One Piece Βραχιόλια

Σχολιάστε οτιδήποτε αφορά το manga.
Sanji-kun
Robin

Re: One Piece Βραχιόλια

Postby Sanji-kun » 17/06/14, 20:03

Τώρα σοβαρά;;;; Απορώ ποιος πρωτοδημοσίευσε το σχόλιο!!! :axaxaxa:

Image
costas92
Joker Team

Postby costas92 » 17/06/14, 20:12

Γιατί δεν είναι πιθανό να πέρασαν όλοι από το Allu fan Park...;;;
Image
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 17/06/14, 22:37

Εγώ δεν λέω άχρηστο κανέναν που πήρε σημαντικό ρόλο έστω και σε ένα Arc, διότι ο Oda έχει δείξει πως τέτοιους χαρακτήρες αν θέλει τους κάνει πιο δυνατούς, τους βάζει πιο μετά σαν σημαντικούς χαρακτήρες ή και τα δύο(Buggy, Helmeppo, Hatchan).Τώρα όσον αφορά τα βραχιόλια ή είναι απλά είναι το μόνο σχέδιο που ξέρει για να κάνει βραχιόλια και το χρησιμοποιεί σε κάθε χαρακτήρα ή όντως σημαίνει κάτι.Εγώ υποστηρίζω το δεύτερο.Αν και δεν θα βγάλω σύντομα συμπεράσματα.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 17/06/14, 22:42

Τι σημαντικό ρόλο πήρε ο Blueno; Ήταν ο πρώτος που τις έφαγε στο Ennies Lobby. Αυτοί που αναφέρεις χρησιμοποιούνται κυρίως ως comic relief, τι το κωμικό είχε ο Blueno;
Ψηφίζω κι εγώ Allou Fun Park!
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
Joker
Global Moderator

Postby Joker » 18/06/14, 00:53

ναι συν το ότι ο Blueno τις έφαγε πιο εύκολα απ' όλους τους άλλους. και εγώ allou ψηφίζω, αν και θα με εξέπληττε πολύ αν είναι κάτι τελικά.
Image

DON'T OPEN IT!
Spoiler: Show
ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΕΕ ???
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 18/06/14, 01:04

Εγω συμφωνω με το Θανο στο οτι δεν υποτιμω τον Blueno, o Sanji τουλουμι εγινε απο τον Blueno, o Luffy τον νικησε! Τωρα για το βραχιολι δε νομιζω και εγω πως σημαινει κατι.
Image
Joker
Global Moderator

Postby Joker » 18/06/14, 01:11

τουλούμι δεν το λες, απλά έφαγε μερικές όπως βέβαια και ο Blueno, για μένα είναι απ' τους λίγο ασήμαντους χαρακτήρες, και δεν νομίζω ότι θα τον ξαναδούμε.
Image

DON'T OPEN IT!
ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΕΕ ???
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 18/06/14, 01:47

Πιστεύω πως όλοι οι τέως CP9 θα ξαναεμφανιστούν, ειδικά ο Lucci.Έτσι βρίσκω έναν λόγο να εμφανιστεί και ο Blueno.Ποτέ δεν υποτίμησα χαρακτήρα στο One Piece λέγοντας πως αυτό ήταν έπαιξε στο Arc του, τέλος.Ελάχιστους χαρακτήρες που είδαμε στο παρελθόν δεν τους έχουμε δει στο μέλλον.Χαρακτήρες που περιμένω να φανούν σε κάποιο cover story.

Τέλος πάντων, όσο για τα βραχιολάκια.Δεν παίζει να είναι απλά μια κοινή σχεδίαση βραχιολιών από τον Oda.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Joker
Global Moderator

Postby Joker » 18/06/14, 02:25

"Τέλος πάντων, όσο για τα βραχιολάκια. Δεν παίζει να είναι απλά μια κοινή σχεδίαση βραχιολιών από τον Oda." μακάρι να έχεις δίκιο, αν και δεν το πολύ πιστεύω, απλά είναι περίεργο να τα έκανε χωρίς λόγο.

όσο τον Blueno δεν νομίζω, όπως και τους υπόλοιπους cp9, (εκτός το Lucci) δεν νομίζω να τους ξαναδούμε.
Image

DON'T OPEN IT!
ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΕΕ ???
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 18/06/14, 03:41

Για τους Cp9, συμφωνώ και εγώ, (ενδεχομένως τον Lucci) ότι θα τους ξαναδούμε.
Θεωρώ πως πιο πιθανόν είναι να δούμε τον Foxy να στοιχηματίζει πληρώματα με τον Luffy, παρά τους υπόλοιπους της Cp9. To κεφάλαιο τους έχει κλείσει καιρό τώρα, όπως και του Enel για παράδειγμα, μόνον ο Lucci δεν το έχει κλείσει, διότι ακριβώς γι' αυτόν, υπάρχει μία ξεκάθαρη διαφορά σε επίπεδο δύναμης στο συγκεκριμένο αρκ από τους υπόλοιπους και ο Oda, συνηθίζει κάποιους εκλεκτούς κακούς να τους επανεμφανίζει στο μέλλον, πχ Crocodile, και άλλους απο τους Barrock Works κλπ. Γενικά πιστεύω ότι τον Lucci, θα τον δούμε εξελιγμένο σε θέμα δύναμης και τεχνικώς, όπως τον Luffy, που θα παίξει ρόλο όχι face to face μάχη με τον Luffy, αλλά θα είναι ένας "κακός" από τους πολλούς σε μία επόμενη μεγάλη μάχη, όπως στη μάχη για να σώσουν τον Ace, είδαμε τότε Mihawk, Doflamingo, Crocodile, και άλλους... που τους είχαμε δει πολλά επεισόδια πίσω. Τον καθένα βέβαια τον είδαμε για άλλους λόγους να λαμβάνουν μέρος διαφορετικά ο καθένας στην πλοκή της ιστορίας.
Τέλος, για το βραχιολάκι, να πω, ότι δεν είναι και τελείως απίθανο, διότι, ο Arlong, για παράδειγμα, έχει αλυσιδίτσα στο χέρι και όχι το ίδιο βραχιολάκι που "συμπτωματικώς" είχαν αυτοί τρεις, ενδεχομένως να έχουν και άλλοι, δεν είναι δηλαδή βασικό σχεδιαστικό μοτίβο το βραχιολάκι, στα αξεσουαρ ρούχων του Oda, βέβαια, ο Βlueno μας τα χαλάει λίγο γιατί ενώ δεν ήταν άχρηστος, δεν ήταν και από τους πιο σημαντικούς στην τότε πλοκή εκείνου του κεφαλαίου. Θα υποστήριζα ότι κάτι παίζει να παίζει με το βραχιολάκι, αν το φορούσε ο Lucci για παράδειγμα.
Image

Return to “Γενικές Συζητήσεις”