Λίστα Φρούτων του Διαβόλου

Σχολιασμός για οτιδήποτε αφορά το anime.
Epsilon
Διαχειριστής

Re: Ρωτήστε τον Oda...

Postby Epsilon » 21/01/12, 02:59

Oda δεν ειμαι, αλλά αυτό το ξέρω!! Χαχα! Όχι, δε γίνεται τέτοιο πράγμα. Μόνο ένας χρήστης υπάρχει για το κάθε φρούτο. Αν πεθάνει, φαντάζομαι τότε μπορεί να το φάει άλλος, αν αυτό εννοείς.

Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
iceman_7
Sanji

Postby iceman_7 » 21/01/12, 03:06

οκ με καλυψες αυτο ηθελα να μαθω :good:
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 21/01/12, 17:51

Epsilon wrote:Oda δεν ειμαι, αλλά αυτό το ξέρω!! Χαχα! Όχι, δε γίνεται τέτοιο πράγμα. Μόνο ένας χρήστης υπάρχει για το κάθε φρούτο. Αν πεθάνει, φαντάζομαι τότε μπορεί να το φάει άλλος, αν αυτό εννοείς.

Κάθε φρούτο είναι μοναδικό. Αν πεθάνει αυτός που έχει το gomu gomu no mi,η ιδιότητα αυτού του φρούτου χάνεται για πάντα. Δεν θα υπάρξει ποτέ άλλο gomu gomu no mi.
Spoiler: Show
Όπως δεν θα υπάρχει ποτέ ξανά το Mera Mera no mi
.
Image
Αετωμάτω Βασίλω
Usopp

Re: Λίστα Φρούτων του Διαβόλου

Postby Αετωμάτω Βασίλω » 22/01/12, 02:57

δεν νομιζο αλλα αν ισχιει πως εκσιγεις αυτο???
ναι αλλα τοτε τι πεζετε με του witebeard ???
Image
Nico Robin
Inactive Joker

Postby Nico Robin » 22/01/12, 03:18

Sogeking wrote:
Epsilon wrote:Oda δεν ειμαι, αλλά αυτό το ξέρω!! Χαχα! Όχι, δε γίνεται τέτοιο πράγμα. Μόνο ένας χρήστης υπάρχει για το κάθε φρούτο. Αν πεθάνει, φαντάζομαι τότε μπορεί να το φάει άλλος, αν αυτό εννοείς.

Κάθε φρούτο είναι μοναδικό. Αν πεθάνει αυτός που έχει το gomu gomu no mi,η ιδιότητα αυτού του φρούτου χάνεται για πάντα. Δεν θα υπάρξει ποτέ άλλο gomu gomu no mi.
Όπως δεν θα υπάρχει ποτέ ξανά το Mera Mera no mi
.

Αδερφε διαβασε εδω περα

D: Excuse me!! May I pose a serious question to the typically-vulgar SBS?? In Volume 46, Usopp said that the same power doesn't exist twice. But this doesn't make sense with what you said in the Volume 45 SBS... If the Gomu Gomu Fruit was in a book of fruits, then Luffy HAD to have eaten at least the SECOND known example of the fruit! Now, most beautiful and intelligent Ei-chan, explain it all! ✩ P.N. Takafi

O: Very sharp of you. But I'm cool. I haven't made any mistakes. As a hint, let me rephrase what Usopp is saying. "The same powers don't exist twice AT THE SAME TIME". How's that? For more detail, you'll just have to wait for a certain professor to make his appearance in the story, and explain exactly what the Devil Fruits REALLY are... Eventually.

Αυτα σε SBS γραφτηκαν

Δεν γινεται να υπαρξει το ιδιο φρουτο την ιδια χρονικη στιγμη ;)
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 22/01/12, 03:31

Ναι!! Το είχα ξεχάσει αυτό το SBS!! Και λέει και για τον δόκτωρα που θα κάνει εμφάνιση εξηγώντας μας τι και πως! Ποντάρω φυσικά στον Dr Vegapunk!!!
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 23/01/12, 22:49

Χμμμ δεν το έχω διαβάσει αυτό το SBS. Αρκετά διαφωτιστικό Nico Robin. Κι εγώ τα λόγια του Usopp θυμόμουν και είπα αυτό που είπα...
Οπότε λογικά θα "γεννηθεί" και 2ο Mera mera no mi :thanks:
Image
Hiken no Ace
Sanji

Postby Hiken no Ace » 25/01/12, 20:57

σιγουρα θα "γεννηθεί" και 2ο Mera mera no mi αλλα εγω δεν θελω να υπαρξει καπιος που θα το φαει...
Image
Deladrian
Chopper

Postby Deladrian » 04/02/12, 21:59

Γεια σας παιδιά, μόλις είδα αυτή τη λίστα με τα Φρούτα του Διαβόλου και συνειδητοποίησα ότι είναι ακριβώς ίδια με τη δική μου στους Sick Fansubs, εκτός βέβαια από τις εικόνες τις οποίες πρόσθεσα μετά. Δε με νοιάζει κάποιος να παίρνει ένα post και να το βάζει σε μία άλλη σελίδα, αλλά όχι να το παίζει ότι είναι και δικό του, τουλάχιστον να βάζει ένα όνομα από που το πήρε, γιατί ξέρετε πολύ καλά το κάθε post θέλει κάποιο κόπο και χρόνο για να γίνει. Και εγώ αυτό το post δε το σκέφτηκα μόνη μου αλλά έχω γράψει από κάτω τη πηγή μου.
Ξέρω πολύ καλά ότι ο κάθε administrator και moderator δε μπορεί να κυνηγάει όλη μέρα τα μέλη της σελίδας του για να δει τι έχουν post-άρει και από πού το έχουν πάρει γι'αυτό να ξέρετε δε ρίχνω πουθενά την ευθύνη, απλά θα σας παρακαλούσα τουλάχιστον να προστεθεί η σελίδα από την οποία το πήρε ο Kuma.
Ελπίζω να μην φάνηκα αγενής με αυτά που έγραψα απλά μόλις το είδα έμεινα λίγο με ανοιχτό το στόμα.
Image
Devil666
Joker Team

Postby Devil666 » 04/02/12, 22:24

να κάνω εγώ μια άλλη ερώτηση αν κάποιος κόψει το df στα 2 και το φάνε δυο άτομα τι γίνετε ?
Image

Return to “Γενικές Συζητήσεις”