One Piece Ten

Σχολιάστε οτιδήποτε αφορά το manga.
Sogeking
Inactive Joker

Re: One Piece Ten

Postby Sogeking » 22/03/12, 15:40

Και πολυ φοβάμαι ότι θα ξεπεράσει και αυτό του WB... Δύο φρούτα ( και τι φρούτα? το δυνατότερο paramecia και ένα από τα πιο δυνατά logia ) σε έναν άνθρωπο πρώτη φορά συμβαίνει...

Image
Monkey.D.Luffy
Brook

Postby Monkey.D.Luffy » 22/03/12, 16:04

το bounty του ace ειναι φισιολογικο και για την ηλικια ειναι αρκετα μεγαλο οσο για τον BB εχει περιεργο σωμα και για αυτο μπορει να φαει δυο φρουτα αλλα οχι τυχαια
mikel
Brook

Postby mikel » 22/03/12, 20:11

κλ κατι ασχετο αλλα το
One Piece Ten ως τιτλος π κολλαει??
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 22/03/12, 21:30

Έτσι λέγεται το event στο οποίο παρουσιάστηκε το bounty. Ten στα ιαπωνικά σημαίνει έκθεση ή κάτι τέτοιο (με κάθε επιφύλαξη)
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
redhaired sanny
Joker Team

Postby redhaired sanny » 24/03/12, 20:36

πρεπει να βγαλεις ελληνοιαπωνικο λεξικο καποια στιγμη..σιγουρα θα το πετυχεις...και θα βγαλουμε και λεφτα :lalala:
Image
ο sogeking ειναι ο αντρας της ζωης μου
Hiken no Ace
Sanji

Postby Hiken no Ace » 24/03/12, 22:06

redhaired sanny wrote:πρεπει να βγαλεις ελληνοιαπωνικο λεξικο καποια στιγμη..σιγουρα θα το πετυχεις...και θα βγαλουμε και λεφτα :lalala:

:axaxaxa: :axaxaxa: :axaxaxa:
θα ζητησω και εγω ποσοστα :axaxaxa: :axaxaxa: :axaxaxa:
Image
costas92
Joker Team

Postby costas92 » 24/03/12, 22:17

Αν εχει ο Ace 550,000,000 beri επικυριξη, φανταστητε ποσο θα εχει ο νουμερο 1 καταζητουμενος στον κοσμο(Monkey D. Dragon)! :congrats:
Image
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 05/12/13, 22:11

Δε νομίζω να είχε ο Ace τόσο μεγάλο Bounty ή αν είχε με τίποτα δεν πιστεύω ότι θα είναι παραπάνω. (Προσπάθησα να ανoίξω το Link με τις εικόνες αλλά με έβγαλε σε μία Ιαπωνική σελίδα που κάνουν μπαλέτο στο πάγο, οπότε δεν είδα κάτι). Ο Ace όταν πρωτοπαρουσιάστηκε στην Arabasta ναι μας φάνηκε σε όλους δυνατός, ωστόσο έχοντας δει και μετέπειτα άλλους αντιπάλους, αμφιβάλλω για το πόσο τρισμέγιστος ήταν. Ήταν πολύ καλός μέχρι εκεί όμως. Θεωρώ ότι ο Luffy τώρα είναι πιο δυνατός από τον Ace. Που έχει 400.000.000 Belli. Αν είναι να έχει τόσα belli, πόσα έχουν ο Jinbe (που δεν θυμάμαι αν νίκησε ή νικήθηκε από τον Ace στο παρελθόν που είχαν παλέψει), o Iva-San, o Shanks, η Big Mom, o DonFlamingo και πολλοί άλλοι... ο Mihawk. Εγώ νομίζω ότι και ο Law τον Ace τον έδερνε ή ο Marco από το πλήρωμα τoυ Whitebeard. Πόσο θα έπρεπε να έχει ο Enel κλπ. Ακόμα και με τον Crocodile δύσκολα θα τα έβρισκε πιστεύω. Εδώ έχασε εύκολα από τον Kurohige, που αν ο Whitebeard δεν είχε προβλήματα υγείας θα τον είχε τουλουμιάσει. Θέλω να πω ότι ο Ace για την εποχή που τον είδαμε ήταν πολύ δυνατός όταν από το πλήρωμα του Luffy, μόνο ο Luffy είχε 30.000.000 belli, αλλά έχοντας φτάσει από το 90-120 επεισόδιο που είναι η Alambasta 620 στο Punk Hazard δεν είναι και κανένας σπουδαίος σε δύναμη που να ξεχωρίζει τόοοσοο πολύ. Άλλο τώρα αν τον συμπαθούμε πολύ. Αν τώρα ζούσε και ήταν στο πλήρωμα του Luffy, τον Ace θα τον κατέτασσα μαζί ή λίγο πιο πάνω από το Zoro!
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 05/12/13, 22:58

Η επικήρυξη είναι σωστή.Ο Oda την ανακοίνωσε.Ο Ace είναι δυνατός μιας και είναι τύπου Logia.Τον Crocodile και τον Enel θα τους είχε πιστεύω διότι είχε Haki.Φυσικά υπάρχουν άτομα τα οποία θα έχουν παραπάνω δύναμη από τον Ace, όμως θυμίσου, ο Jinbe είχε τόσο χαμηλό ποσό επειδή ήταν Shichibukai.Ο Ivankov και ο Mihawk που είναι άγνωστες οι επικηρήξεις τους δεν ξέρω όμως πιστεύω πως είναι ισάξιος και των δυό τους.Τώρα για Shanks, Big Mom και Doflamingo, οι δύο είναι Yonko άρα και η δύναμή τους είναι αρκετά μεγάλη όπως θα είναι και η επικήρυξη τους.Όσο για το Doflamingo είναι αρκετά δυνατός(πολύ δυνατότερος του Ace) όμως, πιστεύω ότι έγινε Shichibukai νωρίς, για αυτό και η προηγούμενη επικήρυξη του ήταν τόσο χαμηλή.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 06/12/13, 02:33

Αα δεν κατάλαβα ότι ήταν δήλωση του Oda. Sorry :imtheman:! Τώρα για τους Crocodile, Enel δε μπορούμε ακριβώς να ξέρουμε γιατί ο Enel είχε Haki επίσης το Mantra και για τον Crocodile απλά δε το γνωρίζουμε, δε μας το έχει αναφέρει κάπου μπορεί να έχει και αυτός. Ο Luffy έτσι και αλλιώς μπορούσε να τον νικήσει από τη στιγμή που είχε καταλάβει την αδυναμία του. Επίσης Logia είναι και αυτοί. Τώρα σε πιθανή μάχη Ace με Mihawk ή Ivankov, δε ξέρω... ισάξιους δε θα τους έλεγα. Πάντως για να μην παρεξηγηθώ δε πάω να βγάλω τον Ace αδύναμο, αλλά δεν ήταν και τόσο σπουδαία η διαφορά της δύναμης του με άλλους πειρατές, ειδικά με αυτά που έχουμε δει τελευταία π.χ. Law.
Spoiler: Show
Aπό τον Kizaru έχασε πολύ γρήγορα, θα μου πεις πήγε να προστατέψει το Luffy, αλλά και πάλι. Εδώ ο ΒΒ όταν πάλευε με τον WB ενώ ήταν διαλυμένος σωματικά ο WB και o BB μπορούσε με το σκοτάδι να απορροφήσει τις δυνάμεις του, ο WB τον αντιμετώπιζε και αν δε πάθαινε "καρδιακό" μπορεί να τον είχε σκοτώσει.
Μιλάμε για τεράστιες διαφορές. Επίσης
Spoiler: Show
όταν εμφανίστηκε στη μεγάλη μάχη στη λήξη ο Shanks, φοβηθήκανε αρκετά οι Ναυτικοί και μετά τους είπε ο Shanks να το σταματήσουν και να το λήξουν εκεί, όλα αυτά λίγο μετά από το ξέσπασμα του Coby να σταματήσουν.
Δηλαδή οι αποστάσεις δύναμης του Shirohige, Kurohige, Shanks, Kizarou είναι πολύ μεγαλύτερες του Ace και προφανώς όπως είναι τεράστιες οι διαφορές με τον κουλό Yonko Shanks θα είναι προφανώς και με οποιονδήποτε Yonko, άρα καταλήγω στο συμπέρασμα ότι Yonko, ορισμένοι Shichibukai όπως ο Doflamingo, Mihawk κ.α., πειρατές όπως ο Ivankov μη ξεχνάμε ότι είναι από το πρωτοκλασάτα στελέχη του επαναστατικού στρατού είναι πάνω από τον Ace σε δύναμη. Πάντως για να τον αντιμετωπίσεις θα έπρεπε να είσαι πολύ ικανός και ανώτερης βαθμίδας πειρατής, τρομοκράτης ή Ναυτικός.
Image

Return to “Γενικές Συζητήσεις”