Λίστα Φρούτων του Διαβόλου

Σχολιασμός για οτιδήποτε αφορά το anime.
Ichigo
Global Moderator

Re: Λίστα Φρούτων του Διαβόλου

Postby Ichigo » 04/02/12, 23:05

Deladrian wrote:Γεια σας παιδιά, μόλις είδα αυτή τη λίστα με τα Φρούτα του Διαβόλου και συνειδητοποίησα ότι είναι ακριβώς ίδια με τη δική μου στους Sick Fansubs, εκτός βέβαια από τις εικόνες τις οποίες πρόσθεσα μετά. Δε με νοιάζει κάποιος να παίρνει ένα post και να το βάζει σε μία άλλη σελίδα, αλλά όχι να το παίζει ότι είναι και δικό του, τουλάχιστον να βάζει ένα όνομα από που το πήρε, γιατί ξέρετε πολύ καλά το κάθε post θέλει κάποιο κόπο και χρόνο για να γίνει. Και εγώ αυτό το post δε το σκέφτηκα μόνη μου αλλά έχω γράψει από κάτω τη πηγή μου.
Ξέρω πολύ καλά ότι ο κάθε administrator και moderator δε μπορεί να κυνηγάει όλη μέρα τα μέλη της σελίδας του για να δει τι έχουν post-άρει και από πού το έχουν πάρει γι'αυτό να ξέρετε δε ρίχνω πουθενά την ευθύνη, απλά θα σας παρακαλούσα τουλάχιστον να προστεθεί η σελίδα από την οποία το πήρε ο Kuma.
Ελπίζω να μην φάνηκα αγενής με αυτά που έγραψα απλά μόλις το είδα έμεινα λίγο με ανοιχτό το στόμα.

Προστέθηκε η πηγή

Devil666 wrote:να κάνω εγώ μια άλλη ερώτηση αν κάποιος κόψει το df στα 2 και το φάνε δυο άτομα τι γίνετε ?

δεν είμαι σίγουρος άλλα νομίζω πως πρέπει να φάει όλο το φρούτο το διαβόλου για να πάρει την δύναμη

Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 05/02/12, 04:17

Όχι, δεν πρέπει να το φας όλο απ' όσο ξέρω. Μία δαγκωσιά αρκεί για να πάρεις τη δύναμή του, μετά γίνεται ένα απλό συνηθισμένο φρούτο. Οπότε υποθέτω όποιος το δαγκώσει πρώτος θα είναι και ο τυχερός. Τώρα αν εννοείς να το δαγκώσουν μαζί, δεν έχω ιδέα τι γίνεται... Σ' αυτό μόνο ό Oda μπορεί να σου απαντήσει....

Υ.Γ. Deladrian πολύ σωστή σ' αυτά που λες, δεν είναι καθόλου σωστό να παίρνει κανείς ξένα ποστ και να τα βάζει για δικά του, καλά κάνεις και το αναφέρεις.
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
moumia
Nami

Postby moumia » 05/02/12, 11:36

Γαμάτη δουλειά...!
Ποπο όμως πάρα μα πάρα πολλά φρούτα.Το κάλυτερο θα ήταν να είναι λίγοι οι ευκλεκτοί ...
Πιάσε μία μέρα από τα μαλιά ζήσε την απόλαυση της...
Hiken no Ace
Sanji

Postby Hiken no Ace » 05/02/12, 19:31

τοτε πιο το νοοιμα αν ηταν λιγα τα φρουτα??? θα ειταν λιγοι δινατοι και πολυ καημενει.... ενω τωρα παλi λιγοι ειναι οι δινατοι που αξιζουν (με φρουτο ή χωρις) αλλα οπως και να το κανεις οπιος εχει φρουτο κατι κανει
Image
Ichigo
Global Moderator

Postby Ichigo » 05/02/12, 20:05

και εγώ θα προτειμούσα να υπήρχαν λίγα φρούτα ώστε να είναι λίγοι οι "εκλεκτοί" που κατέχουν την δύναμή τους
Pante-Roronoa
Zoro

Postby Pante-Roronoa » 05/02/12, 20:16

Αν ομως ητανε λιγα τα φρουτα του διαβολου τοτε δεν θα υπηρχαν αυτοι οι "πωρωτικοι" χαρακτηρες που σε μαγνητηζουν.Ναι μεν ειναι αρκετα τα φρουτα αλλα δινει και ενδιαφερον στο One Piece
Image
Spoiler: Show
Image
iceman_7
Sanji

Postby iceman_7 » 06/02/12, 01:07

εγω θα ηθελα να μαθω τα φρουτα που δεν εχουν ονομαστει ακομα οπως π.χ. του Doflamingo εχω μεγαλη περιεργεια :dontknow:
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 07/02/12, 21:55

Αυτά είτε θα τα μάθουμε στο SBS είτε στην ροή του Anime!
Image
zimpisanji21
Franky

Postby zimpisanji21 » 10/03/12, 03:39

Tο φρουτο του Magellan ειναι Paramecia αν και ετσι οπως το χρησιμποποιουσε φαινοταν σαν Logia (στοιχειο δηλητηριο :dizzzy: ) μπερδευτικα με αυτο τ φρουτο... Επισης το φρουτο του Marco ανηκει στα Mythical Zoan σωστα?? :nani?:
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 12/03/12, 17:26

Yep σωστά. Όπως είπε και ο Kizaru.
Όσο για το doku doku no mi το one piece wiki το βάζει Paramecia. Και έχεις δίκιο . Έτσι όπως το χρησιμοποιούσε ( έφτιαχνε ύδρες από δηλητήριο ) φαίνεται σαν logia !!
Image

Return to “Γενικές Συζητήσεις”