Marshall D. Teach "Kurohige"

Σχολιάστε τους χαρακτήρες του manga.
kalliniki
Joker Team

Marshall D. Teach "Kurohige"

Postby kalliniki » 28/05/12, 10:34

Image

Marshall D. Teach, συνήθως αποκαλείται ως Μαυρογέννης. Ήταν μέλος στο δεύτερο Τμήμας των Πειρατών Shirohige( Ασπρογέννηδων), όμως σκότωσε τον Διοικητή του Τέταρτου Τμήματος τον Thatch και το παράτησε το πλήρωμα παίρνοντας μαζί του Φρούτο Yami Yami. Όταν έφυγε από το πλήρωμα του Shirohige αποφάσισε να δημιουργήσει το δικό του πλήρωμα και το πλήρωμα του πήρε την ονομασία Μαυρογγένης. Όμως στόχος του δεν ήταν μόνο αυτός ήταν πέρα για πέρα πιο μεγάλος και για να τον πετύχει αιχμαλώτισε τον Ace και τον παρέδωσε στο Ναυτικό. Έτσι με αυτή του την πράξη πήρε τον τίτλο του Shichibukai, αυτό το έκανε για να κινείται ελεύθερα και να έχει πρόσβαση σε όλους τους τομείς, ειδικότερα στο Impel Down. Έτσι πραγματοποίησε ένα μέρος του σχεδίου του. Πήγε στο Impel Down και έβαλε στο πλήρωμα του τους πιο αιμοδιψείς και κακόφημους εγκληματίες καταζητούμενους όπως και επίσης ένας μέλος του Ναυτικού τον Shiliew.
Αφού έκανε αυτό που ήθελε μετά πήγε και στο Πόλεμο των Δυνατότερων όχι όμως για να βοηθήσει το Ναυτικό αλλά για τους δικούς του στόχος. Ο πραγματικός του στόχος ήταν να σκοτώσει τον Shirohige και να πάρει το φρούτο όπου και το κατάφερα. Όταν τον σκότωσε ή μάλλον τον σκότωσαν αφού βοήθησε όλο το πλήρωμα του τον κάλυψαν με ένα μανδύα κλέβοντας τον φρούτο του Shirohige με έναν μαγικό τρόπο.
Spoiler: Show
Σύμφωνα με τελευταίες παρατηρήσεις το φρούτο το διαβόλου δεν χάνεται αλλά φεύγει από τον εναπομείναντα χρήστη και πηγαίνει σε άλλο μέρος, τώρα πως κατάφερε να πάρει το φρούτο ο Teach θεωρείται άγνωστο.
Με αυτό του το επίτευγμα, λίγο μετά τον πόλεμο κηρύχθηκε Yonkou. Μετά το πέρασμα των δύο χρόνων βρίσκεται στο Νέο Κόσμο και ψάχνει να βρει δυνατά Φρούτα των Διαβόλων.

Χαρακτηριστικά
Πρώτη εμφάνιση στο Manga: Κεφάλαιο 223
Πρώτη εμφάνιση στο Anime: Επεισόδιο 146
Παρατσούκλι: Μαυρογέννης
40(μετά το timeskip)
Γενέθλια: 3 Αυγούστου
Ύψος: 344cm (11'2")

Φρούτα του Διαβόλου

Πρώτο Φρούτο του Διαβόλου
Ιαπωνική Ονομασία: Yami Yami no Mi
Ελληνική Ονομασία : Το φρούτο του Σκότους
Είδος: Logia
Δυνατότητες: Ανοίγει Μαύρες δίνες καταστρέφοντας τα πάντα, με άλλα λόγια τα εκμηδενίζει. Θεωρείται ένα από τα δυνατότερα φρούτα.

Δεύτερο Φρούτο του Διαβόλου
Ιαπωνική Ονομασία: Gura Gura no Mi
Ελληνική Ονομασία : Του φρούτο του Τρόμου (Gura είναι ο ήχος του ταρακουνήματος, του σεισμού)
Είδος: Paramecia
Δυνατότητες: Προκαλεί σεισμούς. Μπορεί ακόμα να αναποδογυρίσει ένα ολόκληρο τοπίο. (Όπως έκανε ο Shirohge στο πόλεμο)
Last edited by kalliniki on 27/05/13, 14:26, edited 3 times in total.

Image
My Life Spent On Anime
Image
ImageNami-swan! Robin-chwan! Vivi-chwan! Shirahoshi-chwan!
Sogeking
Inactive Joker

Re: Portgas D. Ace

Postby Sogeking » 28/05/12, 13:42

Πέστα !! Γιατί εδώ υπάρχουν κάποιοι που τους αρέσει ο BB !!
Ξύλο και αίμα και στους δύο !
Image
redhaired sanny
Joker Team

Postby redhaired sanny » 28/05/12, 13:45

και παλι ο bb δεν ειναι τοσο χαλιας...δηλαδη ειναι αλλα ειναι η ενσαρκωση του κακου που φανταζομασταν οταν ειμασταν παιδια..εγω τουλαχιστον ετσι το ειχα στο μυαλο μου...χοντρο ασχημο ηλιθιο μπεκρη κλπ...και σε καθε ιστορια πρεπει να υπαρχει και καποιος τετοιος νομιζω...
Image
ο sogeking ειναι ο αντρας της ζωης μου
kalliniki
Joker Team

Postby kalliniki » 28/05/12, 13:50

Για εμένα είναι, τον απεχθάνομαι αφάνταστα!
Έχει και δύο φρούτα τώρα, αν είναι δυνατόν! :not:
Άσε που μοιάζει και σαν πατάτα με τέτοια κοιλιά που έχει...
Απορώ πως έπιασε το Ace, μπορεί και περπατάει με τέτοια κοιλιά... :axa-axa:
Αν και με μεγάλη μου λύπη θα το παραδεχτώ :damn:
έχει δυνατό φρούτο δύσκολα νικιέται...
Είμαι σίγουρη πως δεν το χειρίζεται και σωστά...
Image
My Life Spent On Anime
Image
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 28/05/12, 14:16

Εγώ θέλω να μάθω που βρήκε το βιβλιαράκι με τις εικόνες που λέει πως μοιάζουν τα φρούτα του διαβόλου. Αφου υποτίθεται πως είναι μοναδικά, για να τα σχεδίασαν σημαίνει κάποιος τα είδε, αφού τα είδε αυτός ο κάποιος τότε γιατί δεν τα έπιασε;
Image
Image
kalliniki
Joker Team

Postby kalliniki » 28/05/12, 14:33

Και ο Sanji δεν είχε βρει ένα τέτοιο βιβλίο;
Που ήθελε το φρούτο για να γίνεται αόρατος, αλλά τον πρόλαβε ο Absalom!
Image
My Life Spent On Anime
Image
redhaired sanny
Joker Team

Postby redhaired sanny » 28/05/12, 15:25

ναι μαλλον εχουν καταγραφει μερικα...η μπορει να μην εχει μεταφραστει σωστα...παντως για το φρουτο του bb συμφωνω με τη kalliniki ειναι δυνατο...πολυ...που να το χρησιμοποιουσε και με ολες του τις δυνατοτητες.... :when:
Image
ο sogeking ειναι ο αντρας της ζωης μου
zimpisanji21
Franky

Re: Marshall D. Teach "Kurohige"

Postby zimpisanji21 » 28/05/12, 16:37

Εγω τον παω... :not me: , με καποιο τροπο, γιατι ειναι πειρατης της παλιας σχολης, ονειροπολος οπως μας εχει δειξει...
Και στο κατω-κατω αυτος ηθελε να γινει Shichibukai για να προωθησει το σχεδιο του, δεν ειχε τπτ προσωπικο με τον Hiken, o Hiken πηγε και επεσε πανω του, απο την αλλη το οτι σκοτωσε nakama του ειναι το πιο τραγικο που εχει κανει αλλα γι αυτον ο σκοπος αγιαζει τα μεσα... Ειναι και τυχερος, οπως και ο Akainu, που επεζησε απο τον Shirohige και απο εδω και περα σιγουρα θα αποκτησει μεγαλη συναμη και φημη...

Υ.Γ. Ηθελα να το προτεινω και παλαιοτερα, στο manga characters μπορειτε να προσθεσετε και αλλους(Boa, Rayleigh κλπ) που δεν υπαρχουν, αν εχει χρονο καποιος.. :yosh:
Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 28/05/12, 16:42

redhaired sanny wrote:και παλι ο bb δεν ειναι τοσο χαλιας...δηλαδη ειναι αλλα ειναι η ενσαρκωση του κακου που φανταζομασταν οταν ειμασταν παιδια..εγω τουλαχιστον ετσι το ειχα στο μυαλο μου...χοντρο ασχημο ηλιθιο μπεκρη κλπ...και σε καθε ιστορια πρεπει να υπαρχει και καποιος τετοιος νομιζω...

+1 :yosh:

zimpisanji21 wrote:Εγω τον παω... :not me: , με καποιο τροπο, γιατι ειναι πειρατης της παλιας σχολης, ονειροπολος οπως μας εχει δειξει...
Και στο κατω-κατω αυτος ηθελε να γινει Shichibukai για να προωθησει το σχεδιο του, δεν ειχε τπτ προσωπικο με τον Hiken, o Hiken πηγε και επεσε πανω του, απο την αλλη το οτι σκοτωσε nakama του ειναι το πιο τραγικο που εχει κανει αλλα γι αυτον ο σκοπος αγιαζει τα μεσα... Ειναι και τυχερος, οπως και ο Akainu, που επεζησε απο τον Shirohige και απο εδω και περα σιγουρα θα αποκτησει μεγαλη συναμη και φημη...

Υ.Γ. Ηθελα να το προτεινω και παλαιοτερα, στο manga characters μπορειτε να προσθεσετε και αλλους(Boa, Rayleigh κλπ) που δεν υπαρχουν, αν εχει χρονο καποιος.. :yosh:

Ακριβώς αυτά πιστεύω κι εγώ για τον BB. Πήρε επάξια τη θέση του κακού. Του ταιριάζει απόλυτα πιστεύω.
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 28/05/12, 17:42

Ε αν καταγράφηκαν ήδη μερικά, τότε εκείνος που τα κατέγραψε πως ήξερε τι δύναμη έχει το κάθε φρούτο; Αφού υποτίθεται ότι είναι μοναδικά...
Image
Image

Return to “Manga Characters”