Επεισόδια Online

Σχολιασμός για οτιδήποτε αφορά το anime.
vagelis199
Chopper

Re: Επεισόδια Online

Postby vagelis199 » 05/01/13, 18:27

Λοιπόν όπως είπα, το βίντεο το στρεαμαρω, μέσο DropBox, οποτε δεν χαλάει η ανάλυση του βίντεο, στρεαμαρετε όλο το αρχείο και τα 300mb του (για τα πρώτα επεισόδια)
δεν υπήρξε περίπτωση να μην σας ρωτήσω, γιαυτο και έγραψα εδώ πέρα ώστε για να φανεί, όταν μιλάω για δημοσιότητα εννοώ πως αν τα ανέβαζα ίσος να μην καθόταν κανεις να τα κατεβάσει εφόσον θα μπορούσε να τα δει online,.. έτσι σκέφτηκα την συνεργασία,.. όπως λες και εσύ δεν είναι δυο click για να ανεβεί online, εγώ άρχισα την σελίδα από το μηδέν, έψαξα για player Plugins και διαφορα άλλους τρόπους ώστε το upload να είναι καθαρά δικό μου και όχι σε κάποια σελίδα όπως Youtube και αλες παρομιες η οποιες επεξεργασουν τα βίντεο. αν με πιανεις, μερχει στιγμεις, μονο αμα θες να στα ανλισω λιγο παραπανο

Image
terminatorbill
Brook

Postby terminatorbill » 07/01/13, 01:04

Η αλήθεια είναι ότι οι admins έχουν δίκιο. Εφόσον τα επεισόδια ανήκουν σε αυτούς τότε έχουν το δικαίωμα να τα κάνουν ότι θέλουν. Αξιότιμη η προσπάθεια σου αλλά γενικά όταν ανεβάζουμε υλικό που ανήκει σε άλλον τότε πρέπει πρώτα να ρωτάμε. Αν ήθελες και θέλεις πραγματικά να βοηθήσεις με τα επεισόδια των jokerfansubs τότε μπορείς να κάνεις seed όσα επεισόδια έχεις στη συλλογή σου(που ανήκουν στους jokerfansubs!) ώστε και εμείς να μπορούμε να τα κατεβάσουμε πιο γρήγορα :idea:
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 07/01/13, 01:41

Συμφωνώ με τον TerminatorBill.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
kalliniki
Joker Team

Postby kalliniki » 07/01/13, 03:11

Το έχω δει καιρό αυτό το θέμα και απόφάσισα να απαντήσω. Τα επεισόδια δεν μας ανήκουν, όμως έχει πέσει υπερβολική δουλειά και ελεύθερος χρόνος για έχετε εσείς αυτά τα επεισόδια. Ο λόγος που δεν θέλουμε τα επεισόδια μας να μην μπουν σε streaming είναι λόγο της καταστάσης που κυριαρχεί στο διαδύκτιο, εδώ κάθε μέρα προσπαθούν να βγάλουν καινούργια νομοσχέδια όπως το ACTA για να μην μπορούμε να μπούμε σε σελίδες το εξωτερικού πέραν της δικιάς μας της χώρας αλλά και να μην μπορούμε να κατεβάζουμε μέσω torrent, θα μπλόκερναν τα ip adress μας και θα βάζαν πρόστιμο(όλα αυτά τα διάβασα και δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου επίσης βγήκε καινούργιο νομοσχέδιο πάλι, αν και δεν θυμάμαι τώρα πως λέγεται).
Για τους καινούργιους παλιά τα επεισόδια μας τα είχαμε βάλει σε streaming στο Megavideo αλλά μας τα κατέβασαν τα λίνκς και μετά από λίγο καιρό έκλεισαν οι αστυνομικές αρχες το megaupload και από τότε στο διαδύκτιο άρχισε να κυριαρχεί το χάος, αφού πάρα πολλά άνιμε ήταν ανεβασμένα εκεί και για να μην χαθούν τα ξανα ανέβασαν(δεν αναφέρομαι μόνο για Ελλάδα αλλά και για εξωτερικό).
Αλλό δεν πρόκειται να επεκταθώ αλλα ούτε χρειάζεται να πω περισσότερα εφόσον ειπώθηκαν άλλα τις προηγούμενες μέρες.
Image
My Life Spent On Anime
Spoiler: Show
Spoiler: Show
Image
ImageNami-swan! Robin-chwan! Vivi-chwan! Shirahoshi-chwan!
chapapa
Joker Team

Postby chapapa » 07/01/13, 03:59

Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω που γράφτηκαν και θα ήθελα να προσθέσω και εγώ το εξής!
Ένα από τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν τα παιδιά που μεταφράζουν επεισόδια είναι το θέμα seeding!
Εδώ τώρα που τα κατεβάζουν όλοι δεν seedαρουν, σκέψου τι θα γινόταν αν κάποιοι δεν τα κατέβαζαν καν και τα έβλεπαν online!
Νομίζω πως τα παιδιά κατάλαβαν τις καλές προθέσεις σου πρέπει όμως κι εσύ να καταλάβεις τα προβληματάκια που δημιουργούνται μέσω μιας τέτοιας σελίδας!
Επίσης, πιστεύω να κατάλαβες ότι όλα αυτά που ειπώθηκαν ήταν καλοπροαίρετα! :yosh:
Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net
vagelis199
Chopper

Postby vagelis199 » 07/01/13, 22:57

Εγω ήρθα με την προιποθεση να βοηθεισω, αλλα τορα ξενεροσα και δεν κανω τιποτα, οποτε καντε οτι θελετε
Image
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 08/01/13, 09:43

Έχω μια ερώτηση κρίσεως για 'σένα vagelis199. Υπάρχουν άπειρα fansubbing groups στον κόσμο και απ' ότι φαίνεται σχεδόν όλα, με συντριπτική πλειοψηφεία προτιμούν το downloading, και αυτό γίνεται γιατί σέβονται τη δουλειά τους και το χρόνο που αφιέρωσαν έτσι ώστε να παραχθεί το επιθυμιτό γι' αυτούς αποτέλεσμα.
Όλα τα groups γνωρίζουν την ύπαρξη του streaming όπως επίσης και τη βολικότητα του να μην κατεβάζεις το επεισόδιο.

Τότε γιατί κανένα group δεν τα ανεβάζει για streaming;

Υ.Γ: Έχεις το ελεύθερο να κάτσεις να τα μεταφράσεις μόνος σου και μετά να τα ανεβάσεις για streaming, και που ξέρεις, ίσως να έχεις δίκιο και να έχεις περισσότερη απήχηση στο κοινό και το σύστημα μας να είναι λάθος... peace and out!
Image
Image
ihypn9z
Sanji

Postby ihypn9z » 08/01/13, 14:31

Ρε παιδιά ηρεμήστε το site έκλεισε τι το κάνετε θέμα τώρα.
Image

"We must be thorough and leave nothing left! We must eliminate the very possibility of evil existing!" Sakazuki Akainu
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 08/01/13, 15:01

Το λέμε και για μελλοντικές προσπάθειες που πολύ πιθανόν είναι να γίνουν...
Αν θέλαμε να τα ανεβάζαμε streaming θα το έκανε μόνη της η ομάδα..
Image
ihypn9z
Sanji

Postby ihypn9z » 08/01/13, 15:22

Το θέμα είναι ότι το είπατε ήδη 3 σελίδες τώρα...
Image

"We must be thorough and leave nothing left! We must eliminate the very possibility of evil existing!" Sakazuki Akainu

Return to “Γενικές Συζητήσεις”