Trafalgar Law

Σχολιάστε τους χαρακτήρες του manga.
elena93
Franky

Trafalgar Law

Postby elena93 » 05/01/12, 16:07

Image

Trafalgar Law

Περιγραφή:
Είναι ο καπετάνιος και γιατρός του πληρώματος Heart Pirates από το North Blue. Ως πειρατής καταζητείται από το Ναυτικό με αμοιβή 200.000.000 beli. Ανήκει στους έντεκα supernovas, δηλαδή πειρατές των οποίων η αμοιβή ξεπερνά τα 100.000.000 beli. Συγκεκριμένα έχει την πέμπτη υψηλότερη αμοιβή σαν supernova. Όπως όλοι οι πειρατές, ο Law ονειρεύεται να βρει το One Piece.
Χρησιμοποιεί ένα nodachi (σπαθί, αλλά πολύ μεγαλύτερο και δυσκολότερο στην χρήση από katana) σε συνδυασμό με τις ικανότητες του με το devil fruit του. Έχει πολλά τατουάζ στα χέρια του και συγκεκριμένα στο αριστερό έχει τα γράμματα D E A T H . Tα πάει πολύ καλά με τον Bepo, την αρκούδα που έχει στο πλήρωμα του η οποία είναι ειδική στις πολεμικές τέχνες. Βλέπει ανταγωνιστικά τους υπόλοιπους supernovas αλλά περισσότερο εστιάζει στον Eustass Kid και Mugiwara no Luffy.
Υ.Σ: Χαρακτηριστική είναι και η σκηνή όπου ο Kid μιλάει για τον Trafalgar και αναφέρεται στους τρόπους του,ενώ ταυτόχρονα ο Law κάνει μια προκλητική χειρονομία την οποία δεν έδειξαν στο anime......
Επίσης έχει βοηθήσει τον Luffy στο marineford καθώς και τον Jinbe.

Μετά το timeskip των 2 χρόνων, ο Law επανεμφανίζεται στο Punk Hazard arc όπου μαθαίνουμε ότι έγινε Shichibukai, αφού πρώτα είχε αποκτήσει προηγουμένως αμοιβή 440.000.000 beli και παρέδωσε και τις καρδιές 100 πειρατών στο ναυτικό.
Επίσης μετά το timeskip μαθαίνουμε και το όνομα του φρούτου του διαβόλου που έχει την ονομασία Ope Ope no Mi, δηλαδή έχει τη δύναμη να κάνει ότι θέλει και να κόβει τα πάντα μέσα στα ημισφαίρια που δημιουργεί σαν ένας χειρούργος μέσα στο χειρουργείο έχει τη δύναμη να κάνει τα πάντα.
Φωτογραφία μετά το timeskip:
Spoiler: Show
Image

Χαρακτηριστικά:
Πρώτη εμφάνιση στο Manga: Κεφάλιο 498
Πρώτη εμφάνιση στο Anime: Επεισόδιο 392
Παρατσούκλι: Χειρούργος του Θανάτου

Φρούτο το Διαβόλου
Ιαπωνική ονομασία: Ope Ope no Mi
Ελληνική ονομασία: Φρούτο του χειρούργου
Τύπος: Paramecia

edited by henry17
Last edited by elena93 on 05/01/12, 20:49, edited 1 time in total.

Image
D R R R !!!!!!!!!!!!!
Epsilon
Διαχειριστής

Re: Trafalgar Law

Postby Epsilon » 05/01/12, 16:18

Μία από τις λατρείες μου!!

Μ' αρέσει πολύ το στυλάκι του και κάτι μου λέει ότι έχει πολλά να μας δείξει!!
Και το devil fruit του είναι αρκετά ενδιαφέρον!!!
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
GrOnibarD
Brook

Postby GrOnibarD » 05/01/12, 19:02

το devil fruit του τι ακριβως κανει?κοβει σε κομματια καποιον χωρις να τον σκοτωνει?κατι σαν το φρουτο του buggy δλδ?
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 05/01/12, 19:43

Αυτό έχω καταλάβει. Ότι είναι σαν το φρούτο του Buggy, μόνο που το εφαρμόζει σε άλλους, σε αντίθεση με τον κλόουν που μπορεί να το κάνει στον εαυτό του.
Βέβαια αυτά είναι υποθέσεις...
elena93
Franky

Postby elena93 » 05/01/12, 20:52

επίσης...
Image
Image
D R R R !!!!!!!!!!!!!
Kagestrife
Sanji

Postby Kagestrife » 05/01/12, 23:38

Αυτος φαινεται να ξερει πολλα. Θελω να δω τι θα κανει τωρα στο νησι του Yonkou.
RazordC
Chopper

Postby RazordC » 27/02/12, 22:34

Ένας από τους πιο cool χαρακτήρες του One Piece θα έλεγα... σε θέμα εμφάνισης αλλά και δύναμης... :imthebest:
Πιστεύω πως θα παίξει έναν πολύ σημαντικό ρόλο στη ροή των επεισοδίων!
Image
redhaired sanny
Joker Team

Postby redhaired sanny » 27/02/12, 22:50

τατουαζ????κριμα να μην εχω φτασει ακομα μεχρι εκει...θα φροντισω να κανω πιο γρηγορα... :suke:
Image
ο sogeking ειναι ο αντρας της ζωης μου
zimpisanji21
Franky

Postby zimpisanji21 » 14/03/12, 12:25

Spoiler: Show
Μου εκανε καλη εντυπωση στην αρχη, συμπαθητικος, ακομα πιο πολυ αργοτερα με τις πραξεις του... αλλα αρχιζω και αλλαζω αποψη(και οχι λογο των τελευτεων γεγονοτων που εχει δειξει μονο στο manga μεχρι στιγμης), δεν ξερω εχω την αισθηση οτι ο Oda μας τον παρουσιασε καλο, αλλα στο μελλον θα μας το γυρισει και ο Law θα γινει ενας απο τους "κακους" και αντιπαλος του Luffy, μου φαινεται λειτουργει με σχεδιο και με απωτερους σκοπους, αλλα θα δουμε γιατι και το πληρωμα του δειχνουν καλοι χαρακτηρες και συμπαθητικοι, ειναι μεγαλος γριφος ο χαρακτηρας αυτος για εμενα.. :phew:
Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 14/03/12, 18:32

Μα ποτέ δεν τον παρουσίασε καθαρά ως καλό χαρακτήρα. Ο ίδιος ο Kidd είπε ότι ο Law είναι γνωστός για τις βάρβαρες μεθόδους του (τότε στο Sabaody).
Αν και είναι απ' τους αγαπημένους μου, δεν πιστεύω ότι υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο πιθανοτητα να είναι αυτό που λέμε "καλός" χαρακτήρας. Σίγουρα έχει σχέδιο, σίγουρα χρησιμοποιεί ύπουλες μεθόδους και σίγουρα είναι κορυφαίος! :yioupi:

Return to “Manga Characters”