Ποιο ανιμε θα προτινατε στους φιλους σας και γιατι;

Περιλήψεις, Συζητήσεις και Download Links από διάφορα Anime.
SANDOKANTHANOS
Luffy

Re: Ποιο ανιμε θα προτινατε στους φιλους σας και γιατι;

Postby SANDOKANTHANOS » 25/02/13, 15:30

Το Fairy Tail είναι μια αντιγραφή του One Piece απλά.Δεν έχει καν υπόθεση.Εγώ πάντως μεταξύ των τριών αυτών του προτείνω Naruto.Τώρα αν δεν του αρέσουν τα fillers, τότε δες Fairy Tail.

BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
kristi
Zoro

Postby kristi » 08/03/13, 15:03

ενταξει μπορει να μην εχει υποθεση αλλα σκιζει
Image
kalliniki
Joker Team

Postby kalliniki » 08/03/13, 17:52

Δεν συμφωνώ μ' αυτό που λες Θάνο για το Fairy Tail, έχει υπόθεση. Απλώς δεν συγκρίνεται με του One Piece.
Το One Piece είναι πρωτότυπο manga αλλά δεν πιστεύω να ξαναβγεί παρόμοιο.
Άμα δεν έκανε ο Oda τόσες πρωτοπυπίες και δεν έβαζε ένα σωρό ιστορικά κομμάτια στο manga του ούτε και το One Piece θα είχει τότε υπόθεση.
Η υπόθεση του θα ήταν απλώς για έναν πιτσιρικά που θέλει να γίνει ο Βασιλιάς των Πειρατών!
Image
My Life Spent On Anime
Spoiler: Show
Image
ImageNami-swan! Robin-chwan! Vivi-chwan! Shirahoshi-chwan!
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 08/03/13, 19:46

Η υπόθεση του Fairy Tail ποια είναι;Ο Natsu που θέλει να βρει το Δράκο που το μεγάλωσε;Συγγνώμη αλλά 171 τώρα δεν το έχει προσπαθήσει ποτέ(εκτός από το πρώτο και κάτι fillers πριν την Edolas).
Image
kalliniki
Joker Team

Postby kalliniki » 08/03/13, 21:24

Το Fairy Tail δεν περιστρέφεται μόνο σ' ένα άτομο που λες τον Natsu αλλά σε όλα τα μέλη της συντεχνίας.
Μάλλον καλύτερα στον Zeref...
Μπορεί όπως λες να μην έχει υπόθεση όπως του One Piece αλλά όχι ότι δεν βλέπεται.
Άμα απογοητεύτηκες από το anime καλύτερα να αρχίσεις το manga μιας και η ιστορία παρουσιάζεται πιο ωραία εκεί από ότι στο anime.
Ειδικά η μάχη της Mirajane στο anime ήταν πολύ γελοία!

Και επι του θέματος τώρα.
Όπως είπε και ο Θάνος το Fairy Tail έχει λιγότερα filler καλύτερα δες αυτό άμα δεν θέλεις.
Το Naruto δεν το έχω δει αλλά διαβάζω το manga αν και είμαι ακόμα πίσω στην ιστορία και το Bleach άμα το ξεκινήσεις είναι πολύ ωραίο σαν anime αλλα θα χαλαστείς από τα άκυρα filler που βάζουν οι animators σε κρίσιμα σημεία του Arc, πρέπει να έχεις πάρα πολύ υπομονή για να το δεις.
Image
My Life Spent On Anime
Image
ImageNami-swan! Robin-chwan! Vivi-chwan! Shirahoshi-chwan!
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 10/02/14, 22:32

Ρε παιδιά είμαι σε δίλλημα. Επειδή αυτό τον καιρό λόγω διαβάσματος δεν βλέπω anime αλλά κατεβάζω για μετά γιατί μία έχω δίκτυο μία όχι, στις τρεις πρώτες σελίδες ψήθηκα να ψάξω για το Fairy tail και το Naruto και στις επόμενες δύο άλλαξα γνώμη. Γενικά τη φάση είναι; Εμένα το στυλ μου και πάνω απ' όλα είναι το One Piece το οποίο όμως δε χρειάζεται να είσαι παιδί για να το δεις. Αυτά τα δύο αν στο One Piece το βαθμολογούσατε με άριστα το 10 στο One Piece πόσο θα βάζατε και στα Fairy Tail και Naruto πόσο επίσης; Ρωτάω για να έχω και μία δημοσκοπική άποψη αυτών των anime. Άμα δε βαριέστε πείτε μου και για το Bleach. Για το Fullmetal Alchemist: Brotherhood δε ρωτάω γιατί με έχει ψήσει ο Θάνος να το δω και το έχω κατεβάσει ήδη!
Image
teo1323
Zoro

Postby teo1323 » 10/02/14, 23:43

Αν ήταν να πείσω κάποιον ότι τα anime αξίζουν θα τον έβαζα να δει αυτά με αυτήν την σειρά:
1)Death Note
2)Code Geass
3)One Piece-Bleach-Fairy Tail-Naruto-Dragon Ball Z ανάλογα με το άτομο και μετά να συνέχιζε με τα υπόλοιπα.
Εφόσον θα είχε δει και πορωθεί με 2 φοβερές σειρές και τα shounen θα τον έβαζα στα πραγματικά καλά anime
1)Full Metal Alchemist:Brotherhood
2)Hunter x Hunter
3)Monster
4)Samurai Champloo
Και μετά θα τον άφηνα να καεί με την ησυχία του όπως και εγώ :ρ
Sanji-kun άσε αυτά τα 3 και δες το Full Metal Alchemist:Brotherhood που είναι το καλύτερο shounen και μετά στο καπάκι Hunter x Hunter
Image

Image
Επισκεφτείτε μας :
http://weeders.forumgreek.com/

Allowed to fall! Must get up.
http://myanimelist.net/animelist/teo1323
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 10/02/14, 23:54

Συμφωνώ με τον teo.

Δες Fullmetal Alchemist:Brotherhood και για μεγάλο Hunter X Hunter(το 2011).Όμως θα σου πρότεινα να δεις πολλές μικρές σειρές(20-60 επεισόδια)παρά 1-2 μεγάλες.
Image
teo1323
Zoro

Postby teo1323 » 10/02/14, 23:59

SANDOKANTHANOS wrote:Συμφωνώ με τον teo.

Δες Fullmetal Alchemist:Brotherhood και για μεγάλο Hunter X Hunter(το 2011).Όμως θα σου πρότεινα να δεις πολλές μικρές σειρές(20-60 επεισόδια)παρά 1-2 μεγάλες.

Αυτές οι 2 αξίζουν πολύ περισσότερο από πολλές μικρές σειρές βασικά και οι 2 είναι στα 10 καλύτερα anime.
Image

Image
Επισκεφτείτε μας :
http://weeders.forumgreek.com/

Allowed to fall! Must get up.
http://myanimelist.net/animelist/teo1323
Sanji-kun
Robin

Postby Sanji-kun » 11/02/14, 00:09

Ευχαριστώ παιδιά! Μακάρι να είναι έτσι γιατί έχοντας δει το One Piece και άλλα anime μικρότερα σε έκταση, με είχε πιάσει μία ψιλοστεναχώρια ότι αφού είδα το OP από εδώ και πέρα όλο τα λιγότερα καλά μένουν. Αλλά αν υπάρχουν αντίστοιχα και καλύτερα, ακόμα καλύτερα!!!
Image

Return to “Anime Discussions”