Zoro And Sanji - Haki Users?

Σχολιάστε οτιδήποτε αφορά το manga.
mikel
Brook

Re: Zoro And Sanji - Haki Users?

Postby mikel » 15/03/12, 16:22

ρε στο σαμπαοντι καποιοι πανε στν ζορο ν τ επιτεθουν κ εκεινος τς λεει ν τ δειξουν κατι κ εκεινοι αμεσως τ λενε!!!

KGeorgeGreece
Franky

Postby KGeorgeGreece » 21/03/12, 04:45

Pante-Roronoa wrote:Μα το να κοιτας τοσο αγρια ετσι ωστε να σε φοβηθει ο αλλος δεν ειναι haki...Δες και αυτο το βιντεο:
Spoiler: Show
Στο 0:08-0:16 ο Tenryuubito φοβηθηκε τον Luffy επειδη τον κοιταξε αγρια.Η και αυτο ειναι Haki;

Εχεις δει τι γραφεις...τους αγριοκοιταξε,εδειξε το ποσο γαματος ειναι?Δες το παρακατω video και εξηγησε μου πως γινεται να φοβηθηκαν το βλεμμα του Zoro ακομα και αυτοι στους οποιους ο Zoro ειχε στραμενη την πλατη του.Η μηπως θα μου πεις οτι ειδαν οτι φοβηθηκε ο αρχηγος τους και φοβηθηκαν αυτοι?

Image
Aokiji for next nakama
costas92
Joker Team

Postby costas92 » 21/03/12, 11:20

Κι εγω νομιζω,τωρα που το ξαναβλεπω οτι δεν ειναι χακι αυτο! Αν ηταν θα επρεπε να ειχαν πεσει κατω αναισθητοι ολοι, κι οχι να κανουν πισω βηματα απο φοβο!
Image
Image
KGeorgeGreece
Franky

Postby KGeorgeGreece » 21/03/12, 17:18

Λοιπον,θα σας ξαναθυμησω τις ιδιοτητες του king's haki με 2 video.Και ελπιζω να μην ξανακουσω απαντησεις του τυπου τους αγριοκοιταξε και τον φοβηθηκαν επειδη ειναι γαματος.
.Οπως βλεπουμε το haki δεν χρησιμευει μονο στο να αφηνει αναισθητους τους αντιπαλους, και οπως ξερουμε ολοι,φανταζομαι,δεν αρκει για να τους αφησει ολους αναισθητους (βλεπε συζητηση Marco - Jozu στη συναντηση Whitebeard - Shanks) .Οσο για το αν ειναι και τα 2 haki,ειναι επιβεβαιωμενο απο το one piece wikia απο οσο θυμαμαι.

Image
Aokiji for next nakama
Pante-Roronoa
Zoro

Postby Pante-Roronoa » 21/03/12, 17:20

KGeorgeGreece wrote:
Pante-Roronoa wrote:Μα το να κοιτας τοσο αγρια ετσι ωστε να σε φοβηθει ο αλλος δεν ειναι haki...Δες και αυτο το βιντεο:
Στο 0:08-0:16 ο Tenryuubito φοβηθηκε τον Luffy επειδη τον κοιταξε αγρια.Η και αυτο ειναι Haki;

Εχεις δει τι γραφεις...τους αγριοκοιταξε,εδειξε το ποσο γαματος ειναι?Δες το παρακατω video και εξηγησε μου πως γινεται να φοβηθηκαν το βλεμμα του Zoro ακομα και αυτοι στους οποιους ο Zoro ειχε στραμενη την πλατη του.Η μηπως θα μου πεις οτι ειδαν οτι φοβηθηκε ο αρχηγος τους και φοβηθηκαν αυτοι?

Σε εχω πει τη γνωμη για αυτο το βιντεο...γιατι εχεις βαλθει να με πριζεις; δηλαδη τι αλλο θες να σε πω; οτι μοιαζει με haki δεν το βαφτιζουμε και haki...μη τα ισοπεδωνουμε ολα.
Εδω: δες απο το 0:40.Και αυτο χακι ειναι; ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ μοιαζει αλλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.Το ιδιο ισχυει και με τον Zoro

Τωρα αν θες να το νομιζεις για haki οκ δεν εχω προβλημα απλα ΜΗ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙΣ αλλο για θεματα που εχουμε ηδη συζητησει.
Image
Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 21/03/12, 18:20

Ο καθένας λέει τη γνώμη του, δε θεωρείται ενόχληση, όσο δεν προσβάλει κανέναν.
Η αλήθεια είναι ότι έτσι όπως δείχνει το anime τη συγκεκριμένη σκηνή, κι εμένα για haki μου μοιάζει (αυτή με το Zoro, που τους αγριοκοιτάει).
Δεν είμαι σίγουρη όμως αν είναι του anime μόνο, ή αν υπάρχει και στο manga. Έψαξα αλλά δεν μπόρεσα να τη βρω. Αν πάντως έβλεπα μόνο το Anime, θα πίστευα ότι είναι king's haki.

Και κατα βάθος το πιστεύω ότι o Ζορο το έχει. :sukeee:
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
Pante-Roronoa
Zoro

Postby Pante-Roronoa » 21/03/12, 18:46

Δεν του ειπα να μη πει την γνωμη του αλλα τον ειπα να μην με ενοχλει για θεματα που εχουμε ηδη συζητησει.Την γνωμη μου για το βιντεο με τον Zoro του την ειχα πει....ειναι ασκοπο να ξαναποσταρει το ιδιο βιντεο και να ρωταει (παλι) για το ποια ειναι η γνωμη μου.

Ενταξυ θα το εχει το King's :yosh:
Last edited by Pante-Roronoa on 21/03/12, 23:33, edited 1 time in total.
Image
Image
costas92
Joker Team

Postby costas92 » 21/03/12, 19:06

Κι εγω συμφωνω απολυτα με τον Pante-Roronoa!
Image
Image
GrOnibarD
Brook

Postby GrOnibarD » 21/03/12, 21:19

παντως στο βιντεακι δειχνει ναναι χακι και αυτο το βλεμμα του ματιου ειναι ιδιο με του λουφυ οταν πρωτοεκανε το kings haki!δεν μπορω να εξηγησω την αλλαγη των αντιπαλων του στα καλα καθουμενα και του αλλουνου να του πεσει το σπαθι απ το χερι
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 21/03/12, 23:26

Δεν είναι επιβεβαιωμένο ακόμα ότι ο zoro χρησιμοποίησε χακι εκεί με τους πειρατές ( το one piece wiki δεν μπορεί να θεωρηθεί αξιόπιστη πηγή γιατί δεν γράφει ο oda ή κάποιος στην εταιρεία του άνιμε. Γράφει ο οποιοσδήποτε ). Άρα υποθέτουμε απλώς ότι τους αγριοκοίταξε. Και το king's haki ,εάν όντως ήταν haki,θα είχε ρίξει αναίσθητους μερικούς απλούς και αδύναμους πειρατές ( μόνο στους δυνατούς ,σώματι και πνεύματι δεν αρκεί για να τους κάνει να λιποθυμήσουν ). Ίσως και να ήταν. Δεν ξέρουμε ακόμα,δυστυχώς. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορεί κάποιος να το ξεχωρίσει 100 % σε αυτήν την σκηνή.
Μακάρι να μάθουμε σύντομα όμως...
Image

Return to “Γενικές Συζητήσεις”