Revolutionaries Theories - Members

Προβλέψεις και θεωρίες για το μέλλον του One Piece.

Ποιοι πιστευετε οτι μπορει να ειναι μελη του επαναστατικου στρατου?

Vegapunk
4
27%
Law
1
7%
Και οι 2
2
13%
Κανενας
8
53%

Total votes: 15
KGeorgeGreece
Franky

Revolutionaries Theories - Members

Postby KGeorgeGreece » 01/04/12, 16:36

Επαναστατες : Κατα την αποψη μου θα παιξουν ισως το σημαντικοτερο ρολο στο one piece.Εχω σκεφτει μια ακραια θεωρια σχετικα μου τους επαναστατες συμφωνα με την οποια Vegapunk, ο Law, η και οι δυο ειναι μελη του επαναστατικου στρατου.Αυτο θα εξηγουσε εν μερη το λογο μεταμορφωσης του Kuma απο τον Vegapunk, αλλα και τον κρυφο ρολο του Kuma.Ισως να ηταν αυτο που εξηγησε ο Dragon στον Ivankov μετα τον πολεμο.Οσο για τον Law το σκεφτηκα με αφορμη το arc Punk Hazard, στο οποιο ο Law εμπλεκετε με διαφορων ειδων πειραματα σε ενα νησι που εχει αμεσα σχεση με τον Vegapunk και τα πειραματα του.Αυτο θα εξηγουσε και το γιατι ο Law αποφασισε να βοηθησει τον Luffy κατα την διαρκεια του πολεμου.Δεν ξερουμε πολλα για τον επαναστατικο στρατο αλλα πιστευω οτι καποιοι απο τους χαρακτηρες που εχουμε δει κατα την διαρκεια του one piece μεχρι στιγμης ειναι μελη του επαναστατικου στρατου.

Spoiler: Show

Image
Aokiji for next nakama
Pante-Roronoa
Zoro

Re: Revolutionaries Theories - Members

Postby Pante-Roronoa » 01/04/12, 16:51

Δεν εχω δει(διαβασει για την ακριβεια) αυτο που λες για τον Law αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτος ο λογος.Τα πειραματα που λες οτι εκανε και η επεμβαση στον Luffy εγιναν για τους δικους του διαβολικους λογους και συμφεροντα :well: .Οσο για τον Vegapunk ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι στους επαναστατες.Αν ηταν στους επαναστατες δεν θα εκανε τον Kuma μια μηχανη που δεχεται εντολες αλλα θα εκανε καποιο τρικ για να φαινεται οτι ειναι ετσι αλλα στην πραγματικοτητα θα ειχε ελευθερη βουληση(η κατι τετοιο).Αποδειξη του οτι ειναι μια μηχανη η επιθεση που εκανε στον Iva στο Marineford.Eπισης δεν θα εφτιαχνε τους Pacifista ουτε θα εδινε λυση στο πως μπορουν να περασουν απο τις Calm Belt :yosh:
Image
Image
iceman_7
Sanji

Postby iceman_7 » 01/04/12, 17:03

Ουτε για τον Law μπορουμε να πουμε οτι ειναι μελος μετα τις τελευταιες εξελιξεις εκτος και αν παιζει καποιο παιχνιδι και μεταξυ μας τον εχω πολυ ικανο για κατι τετοιο
Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 01/04/12, 17:11

Για τον Law πολύ απίθανο, για τον Vegapunk δεν ξέρω, ίσως...
Γιατί και ο Kuma είναι Shichi, αλλά είναι στους επαναστάτες. Προφανώς για κάποιο λόγο θυσιάστηκε (γιατί στην ουσία είναι νεκρός - είναι πλέον μηχανή).
Αλλά έχω στο μυαλό μου τον Vegapunk ως κάποιο τρελο-επιστήμονα, αλά Φράνκεστάιν... :sukeee:
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
KGeorgeGreece
Franky

Postby KGeorgeGreece » 01/04/12, 18:34

Σωστο το οτι ο Vegapunk εχει κανει μηχανη τον Kuma, αλλα ισως εχει τροπο να τον επαναφερει οταν χρειαστει.Εξαλλου ειχε επιτρεψει στον Kuma να προστατεψει το Sunny καθως ηταν αυτος που εμπεδωσε την εντολη στο προγραμμα του, κατι που δεν θα εκανε ενα "σωστο" μελος της παγκοσμιας κυβερνησης.Το οτι ο Vegapunk βοηθαει την παγκοσμια κυβερνηση με τις εφευρεσεις του δεν συμαινει απαρραιτητα οτι τους ειναι και πιστος, ο λογος που πηγε με το μερος της ηταν γιατι του παρειχε αρκετα χρηματα ουτως ωστε να εξεληξει τις εφευρεσεις του.Για τον Law θα μαθουμε στα επομενα manga τι ρολο παιζει, ελπιζω δηλαδη.

Image
Aokiji for next nakama
mikel
Brook

Postby mikel » 01/04/12, 21:56

Monkey D. Dragon wrote:Σωστο το οτι ο Vegapunk εχει κανει μηχανη τον Kuma, αλλα ισως εχει τροπο να τον επαναφερει οταν χρειαστει.Εξαλλου ειχε επιτρεψει στον Kuma να προστατεψει το Sunny καθως ηταν αυτος που εμπεδωσε την εντολη στο προγραμμα του, κατι που δεν θα εκανε ενα "σωστο" μελος της παγκοσμιας κυβερνησης.Το οτι ο Vegapunk βοηθαει την παγκοσμια κυβερνηση με τις εφευρεσεις του δεν συμαινει απαρραιτητα οτι τους ειναι και πιστος, ο λογος που πηγε με το μερος της ηταν γιατι του παρειχε αρκετα χρηματα ουτως ωστε να εξεληξει τις εφευρεσεις του.Για τον Law θα μαθουμε στα επομενα manga τι ρολο παιζει, ελπιζω δηλαδη.

:idea: :idea: :idea:
zimpisanji21
Franky

Postby zimpisanji21 » 02/04/12, 01:35

Και εγω ειμαι της αποψης πως ο Vega θα αποδειχθει ενας απο τους "καλους" της υποθεσης, και αρκετα πιθανο να ανηκει στον επαναστατικο στρατο.. Φυσικα και θα βοηθησει την παγκοσμια κυβερνηση με καποιες εφευρεσεις του αφου δουλευει για αυτους, αλλα αυτο δεν αποκλειει τπτ, μπορει να παιζουν πολλα απο πισω.. Σωστος εισαι σε αυτα που λες παραπνω Monkey D. Dragon, συμφωνω απολυτα. Οσο για τον Law, δεν διαβαζω manga για να ξερω τις τελευτεες εξελιξεις, αλλα να ανηκει στον Επανασ. Στρ. μου φενεται λιγο δυσκολο..
Image
Pante-Roronoa
Zoro

Postby Pante-Roronoa » 02/04/12, 16:41

Monkey D. Dragon wrote:Σωστο το οτι ο Vegapunk εχει κανει μηχανη τον Kuma, αλλα ισως εχει τροπο να τον επαναφερει οταν χρειαστει.Εξαλλου ειχε επιτρεψει στον Kuma να προστατεψει το Sunny καθως ηταν αυτος που εμπεδωσε την εντολη στο προγραμμα του, κατι που δεν θα εκανε ενα "σωστο" μελος της παγκοσμιας κυβερνησης.Το οτι ο Vegapunk βοηθαει την παγκοσμια κυβερνηση με τις εφευρεσεις του δεν συμαινει απαρραιτητα οτι τους ειναι και πιστος, ο λογος που πηγε με το μερος της ηταν γιατι του παρειχε αρκετα χρηματα ουτως ωστε να εξεληξει τις εφευρεσεις του.Για τον Law θα μαθουμε στα επομενα manga τι ρολο παιζει, ελπιζω δηλαδη.

Ναι προγραμματισε τον Kuma να προστατεψει το Sunny αλλα αυτο δεν λεει οτι ειναι καλος ή κακος...απλα ειναι τιμιος(παραδειγμα ο Sengoku αφησε να παρουν το πτωμα του Ace οχι επειδη δεν ηταν σωστο μελος του ναυτικου αλλα γιατι ειναι τιμιος).Επισης αυτο που ειπες με τα χρηματα που του παρεχει η κυβερνηση δεν νομιζω να στεκει.Ειναι με αυτους γιατι το θελει και οχι για τα χρηματα.Οι επαναστατες μπορουν να του δωσουν τα χρηματα που του δινει η κυβερνηση(εχουν ριξει ολοκληρα βασιλεια αλλωστε...σιγουρα θα εχουν τεραστια κερδη)και ειναι σιγουρο οτι μονο αδιαφορους δεν θα τους αφηνει ο Vegapunk οποτε για να μην ειναι στους επαναστατες σημαινει οτι δεν ενδιαφερεται.Βεβαια δεν νομιζω να νοιαζεται με ποια πλευρα θα ειναι αρκει να του δινουν οτι χρειαστει για τις εφευρεσεις του κατι που σημαινει οτι αν κατι στραβωσει δεν νομιζω να διστασει να αλλαξει στρατοπεδο χωρις να αλλαζει βεβαια η αποψη μου στο οτι δεν θα μπει στους επαναστατες...στη συνεχεια θα δουμε τι ισχυει τελικα και τι οχι :nani?: :lalala:
Image
Image
KGeorgeGreece
Franky

Postby KGeorgeGreece » 02/04/12, 22:05

Η περιπτωση του Ace και του Whitebeard ειναι πολυ διαφορετικη αφου ηταν νεκροι και δεν αποτελουσαν πλεον κινδυνο για τη παγκοσμια κυβερνηση.Πιστευεις οτι αν ηταν ακομα ζωντανοι θα τους αφηνε ο Sengoku ετσι απλα?Με τιποτα!Για τα χρηματα, το εχει πει κατα την διαρκεια του anime οτι ο Vegapunk εχει παει με το μερος της κυβερνησης επειδη του εδινε την δυνατοτητα να εξελιξει τις εφευρεσεις του και του παρειχε οτι εκεινος χρειαστει.

Οσο για τους επαναστατες, νομιζω οτι τους εχεις παρεξηγησει.Οι επαναστατες "ριχνουν" βασιλεια οχι για να "βγαλουν" κερδη, αλλα για να τα ελευθερωσουν.Αν τα λεηλατουσαν η τα κατακτουσαν, τοτε δεν θα ηταν επαναστατες αλλα πειρατες.Το οτι δουλευουν με ταπεινοφροσυνη και μυστικοτητα εξαλου το διχνει και το το ανδρο τους στο Baltigo, το οποιο δεν ειναι αλλο απο ενα παλιο, απλο καστρο σε μια ερημο

Image
Aokiji for next nakama
Pante-Roronoa
Zoro

Postby Pante-Roronoa » 02/04/12, 22:41

Δεν εχει καμια διαφορα...και ο Kuma πρακτικα νεκρος ητανε οταν ζητησε αυτη την χαρη απο τον Vegapunk ;)
Εσυ λαθος καταλαβες αυτο που ειπα δεν ειπα οτι βγαζουν κερδη απο τα βασιλεια που ριχνουν σκοτωνοντας τους πολιτες η με παρομοιους τροπους.Aυτο το ειπα γιατι για να ριξεις ενα βασιλειο χρειαζεται να εχεις εξοπλισμο αρα και χρηματα.Γενικοτερα ηθελα να πω οτι ενας μεγαλος "οργανισμος" σαν τους επαναστατες θα εχει σιγουρα μεγαλα εσοδα
Image
Image

Return to “One Piece Theories”