Ρωτήστε τον Oda...

Σχολιάστε οτιδήποτε αφορά το manga.
SANDOKANTHANOS
Luffy

Re: Ρωτήστε τον Oda...

Postby SANDOKANTHANOS » 08/01/13, 23:20

Εγώ πιστεύω ότι ο Roger ονομάστηκε Βασιλιάς των Πειρατών επειδή έφτασε στην Raftel.Παρόλο που έγινε αυτό "Ο Δυνατότερος άνθρωπος του κόσμου" πάλι ήταν ο Shirohige.Πιστεύω και ο Shirohige θα έφτανε στην άκρη του Νέου Κόσμου αν το ήθελε, απλά δεν ήταν αυτός ο στόχος του.

@Κώστα τι λες;Δεν είπα τίποτα για το ύψος του Luffy εγώ.

BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
costas92
Joker Team

Postby costas92 » 08/01/13, 23:24

SANDOKANTHANOS wrote:@Κώστα τι λες;Δεν είπα τίποτα για το ύψος του Luffy εγώ.

Ναι ακυρο! Ειχε βαλει το σχολιο σου σε παρενθεση και νομιζα οτι το εγραψες εσυ...
Το διορθωσα αλλα οχι εγκαιρα μαλλον... :not me:
Image
Image
kalliniki
Joker Team

Postby kalliniki » 08/01/13, 23:41

SANDOKANTHANOS wrote:Εγώ πιστεύω ότι ο Roger ονομάστηκε Βασιλιάς των Πειρατών επειδή έφτασε στην Raftel.Παρόλο που έγινε αυτό "Ο Δυνατότερος άνθρωπος του κόσμου" πάλι ήταν ο Shirohige.Πιστεύω και ο Shirohige θα έφτανε στην άκρη του Νέου Κόσμου αν το ήθελε, απλά δεν ήταν αυτός ο στόχος του.

Δεν νομίζω πως επειδή κατάφερε να φτάσει στο Raftel είναι μόνο αυτός ο λόγος αλλά και πάλι για να φτάσεις θέλει να έχεις μυαλό για το πως να προσπεράσεις τους κινδύνους της θάλασσας. Ο Roger είχε τους ίδιους στόχους όπως και ο Luffy να ταξιδέψει και να ζήσει περιπέτειες, αυτός ήταν ο στόχος του. Ο Shirohige πάλι και αυτός μπορούσε να γίνει πιο μεγάλος θρύλος από τον Gol D Roger αλλά δεν ήθελε γιατί στόχος του ήταν να δημιουργήσει μια οικογένεια κάτι που δεν είχε ποτέ.
Image
My Life Spent On Anime
Spoiler: Show
Spoiler: Show
Image
ImageNami-swan! Robin-chwan! Vivi-chwan! Shirahoshi-chwan!
DkAdam
Brook

Postby DkAdam » 09/01/13, 00:21

costas92 wrote:Y.Γ DkAdam ο Luffy ειναι κοντοστουπης δεν σημαινει ομως οτι δεν ειναι ανωτερος απο πολλους αλλους! Ετσι και αλλιως καποια στιγμη θα γινει Βασιλειας των Πειρατων(εκτος και αν πεθαινει ο Οντα και δεν προλαβει... :axa-axa: ) αρα τοτε θα ειναι ανωτερος ολων, το υψος του ομως θα παραμεινει ως εχει...
Δεν συμφωνω μαζι σου! :not me:

Δεν ειπα ποτε οτι επειδή ο Luffy ειναι κοντός ειναι και αδύναμος ... Αν δεν ισχύει αυτό που λεω γιατι να εχουν το ιδιο μέγεθος στην συζήτηση τους ενώ κανονικά ο whitebeard θα έπρεπε να ειναι πολυ πιο ψηλός από τον Roger ??
costas92
Joker Team

Postby costas92 » 09/01/13, 00:32

Τα ακριβη υψομετρικα στοιχεια του Roger δεν τα γνωριζουμε οποτε δεν ξερουμε αν επρεπε να ηταν πιο κοντος απο τον WB και ποσο!
Επισης λες "παρόλα αυτά στο marineford την στιγμή που πέθαινε ο white έδειξε την συνομιλία του με τον roger στην όποια ήταν ίδιοι στο μέγεθος .. ο roger τώρα έχουμε δει ότι έχει το ίδιο μέγεθος με τον dark king ο οποίος με την σειρά του με τον luffy ... με βάση αυτό θεωρώ πως ο whitebeard είναι ισοδύναμος με τον Roger"
Εγω απο αυτο καταλαβαινω οτι εξισωνεις την δυναμη με την σωματικη διαπλαση του καθε χαρακτηρα εφοσον χρησιμοποιεις την λεξη ΙΣΟΔΥΝΑΜΟΙ!(μπορει και να μην καταλαβα καλα)
Αν συνεβαινε αυτο που λες καθε φορα που εχουμε διολογο αναμεσα σε δυο χαρακτηρες θα επρεπε να αυξομειωνονται οι διαστασεις τους!
Η συζητηση τους ηταν μια ανασκοπηση αρα δεν μπορεις να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα απο εκει για τετοιες λεπτομερειες!
Image
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 09/01/13, 00:59

Δύο άνθρωποι ήταν ισάξιοι του Roger: Ο Whitebeard και ο Garp και είναι επιβεβαιωμένο. Θα συμφωνήσω με τον Θάνο, ο μοναδικός λόγος που ο Roger έγινε ο Pirate King ήταν γιατί πήγε και στο τελευταίο νησί κατακτώντας την Grand Line. Αν ήθελε να πάει ο WB , θα πήγαινε άνετα. Σε δύναμη ήταν ισάξιοι. Απλά δεν πήγε για τον λόγο που αναφέρατε.
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 16/02/14, 14:32

Δε πολύ συμφωνώ ότι ο Garp ήταν ισοδύναμος του Roger και του WB. Αυτό έχει ειπωθεί κάπου ή είναι εικασία; Πιστεύω ότι ο Sengokou είναι πιο δυνατός του Garp. Βασικά νομίζω ότι σε μυική δύναμη η ιεραρχία είναι: 1) Shirohige , 2) Sengokou - Garp (και οι δύο ισοδύναμοι) , 3) Garp. O Ace είχε πει ότι η δύναμη του ήταν παρόμοια με εκείνου νομίζω, δεν είμαι και σίγουρος δεν την εξίσωσε αλλά ότι έφερε τα χαρακτηριστικά της δύναμης του. Ο WB δε ξέρουμε καν τι θα έκανε αν ήταν πραγματικός αντίπαλος του Gol D Roger, διότι δεν ενδιαφερόταν για θησαυρούς.

Ερωτήσεις προς Oda:

Επικηρύξεις: Marco και πληρώματος και του ίδιου του Shirohige , Shanks, Mihawk , Dragon.
Αν υπάρχει φρούτο του διαβόλου που να είναι ικανό να κολυμπήσεις.
Πως τα πράγματα τρώνε φρούτα (και όχι καμιά χαζή απάντηση, ότι ζουλάς το φρούτο στο σπαθί και τα ζουμιά του απελευθερώνουν το δαίμονα.
Θα μάθουμε τίποτα για τους γονιούς (θετούς ή μη) του Zoro; (δε θα μάθουμε, αλλά κανονικά έπρεπε κάτι να ξέρουμε για το πλήρωμα για όλους ξέρουμε, εκτός από την Kuina, αναφέρομαι στο ποιός τον μεγάλωνε).
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 16/02/14, 18:55

Ο Shirohige ήταν ο δυνατότερος όλων.Τώρα για το Garp πιστεύω ήταν στο επίπεδο του Roger, αλλά όχι του Shirohige.Ο Sengoku έχει αποδειχθεί πως σε μυική δύναμη είναι ίσος του Garp.Ωστόσο ο ένας έχει Φρούτο και ο άλλος ισχυρό Haki.Σε δύναμη πιστεύω είναι ίσοι, από όλες τις πλευρές.
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 26/10/14, 04:13

Double post αλλά ήθελα να το ξεθάψω.

Τι γίνεται αν ένας από τους Gorosei πεθάνει; Εκλέγουν οι άλλοι 4 ποιον θέλουν; Και αν κάπως πεθάνουν όλοι;
Πόσο OP θα είναι η Viola με Kenbushoku;
Εφόσον υπήρχαν εξωγίηνοι πειρατές(που για να θέλουν να καταστρέψουν το φεγγάρι μάλλον δεν ήταν από εκεί) άρα δεν υπάρχουν και άλλοι κατοικίσμοι πλανήτες; Εκτός του φεγγαριύ(δορυφόρος ξέρω) και της Γης; Προέρχονται από τους άλλους δορυφόρους της Γης;
Τι στο διάολο είναι ο Urouge; Skypiean ή Birkan; Αν είναι Birkan θα ξέρει λογικά και τον Enel(αυτός κατέστρεψε την πατρίδα του). Πως θα αντιδράσει αν μάθει πως ο Luffy το νίκησε;
Το σχέδιο του Shiki έπρεπε να πραγματοποιηθεί 2 χρόνια πριν. Εφόσον η ταινία 10 δεν μετριέται σαν canon γιατί δεν έκανε κάποια κίνηση;
Πως φτιάχνεται μια Vivre Card;
Μπορείς να φτιάξεις ένα Den Den Mushi; Ξέρουμε πως για συντήριση πρέπει να τα ποτίζεις. Αλλά πως φτιάχνεις ένα; Όλοι έχουν και μάλιστα με τα στοιχεία τους επάνω.

Αυτά θα έστελνα σε SBS αλλά δεν ξέρω πως. :P
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 29/10/14, 19:56

Αν φάνε δύο άτομα ένα φρούτο του διαβόλου μισό - μισό τι θα γίνεται με τις ιδιότητες και το κολύμπι;;;
Image

Return to “Γενικές Συζητήσεις”