Το μυστικό του Crocodile

Προβλέψεις και θεωρίες για το μέλλον του One Piece.
Sogeking
Inactive Joker

Re: Το μυστικό του Crocodile

Postby Sogeking » 19/01/12, 19:38

Το υπολόγισες και στο κομπιουτεράκι? Ε τότε αυτό είναι... :P

Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 20/01/12, 04:04

Sogeking wrote:Το υπολόγισες και στο κομπιουτεράκι? Ε τότε αυτό είναι... :P

Εννοείται!! Για να το λέει το κοπιουτεράκι είναι στάνταρ!
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
Godrik
Nami

Postby Godrik » 12/07/13, 00:01

πιστεβα πως ηταν γυναικα , και τον εκανε αντρα.
Τωρα πιστεβω πως ηταν αντρας,τον εκανε γυναικα και παλυ αντρα μετα.
teo1323
Zoro

Postby teo1323 » 12/07/13, 00:03

Μήπως έχει καμία σχέση με dragon;
Image

Image
Επισκεφτείτε μας :
Spoiler: Show
http://weeders.forumgreek.com/

Allowed to fall! Must get up.
http://myanimelist.net/animelist/teo1323
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 07/02/14, 00:59

Το να ήταν γυναίκα μου φαίνεται απίθανο.. και θα χαλαστώ κιόλας να γίνει κάτι τέτοιο. Είναι ένας πολύ Brutal χαρακτήρας άμα τον δω γυναίκα, λίγο μένει να δω το Sanji να τα βρίσκει με το Zoro. Μια τέτοια εκδοχή διακωμωδεί το anime, παίζει να το δούμε σε κανένα One Piece theater κάτι τέτοιο. Εγώ πιο πολύ τείνω στη σχέση του με τον επαναστατικό στρατό. Αλλά φαντάζεστε να έπαιζε κάτι σαν την άποψη του Teο1323, να είναι δηλαδή κανένας αδερφός του Dragon και θείος του Luffy ή να είχε κάποια συγγένεια με τον Roger, ο μικρός χαμένος αδερφός του, μπατζανάκης, πρωτοξάδερφος... που με κάποιο τρόπο να το ήξερε ο Iva και να ήθελε στη πραγματικότητα να σώσει τον Ace ως ανιψιό, βαφτηστήρι :axa-axa: δε ξέρω ... αλλά να παίζει κάποιο συγγενικό ρόλο στο περιβάλλον του Luffy? Πλάκα θα είχε!
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 07/02/14, 13:30

Εγώ πιστεύω πως ήταν σύμμαχος με τον Επαναστατικό Στρατό και στη μάχη του με το Shirohige έγινε κάτι που μόνο ο Ivankov ξέρει.
Spoiler: Show
νταξ' και ο μακαρίτης.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 10/02/14, 18:13

Πάντως όποιο και να 'ναι αδημονώ όταν θα το μάθουμε γιατί γενικά είδαμε ένα πολύ διαφορετικό Crocodile στη Μεγάλη Μάχη από εκείνον τον κακό στην Alabasta, στη Μεγάλη Μάχη βοήθησε πολλές φορές και δημιουργούνται γενικά πολλά ερωτηματικά;;;
Image
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 11/02/14, 00:05

Εγώ πιστεύω στην εκδοχή ότι ο Crocodile έχει καταβάθος καλή καρδούλα ( :axa-axa: ) αλλά θέλει να το παίζει σκληρός!!

Βασικά είμαι λίγο αντίθετος της άποψης ότι είναι μέλος του επαναστατικού στρατού γιατί αν όντως ίσχυε αυτό τότε δε θα είχε κάποιο λόγο να το αναφέρει ο/η Ivankov με αυτό τον τρόπο (που κατά κάποιο τρόπο τον απειλούσε) εφόσον είναι σύμμαχοι...
Image
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 11/02/14, 00:21

H αλήθεια είναι αυτή ότι και εγώ τον συμπάθησα έντονα στη Μεγάλη Μάχη και όσον αφορά το αν έτεινε να ήταν στον Επαναστατικό στρατό σα να μου φαίνεται πως έχεις δίκιο, διότι δε θα αποτελούσε απειλή στη φυλακή. Είμαι τόσο μετέωρος σε αυτό το θέμα που μπορεί κάθε μέρα να βγάζω νέα εκδοχή και τελευταία σκέφτομαι, ότι μία εκδοχή είναι να ήταν κάποτε νέος στο πλήρωμα του Shirohige και να προσπαθούσε σαν τον Ace στην αρχή να του πάρει τομ κεφάλι ή να έμεινε στο πλοίο του, δε ξέρω.. πάντως, ο Shrohige ήξερε καλά τον Crocodile μου φάνηκε, και ο Crocodile το ίδιο. και δε νομίζω να τον ήξερε επειδή ήταν Shichibukai σα να είχαν μια πιο προσωπική γνωριμία, βέβαια το είπε ο Crocodile ότι έχει χάσει από τον Shirohige. Τώρα θα μου πει βέβαια κανείς, ότι όλοι οι μεγάλοι πειρατές κάποτε θα προσπαθούσαν να σκοτώσουν τον Shirohige! Πωπω είναι δύσκολο τελικά να είσαι ο καλύτερος, δε συμφέρει!!!
Image
captain-sofos
Nami

Postby captain-sofos » 07/03/14, 02:05

εγω πιστευω πως ο κροκο ηταν καποτε ερωτευμενος με τον ιβανκοφ-γυαικα και μετα εμαθε οτι ηταν αντρας,κατι τετοιο.Η ιστορια του κροκο-μποι παντως ειναι το πρωτο που θελω να μαθω

Return to “One Piece Theories”