παρότι ο ivan-sama είναι από τους αγαπημένους γιατί είναι drag queen :sukeee: )
προσωπικά λέω:η μάνα του luffy ήταν απλή πολίτης χωρίς κάποια ιδιότητα πειρατή ή ναυτικού και την σκότωσε η παγκόσμια κυβέρνηση επειδή έμαθε ότι κυοφόρησε το παιδί του dragon το οποίο πρόλαβε ν τ κρύψει κάπου(παρόμοια κατάσταση με portgas d rouge)

p.s. ελπίζω ν κάνω λάθος να χει καμιά πιο sukee εξέλιξη
θα μου πεις Oda είσαι μη φοβάσαι!
there 'salwaysa friend(named CONDORIANO!)
Image
ihypn9z
Sanji

Postby ihypn9z » 24/11/12, 11:38

Οι 2 πιο ηλίθιες θεωρίες που έχω ακούσει για το OP είναι ότι η μάνα του Luffy είναι ο Ivankov και ότι ο Sabo είναι ο Doflamingo! Ο Ivankov δεν ήξερε ότι ο Dragon ήταν ο πατέρας του,ο Dragon όμως το ήξερε. Λέτε να ήταν η μάνα του και τόσα χρόνια να μην του το 'χαν συζητήσει; Άσε που σιγά μην βάλει ο Oda τον Dragon με Οkama...
Image

"We must be thorough and leave nothing left! We must eliminate the very possibility of evil existing!" Sakazuki Akainu
chapapa
Joker Team

Postby chapapa » 24/11/12, 12:22

Εγώ πάλι πιστεύω ότι ήταν ηρωίδα και μάλιστα αυτή που έδωσε το έναυσμα στον Dragon να γίνει επαναστάτης!
π.χ. Σε ένα χωριό στο East Blue μια κοπέλα έχει πάρει χαμπάρι ποσό βρόμικη είναι η W.G. και οι Marines! Έτσι λοιπόν προσπαθεί σθεναρά να τους αντιμετωπίσει!
Το μαθαίνει αυτό η W.G. και στέλνει μια ομάδα marines (αναμασά τους και τον Dragon) για να την σκοτώσει!
Αυτός αντί να το κάνει τελικά την ερωτεύεται και την σώζει! :yioupi: :yioupi:
Μετά από αυτό το σκηνικό ο Dragon αντιλαμβάνεται τη διαφθορά της W.G. και γίνεται επαναστάτης!
THE END!!! :sukeee:

Για όσους θέλουν να σχολιάσουν το συγκεκριμένο post να τους θυμίσω ότι δεν επιτρέπετε να βρίζουμε!!! :alone:
Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 24/11/12, 12:47

Και για να προσθέσω σ' αυτό, η επαναστάτισσα αυτή ήταν η αδερφή της Makino, γι' αυτό και η makino πρόσεχε τον luffy μετά!!
Image
Image
KGeorgeGreece
Franky

Postby KGeorgeGreece » 24/11/12, 14:30

Καταρχην συμφωνω με ihpn9z. Η ποιο ηλιθια θεωρια που εχω ακουσει για το One Piece, ειναι οτι ο Ivankov ειναι η μανα του Luffy. Ο Ivankov ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟΥ DRAGON ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ Ο LUFFY ΕΙΝΑΙ ΓΙΟΣ ΤΟΥ. Επομενως αφηστε τις μαλακιες.

Για την κανονικη μανα του Luffy τωρα μου αρεσαν πολυ 2 ιδεες που προαναφερατε. Οτι η μανα του Luffy ειναι/ηταν Noble η tenryuubito και οτι δολοφωνηθηκε και ουσιαστικα ωθησε τον Dragon στο να γινει επαναστατης.

Προσωπικα θα μου αρεσε και πιστευω οτι ειναι ζωντανη, και οτι ειναι ενα παρα πολυ σημαντικο μελος της παγκοσμιας κυβερνησης (η ακομα και στο πλευρο του Dragon στους επαναστατες). Επισης πιστευω οτι ειτε εχει πεθανει ειτε ζει, επαιξε/θα παιξει υπερβολικα μεγαλο ρολο στην ιστορια, εμμεσα η αμεσα.
Spoiler: Show

Image
Aokiji for next nakama
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 24/11/12, 15:57

Ας προσέχουμε λίγο πως εκφραζόμαστε,έτσι? Οποιοσδήποτε μπορεί να διαφωνεί με τον οποιοδήποτε σε νορμαλ επίπεδα..

On topic:

Μου άρεσε η ιδέα της Chapapa αρκετά, θα ήθελα να γίνει έτσι. Το πήγες κάπως πιο ρομαντικά Chapapa :axaxaxa:
Κι εγώ είμαι της άποψης ότι ναι, ζει κάπου! :sukeee:
Image
migawari
Nami

Postby migawari » 24/11/12, 19:40

ναι αλλα αν έπαιζε τόσο σημαντικό ρόλο στην ιστορία του κόσμου ή στην εξελιξη του luffy δε θα έπρεπε έστω μία φορά να είχε αναφερθεί κάτι για κάποια μυστηριώδη γυναίκα?έστω όταν γνώρισαν τον ivankov

-η εκδοχή chapapa περί ερωτευμένων επαναστατών είναι τοπ
there 'salwaysa friend(named CONDORIANO!)
Image
Kostis03
Usopp

Postby Kostis03 » 18/01/13, 17:48

μηπως ειναι σκλαβα κανενος νομπλ....; και αυτο θα εδινε αλλη εξηγηση γτ ο ερωτευμενος ντραγκον εγινε επαναστατης.
Image

Return to “One Piece Theories”