Επεισόδια Online

Σχολιασμός για οτιδήποτε αφορά το anime.
vagelis199
Chopper

Re: Επεισόδια Online

Postby vagelis199 » 05/01/13, 00:34

χαχα, ναι μονος μου δουλεβω.. εχω δοκιμασει να κανω δυο acount , μερχει στιγμεις ολα καλα, αν ειναι ετσι θα σινεχεισω

Image
aspitsa
Inactive Joker

Postby aspitsa » 05/01/13, 00:47

πάντως άμα θες βοήθεια σε κάτι ευχαρίστως να σε βοηθήσω :imtheman:
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 05/01/13, 01:55

Μπράβο φίλε.Εξαίσια δουλειά.Να ρωτάς όμως και τα Fansub Groups αν επιθυμούν να βάζεις το υλικό τους στην ιστοσελίδα.Στο λέω για να μην βρεθείς σε προβλήμα στο μέλλον.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 05/01/13, 02:36

Τα επεισόδια που ανεβάζεις είναι άλλων group ή δικών μας? Γιατί αν είναι δικά μας, δεν έχεις πάρει άδεια και θα σε παρακαλέσω να τα κατεβάσεις...
Από 11-15 είναι δικά μας.
Image
vagelis199
Chopper

Postby vagelis199 » 05/01/13, 15:42

Sogeking wrote:Τα επεισόδια που ανεβάζεις είναι άλλων group ή δικών μας? Γιατί αν είναι δικά μας, δεν έχεις πάρει άδεια και θα σε παρακαλέσω να τα κατεβάσεις...
Από 11-15 είναι δικά μας.
θα σας, παρακαλεσω την αδια φυσικα, για την χρήση του υλικού σας. αλλα ψάχνω απο παντου για επεισόδια, και απο'τι βλέπεις πάνω απο καθε επεισοδιο γραφω που το βρήκα ώστε να μην υπάρχει καπιο πρόβλημα, δεν διχνει πουθενά πως ειναι δικο μου το υλικό.
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 05/01/13, 16:26

Η ομάδα δεν επιτρέπει το ανέβασμα των επεισοδίων λόγω ότι χαλάει η αρχική ποιότητα των επεισοδίων. Χρειάζεται αρκετή ώρα για να φτιαχτούν σε τέτοια ποιότητα..
Image
vagelis199
Chopper

Postby vagelis199 » 05/01/13, 16:31

η σελιδα ειναι Down, αυτο δεν ιθελες?, εγω το εκανα για τους ανθροπους, οπος παντα οι admins ειναι το προβλιμα,
αφου ολο το προβλιμα ειναι τα βιντεο, ειναι οτι δεν θελετε να προβαλοντε να βιντεο γιατι θα χανετε την διμοσιοτιτα, γιαυτο εγω προτινα σινεργασια, οστε να βγουν ολοι ευχαριστιμενη, τα βιντεο τα ανεβαζω ετσι πως ειναι η πιοτιτα δεν χαλαει, streamαρι το original αρχειο αν θες να ξερεις, αυτα εχω να πω,,

η σελίδα διαγράφηκε

sorry για οσους περιμεναν online επεισόδια
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 05/01/13, 16:48

vagelis199 wrote:η σελιδα ειναι Down, αυτο δεν ιθελες?, εγω το εκανα για τους ανθροπους, οπος παντα οι admins ειναι το προβλιμα,
αφου ολο το προβλιμα ειναι τα βιντεο, ειναι οτι δεν θελετε να προβαλοντε να βιντεο γιατι θα χανετε την διμοσιοτιτα, γιαυτο εγω προτινα σινεργασια, οστε να βγουν ολοι ευχαριστιμενη, τα βιντεο τα ανεβαζω ετσι πως ειναι η πιοτιτα δεν χαλαει, streamαρι το original αρχειο αν θες να ξερεις, αυτα εχω να πω,,

η σελίδα διαγράφηκε

Δεν πρόλαβα να κάνω καμία ενέργεια για να κλείσει η σελίδα σου. Δεν ξέρω τι έγινε. Όποιος θέλει μπορεί να κατεβάσει τα επεισόδια μας από το site μας. Οι ταχύτητες είναι μεγάλες ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα στο κατέβασμα των επεισοδίων ( δυστυχώς δεν ισχύει αυτό σε όλα τα επεισόδια, θα γίνει όμως εν καιρώ).
Η ποιότητα χαλάει μόλις ανεβάσεις το βιντεο online και ο κόπος της ομάδας πάει χαμένος. Και πίστεψέ με, είναι μεγάλος ο κόπος της ομάδας και πολλές οι ώρες που αφιερώνουμε.
Η δημοσιότητα δεν έχει καμία σημασία, σου ανέφερα μόλις τον κυριότερο λόγο που δεν το κάνουμε. Αν θέλεις με πιστεύεις, αν όχι δεν με πιστεύεις. Δικαίωμα σου.
Κάνουμε ό,τι κάνουμε επειδή μας ευχαριστεί και όχι να γίνουμε διάσημοι.
Image
vagelis199
Chopper

Postby vagelis199 » 05/01/13, 17:34

Sogeking wrote:
vagelis199 wrote:η σελιδα ειναι Down, αυτο δεν ιθελες?, εγω το εκανα για τους ανθροπους, οπος παντα οι admins ειναι το προβλιμα,

η σελίδα διαγράφηκε

Δεν πρόλαβα να κάνω καμία ενέργεια για να κλείσει η σελίδα σου. Δεν ξέρω τι έγινε. Όποιος θέλει μπορεί να κατεβάσει τα επεισόδια μας από το site μας. Οι ταχύτητες είναι μεγάλες ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα στο κατέβασμα των επεισοδίων ( δυστυχώς δεν ισχύει αυτό σε όλα τα επεισόδια, θα γίνει όμως εν καιρώ).
Η ποιότητα χαλάει μόλις ανεβάσεις το βιντεο online και ο κόπος της ομάδας πάει χαμένος. Και πίστεψέ με, είναι μεγάλος ο κόπος της ομάδας και πολλές οι ώρες που αφιερώνουμε.
Η δημοσιότητα δεν έχει καμία σημασία, σου ανέφερα μόλις τον κυριότερο λόγο που δεν το κάνουμε. Αν θέλεις με πιστεύεις, αν όχι δεν με πιστεύεις. Δικαίωμα σου.
Κάνουμε ό,τι κάνουμε επειδή μας ευχαριστεί και όχι να γίνουμε διάσημοι.

εσυ μου ζειτισες να τα κατεβασω διλαδι να τα βγαλω απο το σιτε, τελος

-- 05 Ιαν 2013, 4:35 pm --

εγω, σε ειπα, αν θες εγω τα streamαρο μονο,, μια τετια σινεργασια,
Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 05/01/13, 18:05

Δεν πρόλαβα να δω τι είδους σελίδα δημιούργησες, αλλά σαν γκρουπ είμαστε κατά τέτοιων προσπαθειών.
Πρώτον και κυριότερων, τέτοιες προσπάθειες θέτουν σε κίνδυνο και εμάς και τη δουλειά μας.
Κι εμείς θα μπορούσαμε ξέρεις να τα ανεβάσουμε για online προβολή, έχει αναρωτηθεί κανείς γιατί δεν το κάνουμε;
Κατά δεύτερον, όπως είπε και ο Sogeking, η ποιότητα των uploaded videos στα διάφορα tubes είναι κατά πολύ κατώτερη αυτής στην οποία προσπαθούμε με τόσο κόπο να βγαίνουν τα επεισόδια.
Δεν ξέρω με τι μέθοδο τα ανέβασες, ή σε ποιο site, αλλά σίγουρα δεν μας ευχαριστεί να βλέπουμε τα επεισόδιά μας διαφορετικά απ' ό,τι τα φτιάξαμε. Αλλιώς θα διαμοιράζαμε απλά τους υποτίτλους, θα κατεβάζατε ένα οποιοδήποτε τυχαίο βίντεο raw και θα τα βλέπατε έτσι.
Τέλος, για ποια δημοσιότητα μιλάς; Κέρδισε κανείς εδώ μέσα δημοσιότητα από το fansubbing; Ό,τι κάνουμε, το κάνουμε από χόμπι και επειδή μας προσφέρει ευχαρίστηση αυτή η ενασχόληση, καθώς και τα 2-3 καλά λόγια που ακούμε από όσους κατεβάζουν αυτά που κάνουμε. Ούτε διάσημοι γινόμαστε, ούτε κερδίζουμε δόξα/λεφτά/συμπληρώστε ελεύθερα.
Κι όπως εσύ λες ότι το έκανες για τους ανθρώπους, γιατί θεωρείς ότι εμείς διαφέρουμε; Έτσι κι εμείς, παίρνουμε διπλή ευχαρίστηση όταν ακούμε έστω και ένα ευχαριστώ, γιατί ικανοποιήσαμε έστω και έναν άνθρωπο.
Κι επειδή έχουν γίνει τέτοιες ενέργειες και στο παρελθόν, προσωπικά με χαλάει απίστευτα όταν εγώ κι η ομάδα μου επεξεργαζόμαστε τόσες ώρες ένα επεισόδιο και έρχεται κάποιος, πατάει 2 click για να τα ανεβάσει online, και παίρνει και τα εύσημα. (τονίζω ότι δε μιλάω για σένα προσωπικά, αλλά για παλαιότερες τέτοιες προσπάθειες)
Δεν λέω ότι το έκανες με κακό σκοπό, αλλά θα μπορούσες πρώτα να ρωτήσεις την κάθε ομάδα της οποίας τα επεισόδια ανέβασες ή να αναρωτηθείς γιατί καμία ομάδα δεν τα ανεβάζει μόνη της στο δικό της site για προβολή online; Προφανώς έχουμε κάποιον λόγο που το αποφεύγουμε όλοι όπως ο διάολος το λιβάνι.

Ελπίζω να μην παρεξήγησες όσα είπα, τα είπα με όλη την καλή διάθεση να εξηγήσω τις θέσεις μας πάνω στο θέμα.
Απ' το συγκεκριμένο ζήτημα θα μπορούσε να προκύψει μια μεγααααλη συζήτηση, οπότε δεν κλειδώνω το τοπικ, το αφήνω για να πει τη γνώμη του πάνω στο θέμα οποιοσδήποτε θέλει.
Αυτά από μένα.
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...

Return to “Γενικές Συζητήσεις”