Ανέκδοτα!!

Συζητήστε το οτιδήποτε.
Pante-Roronoa
Zoro

Re: Ανέκδοτα!!

Postby Pante-Roronoa » 18/02/12, 01:02

Ο ηλικιωμενος στον γιατρο:
Spoiler: Show
Ένας παππούς 80 χρονών πάει στο γιατρό για γενικό τσεκάπ.
- Πώς αισθάνεστε;
- Ποτέ δεν ένιωσα καλύτερα. Είμαι παντρεμένος με μια 25χρονη, με την οποία περνάω θαυμάσια, και μάλιστα είναι και έγκυος. Μου ετοιμάζει παιδί.
Ο γιατρός τον κοιτάει για...
λίγα δευτερόλεπτα σκεπτικός ...
- Να σας πω μια ιστορία... Ήταν ένας...
φίλος μου κυνηγός, ο οποίος καθώς έφευγε από το σπίτι του, αντί να πάρει το όπλο του, πήρε κατά λάθος την ομπρέλα.
Αφού περπατούσε για κάμποση ώρα στο δάσος, είδε μπροστά του ξαφνικά μια άγρια αρκούδα. Σηκώνει λοιπόν την ομπρέλα του και κάνει να πυροβολήσει και η αρκούδα ... πέφτει κάτω νεκρή, τέζα.
- Αποκλείεται !!! φωνάζει ο παππούς, άλλος την πυροβόλησε.
- Έτσι μπράβο.... λέει και ο γιατρός

Image
Image
Whitebeard
Franky

Postby Whitebeard » 18/02/12, 17:44

Ο Γιώργος Παπανδρέου σε συνάντησή του με τον Ομπάμα κατά τη διάρκεια του επίσημου δείπνου που του παρέθεσε βρήκε ευκαιρία και τον ρωτά;«Πώς τα καταφέρνεις και η διακυβέρνησή σου είναι τόσο αποδοτική και επιτυχημένη. Δεν μας λες και μας ποιο είναι το μυστικό;». «Να σου πω», του λέει ο Ομπάμα. «Το μυστικό είναι να περιστοιχίζεσαι από έξυπνους ανθρώπους». Ο Γ. Παπανδρέου δείχνει προβληματισμένος και τον ρωτά: «Πώς όμως θα ξέρω ότι οι άνθρωποί μου είναι πραγματικά έξυπνοι;». «Εύκολο», του απαντά ο Ομπάμα. «Θα τους κάνεις δύσκολες ερωτήσεις κρίσεως και θα αξιολογείς τις απαντήσεις τους». Τότε σηκώνει το τηλέφωνό του και καλεί τον αντιπρόεδρο Τζο Μπάιντεν να παρουσιαστεί αμέσως. «Δεν μου λες Τζο, αν υποθέσουμε ότι οι γονείς σου έκαναν παιδί και έστω ότι αυτό δεν είναι ούτε αδελφός ούτε αδελφή σου,ποιος θα ήταν;». «Εύκολο», απαντά ο Τζο Μπάιντεν. «Θα ήμουν εγώ!».«Βλέπεις;» του λέει.Ο Γ. Παπανδρέου επιστρέφει στην Ελλάδα και καλεί στο γραφείο του τον Θόδωρο Πάγκαλο. «Δεν μου λες, ρε Θόδωρε», τον ρωτά, «ας υποθέσουμε ότι οι γονείς σου έκαναν παιδί και έστω ότι αυτό δεν είναι ούτε αδελφός ούτε αδελφή σου. Ποιος θα ήταν;». Ο Θ. Πάγκαλος κομπιάζει και απαντά: «Πρόεδρε, να το ερευνήσουμε λίγο το θέ-μα και επανέρχομαι...». Βγαίνει λοιπόν έξω, πάει βρίσκει τους συμβούλους του, τους ρωτά, ωστόσο όλοι τους ήταν ανίκανοι να απαντήσουν. Στον διάδρομο συναντά βιαστικό τον Γιώργο Παπακωνσταντίνου και τον σταματά. «Δεν μου λες, ρε Γιώργο, ας υποθέσουμεότι οι γονείς σου έκαναν παιδί και έστω ότι αυτό δεν είναι ούτε αδελφός ούτε αδελφή σου. Ποιος θα ήταν;». «Εύκολο», του απαντά εκείνος. «Θα ήμουν εγώ». Τότε ο Θ. Πάγκαλος τρέχει στο γραφείο του πρωθυπουργού, ανοίγει την πόρτα και του λέει. «Πρωθυπουργέ μου, σχετικά με εκείνο το πρόβλημα που μου θέσατε, η απάντηση είναι ο Γιώργος Παπακωνσταντίνου». Τότε σηκώνεται έξαλλος ο Γ. Παπανδρέου, τρέχει προς το μέρος του Θ. Πάγκαλου και με βροντερή φωνή του λέει: «Οχι, ηλίθιε, η σωστή απάντηση είναι ο ΤζοΜπάιντεν!».
Image
GrOnibarD
Brook

Postby GrOnibarD » 18/02/12, 18:05

χΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ καλο πολυ καλο!
chapapa
Joker Team

Postby chapapa » 16/07/12, 11:25

Δεν ανησυχούμε! (18+)
Δύο πολύ καλοί φίλοι συναντιούνται μετά από χρόνια σε ένα καφενίο και αρχίζουν την συζήτηση για το πως έχουν μεγαλώσει τα παιδιά τους.
-Τι κάνει η κόρη σου η Ελενίτσα; (no offence)
-Καλά. Όταν τελείωσε το λύκειο γνώρισε ένα παιδί που οι γονείς του ήταν δικηγόροι. Πολαααά λευταααά. Το πήγαιναν για σοβαρα.
-Τι έγινε; Παντρεύτηκε;
-Όχι γιατί το παιδί ζήλευε πάραααα πολύ. Αλλά δεν ανησυχούμε, νέα κοπέλα είναι, θα βρει τον δρόμο της. Μετά γνώρισε ένα παλικάρι στο δεύτερο έτος του πανεπιστημίου που οι γονείς του ήταν επιχειρηματίες. Πολαααά λευταααά. άρχισαν να συζούνε, το βλέπαν σοβαρά.
-Και τι έγινε παντρεύτηκαν;
-Όχι. Κι αυτός ζήλευε πάρα πολύ. Αλλά δεν ανησυχούμε, νέα κοπέλα είναι, θα βρει τον δρόμο της. Μετά την έστειλα για master στην Αμερική, γνώρισε εκεί ένα παιδί που ήταν γιος Αράβων που έχουν πετρελαιοπηγές. Πολαααά λευταααά. Φτάσαμε μέχρι το σημείο να τυπώσουμε προσκλήσεις.
-Και τελικά τι έγινε; Παντρεύτηκε επιτέλους;
-Όχι, και αυτος ζήλευε πάρα πολύ. Αλλά δεν ανησυχούμε, νέα κοπέλα είναι, θα τον βρει τον δρόμο της. Για πες μου. Η δικία σου η Μαρίτσα τι κανεί;
-Και η δικιά μας π**να έγινε. Αλλά εμείς ανησυχούμε!!!!

Απ' τα νέυρα μου! (18+)

Ένας τύπος μπαίνει μέσα σε ένα λεωφορείο και βλέπει έναν τύπο να κρατάει μια τρίχα και να την τεντώνει μανιωδώς, οπότε γυρνάει και του λέει:
-Απ' τα νεύρα σου;
Και του απαντάει ο άλλος:
-Όχι, απ' τα αρχ**ια μου!

Και ένα χαριτωμένο για το τέλος

Τι είναι κόκκινο και μαύρο και έχει πράσινη ουρά;;;
Ένας κοκκινόμαυρος πρασινοουρίτσας :axaxaxa:
Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net
redhaired sanny
Joker Team

Postby redhaired sanny » 16/07/12, 13:35

χαχαχα...λοιπον τι ειναι πρασινο και μπορει να γινει κοκκινο
βατραχακια στο μπλεντερ

και..τι ειναι πρασινο και αορατο
ενα αορατο μαρουλι
Image
ο sogeking ειναι ο αντρας της ζωης μου
Gedatsu P
Franky

Postby Gedatsu P » 17/07/12, 00:31

redhaired sanny wrote:χαχαχα...λοιπον τι ειναι πρασινο και μπορει να γινει κοκκινο
βατραχακια στο μπλεντερ

και..τι ειναι πρασινο και αορατο
ενα αορατο μαρουλι

Γιατί κι εδώ;;;
Δε με λυπάσαι;;; :drop: :damn:
redhaired sanny
Joker Team

Postby redhaired sanny » 17/07/12, 01:59

αυριο απο κοντα τα καινουργια...α αν ξεερει κανεις κανενα καλο blue story ας το γραψει γιατι τις λατρευω αλλα εχω ξεμεινει...
Image
ο sogeking ειναι ο αντρας της ζωης μου
Αετωμάτω Βασίλω
Usopp

Postby Αετωμάτω Βασίλω » 06/09/12, 03:30

Εγω θελω να διαβασω τιποτα για τον Τζακ Νορις αμα ξερετε κανενα γραψτε το...
Image
chapapa
Joker Team

Postby chapapa » 15/11/12, 00:22

Αετωμάτω Βασίλω wrote:Εγω θελω να διαβασω τιποτα για τον Τζακ Νορις αμα ξερετε κανενα γραψτε το...

1.Τι είδε ο όταν ανακάλυψε το τηλέφωνο;
Μια αναπάντητη από τον Chuck Norris!

2.Τι είδε ο Mark Zuckerberg όταν έφτιαξε το Facebook;
Friend request από τον Chuck Norris!

3.Ο Chuck Norris ξέρει το άθροισμα του εμμέσως πλην σαφώς !
4.Όταν ο Bruce Banner τσαντίζεται, μετατρέπεται σε Hulk. Όταν ο Hulk τσαντίζεται, μετατρέπεται σε Chuck Norris.
Ένα δικό μου:
Ο Luffy όταν φτάσει στο Raftel δεν θα βρει το One Piece γιατί ο Chuck Norris δεν άφησε ούτε ένα Piece!!
Και ένα παλιό:
Ο Chuck Norris δεν πιστεύει στον Θεό...
ο Θεός πιστεύει στον Chuck Norris

Εδώ θα βρεις όσα ανέκδοτα με τον Chuck Norris θες: www.logia.gr
Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 15/11/12, 15:50

Από την ταινία "Αναλώσιμοι 2"

Μια βασιλική κόμπρα τσίμπησε τον Chuck Norris,και μετά από 5 μέρες αβάστακτου πόνου ,
η κόμπρα πέθανε :axa-axa:
Image

Return to “Πολλά και Διάφορα”