Ποιο/Ποια anime αδικούνται λόγο του popularity τους;

Περιλήψεις, Συζητήσεις και Download Links από διάφορα Anime.
teo1323
Zoro

Ποιο/Ποια anime αδικούνται λόγο του popularity τους;

Postby teo1323 » 28/03/14, 00:11

Ποιες σειρές πιστεύεται ότι αδικούνται λόγο του popularity τους.
Δεν εννοώ ότι δεν είναι καλές αλλά ότι πολύ τις προσπερνούν απλά λόγω του ότι δεν τις ακούν συχνά.
Ξεκινάω εγώ.
1)Gankutsuou:Μια πολύ ωραία σειρά 24 επεισοδίων που σε κρατάει και περνάει πολύ ευχάριστα την ώρα σου.Monte-Cristo φοβερός.Υπάρχει στα με greek subs από Anime.Awmn.
2)One Outs:Ένα sports anime,που μόνο sports δεν είναι πολύ ωραία πλοκή,ενδιαφέρον και με φοβερό main character.Υπάρχει με greek subs από Anime.Awmn.
3)Great Teacher Onizuka:Σειρά με πάρα πολύ γέλιο και ο Onizuka είναι θεός.Υπάρχουν τα 18 πρώτα επεισόδια με greek subs από AnimeClipse.
4)Serial Expirments Lain:Ένα πολύ ωραίο anime,με ενδιαφέρουσα πλοκή αλλά είναι η του ύψους η του βάθους η θα σου αρέσει πολύ η καθόλου.Υπάρχει με greek subs.
5)Welcome to the N.H.K.:Δεν ξέρω πως να την περιγράψω αυτήν την σειρά απλά πολύ καλή το καλύτερο slice of life anime που υπάρχει.Δεν υπάρχει με greek subs.
6)Hokuto no Ken:Ένα πολύ manly shounen και αρκετά καλύτερο από τα ευρέως γνωστά shounens.Δεν υπάρχει με greek subs.
7)12 Kingdoms:Σειρά που τελείωσα πρόσφατα,εκπληκτική,για μένα must.Δεν υπάρχει με greek subs.
8)Ashita no Joe:Τον βλέπω αυτόν τον καιρό και μου αρέσει πάρα πολύ.Μποξ επιπέδου Hajime no Ippo με πιο σοβαρό ύφος καλύτερο από πολλά sports anime.Δεν υπάρχει με greek subs.
Και άλλα πολλά μερικά από αυτά:
Legend of the Galactic Heroes,Space Brothers,Otogizoushi,Sengoku Basara,Hyouka,Genshiken,Kaiji,Mononoke,Cross Game,Major Series,Kingdom,Planetes,Noein,Spice and Wolf,The World God Only Knows,Yojouhan Shinwa Taikei,Suzumiya Haruhi no Yuuutsu,Casshren Sins,Shinsekai Yori,Wolf's Rain,Aoi Bungaku,Now and Then Here and There,Chrono Crusade,Gundam(Πολλά)
Άντε λίγα έβαλα πάλι και εσείς τα δικά σας.

Image

Image
Επισκεφτείτε μας :
Spoiler: Show
http://weeders.forumgreek.com/

Allowed to fall! Must get up.
http://myanimelist.net/animelist/teo1323
SANDOKANTHANOS
Luffy

Re: Ποιο/Ποια anime αδικούνται λόγο του popularity τους;

Postby SANDOKANTHANOS » 23/12/15, 15:38

Great Teacher Onizuka: Αυτό που αδικείται περισσότερο. Το anime αξίζει με τα χίλια και δυστηχώς ελάχιστοι αυτοί που το έχουν δει από όσους βλέπουν γενικά anime. Το κακό είναι πως το ξέρουν πάρα πολλοί αλλά το έχουν δει λίγοι. ΠΡΕΠΕΙ να γίνει με ελληνικούς υπότιτλους.
Basilisk: Πατάει άνετα πάρα πολλά του είδους του, κρίμα που δεν το ξέρει σχεδόν κανείς.
Fullmetal Alchemist: Όλοι βλέπουν το Brotherhood και το σνομπάρουν χωρίς καν να το έχουν δει. Φανταστική σειρά και αυτή όπως και το canon adaptation του.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 27/12/15, 19:42

Εγώ ευτυχώς θάνο τότε που είχα δει το FMA ήμουν με την εντύπωση ότι το brotherhood είναι κάτι όπως το naruto shippuuden οπόταν το είδα μετά!!

Είχε συμβάλει και το γεγονός ότι τότε ήταν τα πρώτα βήματα του adsl εδώ και είχα την τότε "υπέρτατη" ταχυτητα των 256kbps!!!
Image
Image
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 31/01/16, 06:41

To Great Teacher Onizuka εσεις από που το είδατε?? Μεχρι τώρα κατέβαζα και online δε πολυέβλεπα ποια σελίδα μου προτείνετε??
Image

Return to “Anime Discussions”