Οι Δακρύβρεχτες Ιστορίες του Πληρώματος

Σχολιασμός για οτιδήποτε αφορά το anime.

Ποιος είχε πιο συγκινητικό παρελθόν;

Luffy
1
2%
Zoro
1
2%
Nami
6
14%
Usopp
0
No votes
Sanji
2
5%
Chopper
9
21%
Robin
22
51%
Franky
1
2%
Brook
1
2%

Total votes: 43
Sogeking
Inactive Joker

Οι Δακρύβρεχτες Ιστορίες του Πληρώματος

Postby Sogeking » 01/11/11, 00:21

Οι Straw Hats αποτελούνται,όπως οι όλοι γνωρίζουν, από 9 άτομα . Καθένα από αυτά έχει την δική του ιστορία και παρελθόν. Άλλα πιο χαρούμενα και άλλα πάλι πιο λυπητερά. Ποιο σας συγκίνησε περισσότερο από όλα? ( Έχουμε και πολλά ).
Προσωπικά είμαι ανάμεσα στην ιστορία της Nami και του Chopper και ακολουθεί από πίσω της Robin.
Ειδικά στην ιστορία του Chopper έκλαψα...

Image
Epsilon
Διαχειριστής

Re: Οι Δακρύβρεχτες Ιστορίες του Πληρώματος

Postby Epsilon » 01/11/11, 00:30

Ενδιαφέρον θέμα! Ας βάλουμε και ένα poll για να δούμε το αποτέλεσμα!!
Όλως τυχαίως είμαι κι εγώ ανάμεσα σε Nami-Chopper, αλλά ψηφίζω Nami! Εκεί με το θάνατο της Bellemere ήταν αρκετά συγκινητικό! Image
Γενικά βέβαια, όλες οι ιστορίες είναι δακρύβρεχτες. Κανένας δεν είχε πολύ καλή παιδική ηλικία (χωρίς δυσκολίες τέλος πάντων).
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
kroyker
Brook

Postby kroyker » 01/11/11, 01:12

Κι εγώ πιστεύω οτι τις Nami και του Chopper είναι τα πιο συγκινητικά αλλά αν πρέπει να διαλέξω ένα απο τα 2 αυτό που θα διάλεγα είναι τις Nami!!!!
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 01/11/11, 01:14

Παιδιά συγκινήθηκα στην ιστορία του Sanji, έκλεψα όμως στην ιστορία του Chopper.Οπότε ψηφίζω Chopper.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 01/11/11, 01:25

Λοιπόν,να ψηφίσω κι εγώ.
Η ιστορία του Luffy δεν με συγκίνησε. Είχε και γέλιο και ήταν όμορφη γενικά. Του Zoro είχε ένα ενδιαφέρον. Το παρελθόν του Usopp με έκανε να τον λατρέψω αλλά και πάλι δεν βούρκωσα. Του Sanji επίσης όμορφη και με πολλά συναισθήματα. Της Nami πάλι,βούρκωσα και έκλαψα κιόλας,μαθαίνοντας τους ειλικρινείς και καλούς σκοπούς της. Το ίδιο και χειρότερο για το παρελθόν του Chopper. Franky όχι και τόσο. Στου Brook συγκινήθηκα λίγο και της Robin ήταν επίσης αρκετά συγκινητικό.
Οπότε θα ψηφίσω Chopper !!
Image
iNeXoRaBlE
Global Moderator

Postby iNeXoRaBlE » 01/11/11, 02:09

Robin λυπήθηκα πολύ... ..Μετά Nami, Ussop, Brook και μετά ολοι οι άλλοι..
Madao The One And only...
Image
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 01/11/11, 15:31

iNeXoRaBlE wrote:Robin λυπήθηκα πολύ... ..Μετά Nami, Ussop, Brook και μετά ολοι οι άλλοι.. Όλοι χάσανε κάποιον πολύτιμο... Luffy,Ζoro, Brook, Nami,Robin Franky Usopp Chopper

Σου έκανα edit το post σου γιατί σποηλαρεις πολύ για την ιστορία και το μέλλον του One Piece.Μόλις έκανες και σε εμένα ένα σημαντικό σπόηλερ.
Σας παρακαλώ όταν θέλετε να σποηλάρετε να βάζετε το μύνημα σας(με το σποηλερ) μέσα σε αυτήν την καρτελίτσα
Spoiler: Show

Που θα την βρείτε πατώντας το κουμπί 'Επιλογές'.

Αν συνεχίσετε να σποηλαρετε χωρίς να βάζετε το μύνημα με το σποηλερ στην καρτελίτσα που σας έδειξα, θα πέσουν warns.
Αυτό το forum είναι για το One Piece.Κάποιος θέλει να το δει με αγωνία.Έρχεται εδώ να ψηφίσει και τρώει ΤΟ σπόηλερ στην μάπα.Μετά άντε δες το με αγωνία αφότου διάβαζε το σχόλιο σου.Δηλαδή όσοι είναι σε αυτό το forum έχουν δει όλα τα επεισόδια νομίζεις;
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
iNeXoRaBlE
Global Moderator

Postby iNeXoRaBlE » 01/11/11, 15:46

sandokanthanos wrote:
iNeXoRaBlE wrote:Robin λυπήθηκα πολύ... ..Μετά Nami, Ussop, Brook και μετά ολοι οι άλλοι.. Όλοι χάσανε κάποιον πολύτιμο... Luffy,Ζoro, Brook, Nami,Robin Franky Usopp Chopper

Σου έκανα edit το post σου γιατί σποηλαρεις πολύ για την ιστορία και το μέλλον του One Piece.Μόλις έκανες και σε εμένα ένα σημαντικό σπόηλερ.
Σας παρακαλώ όταν θέλετε να σποηλάρετε να βάζετε το μύνημα σας(με το σποηλερ) μέσα σε αυτήν την καρτελίτσα

Που θα την βρείτε πατώντας το κουμπί 'Επιλογές'.

Αν συνεχίσετε να σποηλαρετε χωρίς να βάζετε το μύνημα με το σποηλερ στην καρτελίτσα που σας έδειξα, θα πέσουν warns.
Αυτό το forum είναι για το One Piece.Κάποιος θέλει να το δει με αγωνία.Έρχεται εδώ να ψηφίσει και τρώει ΤΟ σπόηλερ στην μάπα.Μετά άντε δες το με αγωνία αφότου διάβαζε το σχόλιο σου.Δηλαδή όσοι είναι σε αυτό το forum έχουν δει όλα τα επεισόδια νομίζεις;

Μπορούσες να το βάλεις μέσα στο σπόιλερ αντί να το κάνεις delete..Για εμένα σποιλερ είναι ότι περιέχεται στο μάνγκα για αυτό δεν έβαλα σπόιλερ.... Και αν γίνεται να μπαίνεις στο θέμα ποιο σωστα ...Έχω δικό μου φόρουμ και ασχολούμαι με φόρουμς 5 χρόνια οπότε ξέρω πως λειτουργούν... Άμα είναι ετσι να βάζουμε σποιλερ και από το επεισόδιο 1 γιατί κάποιος μπορεί να μην το έχει ξεκινήσει ακόμη... Τεσπα από την επόμενη σποιλερ...
Madao The One And only...
Image
Image
Αετωμάτω Βασίλω
Usopp

Postby Αετωμάτω Βασίλω » 01/11/11, 22:50

Εγω μπορω να πω οτι εκλαψα στην ιστορια του Chopper
ιδικα εκει που πηγε το μανιταρι στον Hiloulouk γιατι πιστευε οτι επειδι εχει την νεκροκεφαλη γιατρευει τα παντα και μετα εκει που κουνουσε την σημαια με το σημα του Hiloulouk και ελεγε διδαξεμε θελω να γινω ο καλυτερος γιατρος και να γιατρευω τα πανατα.

Αλλα μπορω να πω οτι και η ιστορια της Robin με συγκινησε πολυ
διοτι η μαμα της την αφισε και μετα εβλεπε τα αλλα τα παιδια που ειχαν μια οικογενεια και εκλεγε
και σε αυτην την ιστορια εκλαψα αλλα επειδι ειδα πρωτα την ιστορια του Chopper τον ψηφισα κι'ολας.
Image
Nico Robin
Inactive Joker

Postby Nico Robin » 15/11/11, 21:52

Robin 100%

Return to “Γενικές Συζητήσεις”