Αγαπημένο arc και γιατί; *ΠΡΟΣΟΧΗ SPOILERS

Σχολιασμός για οτιδήποτε αφορά το anime.
redhaired sanny
Joker Team

Re: Αγαπημένο arc και γιατί;

Postby redhaired sanny » 26/10/12, 02:20

δεν γινετε να σε κουρασει το thriller bark ειναι τερμα αστειο και εμενα πρωσοπικα απ τα αγαπημενα μου...το marineford ειχε πολυ πιο αργη εξελιξη και συμφωνω με την ελενα οτι ηταν ενα ολοκληρο αρκ χωρις το υπολιπο πληρωμα και δεν ηταν και τοσο καλο αυτο....

Image
ο sogeking ειναι ο αντρας της ζωης μου
kalliniki
Joker Team

Postby kalliniki » 26/10/12, 13:43

Και εμένα γι' αυτό δεν μου άρεσε γιατί ήταν ο Luffy μόνος του αλλά αν και ήταν βρήκε ένα σωρό σύμμαχους που τον βοήθησαν μέχρι το τέλος, μέχρι και ο Crocodile παρόλο που ήταν έχθρος του τον βοήθησε να δραπετεύσει όταν ο Luffy είχε σοκαριστεί από τον θάνατο του Ace!
Αν ήταν όλο το πλήρωμα σίγουρα θα τον έσωζαν!
Image
My Life Spent On Anime
Spoiler: Show
Image
ImageNami-swan! Robin-chwan! Vivi-chwan! Shirahoshi-chwan!
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 26/10/12, 15:00

Εμένα μου άρεσε ακριβώς γι αυτό που λέτε,είδαμε τον Luffy μόνο του. Πρώτον,ήταν μια αλλαγή και δεύτερο και σημαντικότερο ότι ,όπως αποδείχτηκε τελικά,ΔΕΝ μπορεί να τα κάνει όλα μόνος όπως νόμιζε τότε.
Νομίζω το Marineford arc ήταν το σημαντικότερο όλων,αν όχι το πιο ενδιαφέρον. Μας έδειξε πολλά πράγματα,πέρα από καινούρια πρόσωπα...
Image
kalliniki
Joker Team

Postby kalliniki » 26/10/12, 19:06

Μα ποτέ δεν νόμιζε ο Luffy πως μπορούσε να τα κάνει όλα μόνος του γι' αυτό και τους συντρόφους του δεν του συμπεριφερόταν σαν σκουπίδια, όπως έχω πει ήταν καλό ως αρκ αλλά η συγκέντρωση των πειρατών ήταν κάπως κουραστική, εμένα αυτό που μου άρεσε περισσότερο σε όλο το αρκ ήταν ο φόβος του Mihawk για την δύναμη του Luffy που δεν είναι κανένα φρούτο του διαβόλου αλλά η η ικανότητα του να μετατρέπει τους γύρω του τον έναν μετά τον άλλον συμμάχους του και πως από κάθε άντρα που ταξιδεύει στις θάλασσες κατέχει την πιο τρομαχτική δύναμη!
Ήταν η καλύτερη σκηνή σε όλο το αρκ για εμένα!!
Image
My Life Spent On Anime
Image
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 26/10/12, 21:47

kalliniki wrote:Μα ποτέ δεν νόμιζε ο Luffy πως μπορούσε να τα κάνει όλα μόνος του γι' αυτό και τους συντρόφους του δεν του συμπεριφερόταν σαν σκουπίδια, όπως έχω πει ήταν καλό ως αρκ αλλά η συγκέντρωση των πειρατών ήταν κάπως κουραστική, εμένα αυτό που μου άρεσε περισσότερο σε όλο το αρκ ήταν ο φόβος του Mihawk για την δύναμη του Luffy που δεν είναι κανένα φρούτο του διαβόλου αλλά η η ικανότητα του να μετατρέπει τους γύρω του τον έναν μετά τον άλλον συμμάχους του και πως από κάθε άντρα που ταξιδεύει στις θάλασσες κατέχει την πιο τρομαχτική δύναμη!

Ναι!! και μενα αυτό μου έμεινε απο το marineford ως το πιο σημαντικό!
Ήταν όπως τη δήλωση της Robin στο enies lobby πως θέλει να ζήσει και τον πυρπολισμό της σημαίας!!! Αυτά νομίζω ήταν πολύ πιο ωραίες σκηνές από τις μάχες!!
Image
Image
kalliniki
Joker Team

Postby kalliniki » 27/10/12, 00:43

Και η δεύτερη σκηνή που μου έμεινε ήταν όταν θα εκτελούσαν τον Ace και όταν κανένας δεν μπορούσε να κάνει τίποτα για να τον σώσει ούτε και ο Shirohige, το έκανε ο Luffy με το Haki του και όλοι έμειναν άφωνοι, χάρης αυτή του την ενέργεια τον αναγνώρισε και τον βοήθησε μέχρι τέλους ο Shirohige!Καλά με τον πυρπολισμό της σημαίας είναι από της αγαπημένες μου όλο την βλέπω και την ξανάβλέπω την συγκεκριμένη σκηνή!
Image
My Life Spent On Anime
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 27/10/12, 01:36

kalliniki wrote:Μα ποτέ δεν νόμιζε ο Luffy πως μπορούσε να τα κάνει όλα μόνος του γι' αυτό και τους συντρόφους του δεν του συμπεριφερόταν σαν σκουπίδια, όπως έχω πει ήταν καλό ως αρκ αλλά η συγκέντρωση των πειρατών ήταν κάπως κουραστική, εμένα αυτό που μου άρεσε περισσότερο σε όλο το αρκ ήταν ο φόβος του Mihawk για την δύναμη του Luffy που δεν είναι κανένα φρούτο του διαβόλου αλλά η η ικανότητα του να μετατρέπει τους γύρω του τον έναν μετά τον άλλον συμμάχους του και πως από κάθε άντρα που ταξιδεύει στις θάλασσες κατέχει την πιο τρομαχτική δύναμη!

Σίγουρα δεν είχε την πίστη που έχει τώρα. Βασιζόταν στο πλήρωμα αλλά και πάλι. Και όλο αυτό το αρκ ήταν μια τρανή απόδειξη πόσο μικρός ήταν ακόμα ο Luffy μπροστά στον κόσμο. Γι αυτό και μου άρεσε εμένα. Προσγειώθηκε και έβαλε μυαλό για την συνέχεια!
Επίσης σε αυτό το αρκ έγινε το πλέον σημαντικό βήμα για την περαιτέρω διαμόρφωση της προσωπικότητας του Luffy,με τον θάνατο του Ace.
Είδαμε πολλά σε αυτό το αρκ . Το αδικείτε!
Image
redhaired sanny
Joker Team

Postby redhaired sanny » 30/10/12, 19:43

ηταν αρκετα διαφορετικο απο τα προηγουμενα σιγουρα δεν ειχε ουτε happy end ουτε το γλεντι μετα τη μαχη και ολα να εχουν διορθωθει...σαν συνολο ηταν αρκετα καλη τομη στη γενικη ιστορια αλλα ενα ενα τα επεισοδια ειχαν αρκετα αργη εξελιξη...
Image
ο sogeking ειναι ο αντρας της ζωης μου
kalliniki
Joker Team

Postby kalliniki » 30/10/12, 21:02

Αν και δεν τα θεωρώ κατά τη γνώμη μου τα καλύτερα αρκ, λόγω ότι είχε μερικά βαρετά σημεία, μετά το χωρισμό του Luffy με το πλήρωμα του και ειδικότερα ο πόλεμος στο Marineford σηματοδότησαν την Νέα Εποχή που ξεκινούσε για τους πειρατές αλλά και για το Ναυτικό. Επίσης, με το τέλος του πολέμου όλοι στο πλήρωμα κατάλαβαν ότι έπρεπε να ωριμάσουν και να δυναμώσουν για να προχωρήσουν παραπέρα όπου είναι ο Νέος Κόσμος και θεωρείται η πιο επικίνδυνη θάλασσα. Ο θάνατος του Ace αν και με στεναχώρησε πάρα πολύ και τον θεωρώ άδικο όπως και του Shirohige βοήθησε τον Luffy να προσωρήσει και του δίδαξε ότι σε κάθε εμπόδιο που συναντάει δεν πρέπει να σταματάει τους στόχους του και πως δεν είναι και όλα ρόδινα στη ζωή αλλά ούτε θα γίνουν έτσι όπως τα θέλει αυτός.!
Image
My Life Spent On Anime
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 01/11/12, 13:06

Ναι έτσι είναι! Γι' αυτό είναι τόσο σημαντικό αυτό το arc. Όλα τα υπόλοιπα αρκ που είδαμε ήταν πιο ενδιαφέροντα λόγω πληρώματος. Αυτό εδώ ήταν ενδιαφέρον γιατί αφορούσε τον Luffy!!
Image

Return to “Γενικές Συζητήσεις”