Πως ξεκινήσατε να βλέπετε One Piece;

Σχολιασμός για οτιδήποτε αφορά το anime.
DonquixoteDoflamingo
Brook

Re: Πως ξεκινήσατε να βλέπετε One Piece;

Postby DonquixoteDoflamingo » 26/08/14, 13:15

Ξέρεις μήπως από ποιά; ίσως έτσι εξηγηθεί... αμα η χώρα έχει τη τάση να λογοκρίνει τα πάντα ίσως άλλαξαν πολύ την ιστορία για να τους βολευει... :what to do: ή η εξήγηση ίσως είναι πιο απλή π.χ. βαρεμαρα και δεν τους ένοιαζε τίποτα :P

Image
VampGiousti
Sanji

Postby VampGiousti » 02/11/14, 18:30

Όλα ξεκίνησαν όταν ήμουν γύρω στα 11 με 12. Καθόμουν αναπαυτικά στο κρεβάτι μου, με ανοιχτή την τηλεόραση. Ξαφνικά πετυχαίνω ένα κατεστραμμένο χωρίς καθόλου έμπνευση/ενδιαφέρον τραγούδι. Κάθομαι και το ακούω και με πιάνει η περιέργεια τίνος παιδικού ήταν αυτό το τραγούδι (Εχτός του ότι λέγαν συνέχεια One Piece και One Piece, μόνο η αδερφή μου δεν θα καταλάβαινε ότι έτσι ήταν το όνομα του παιδικού. Τέλος πάντων, βλέπω εκεί 2-3 επεισόδια (Είχε Μαραθώνιο επεισοδίων τότε) και ήλπιζα να μην το ξαναδώ ποτέ μου (Λογικό με τέτοιες φωνές και μια μικρή που μόνο μπουνιές δεν ήθελε). Αργότερα, το 2012 μαθαίνω ότι αυτό το παιδικό ήταν άνιμε και πώς ήταν πολύ φημισμένο σε όλον τον κόσμο και πώς είχε προβληθεί στην Ελλάδα. Και λέω τότε, "τι στο διάολο; Αυτή η πατατιά πώς γίνεται και έχει τόσους θαυμαστές;;;" Ε και τότε κάνω τη καρδιά μου πέτρα και λέω να το αρχίσω κι εγώ. Και τότε ήταν που κόλλησα με το συγκεκριμένο άνιμε και έφτασα εδώ που βρίσκομαι.... Επίσης να προσθέσω πως μετά από λίγο καιρό, μαθαίνω ότι αυτά 2-3 επεισόδια που είχα δει, όχι μόνο ότι δεν είμαι η μόνη που τα βρίσκω άθλια, είναι ΚΑΙ filler. Η γκαντεμιά στα ύψη της....

Spoiler: Show
Ναι, μιλάω για τα επεισόδια που διοιγούνταν εκείνο τον δράκο με τη μικρή του φίλη, ِAppis.
Όχι, προφανώς και δεν λέω για το ελληνικό το opening.
Ναι, από όλα τα επικά επεισόδια που έχουν βγει πάνω σε αυτά έπεσα :ohyeah:
Image
Image

Image
Christy
Joker Team

Postby Christy » 02/11/14, 19:24

VampGiousti wrote:Όλα ξεκίνησαν όταν ήμουν γύρω στα 11 με 12. Καθόμουν αναπαυτικά στο κρεβάτι μου, με ανοιχτή την τηλεόραση. Ξαφνικά πετυχαίνω ένα κατεστραμμένο χωρίς καθόλου έμπνευση/ενδιαφέρον τραγούδι. Κάθομαι και το ακούω και με πιάνει η περιέργεια τίνος παιδικού ήταν αυτό το τραγούδι (Εχτός του ότι λέγαν συνέχεια One Piece και One Piece, μόνο η αδερφή μου δεν θα καταλάβαινε ότι έτσι ήταν το όνομα του παιδικού. Τέλος πάντων, βλέπω εκεί 2-3 επεισόδια (Είχε Μαραθώνιο επεισοδίων τότε) και ήλπιζα να μην το ξαναδώ ποτέ μου (Λογικό με τέτοιες φωνές και μια μικρή που μόνο μπουνιές δεν ήθελε). Αργότερα, το 2012 μαθαίνω ότι αυτό το παιδικό ήταν άνιμε και πώς ήταν πολύ φημισμένο σε όλον τον κόσμο και πώς είχε προβληθεί στην Ελλάδα. Και λέω τότε, "τι στο διάολο; Αυτή η πατατιά πώς γίνεται και έχει τόσους θαυμαστές;;;" Ε και τότε κάνω τη καρδιά μου πέτρα και λέω να το αρχίσω κι εγώ. Και τότε ήταν που κόλλησα με το συγκεκριμένο άνιμε και έφτασα εδώ που βρίσκομαι.... Επίσης να προσθέσω πως μετά από λίγο καιρό, μαθαίνω ότι αυτά 2-3 επεισόδια που είχα δει, όχι μόνο ότι δεν είμαι η μόνη που τα βρίσκω άθλια, είναι ΚΑΙ filler. Η γκαντεμιά στα ύψη της....

Ναι, μιλάω για τα επεισόδια που διοιγούνταν εκείνο τον δράκο με τη μικρή του φίλη, ِAppis.
Όχι, προφανώς και δεν λέω για το ελληνικό το opening.
Ναι, από όλα τα επικά επεισόδια που έχουν βγει πάνω σε αυτά έπεσα :ohyeah:

Κι εμένα είναι παρόμοια η ιστορία με τη διαφορά ότι το είχα πετύχει από τα πρώτα επεισόδεια που γνωρίζει τον Ζόρο και μου άρεσε πάρα πολύ. Οπότε όταν μου είπαν ότι είναι γνωστό και ότι το βλέπουν τόσοι πριν από 2/3 χρόνια το άρχισα χωρία πολύ σκέψη :lalala:
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 02/11/14, 19:51

Κι εγώ μια από τα ίδια με Christy, το είχα πετύχει από το πρώτο επεισόδιο οπότε κόλλησα κατευθειαν. Αλλά είχα δει μόνο μέχρι Arlong arc, Appis και δράκους φαλακρούς ειχα την τύχη να μην τους πετύχω. :ohyeah:
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 03/11/14, 00:14

Εγώ απλά είδα την υπόθεση, μου άρεσε, το κατέβασα, το είδα, διάβασα και το manga και μετά μετάνιωσα που είδα το anime και δεν διάβαζα το manga από την αρχή. :P
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 03/11/14, 00:22

Εποχές Alter με ατάκες του τύπου "Λαστιχένιο τσεκούρι" αλλά και εγώ μέχρι Arlong Park το θυμάμαι, όταν το κόψανε τότε ήμουν άσχετος με pc και μάλιστα ήμουν τόσο άσχετος που νόμιζα ότι είναι παραγωγή κάποιων animators του Alter, πόσο βλάκας ήμουν μικρός;;; Μετά που μεγάλωσα και το θυμήθηκα σαν ανάμνηση και ναι! πλέον δεν πίστευα ότι είναι παραγωγή του Alter, το αναζήτησα, είχε ένας φίλος τα πρώτα 500 και εκεί καταστράφηκα απλά! Ξεχνούσα να κοιμηθώ, τα υπόλοιπα γνωστά ...
Image

Return to “Γενικές Συζητήσεις”