Από πού βγαίνει το nickname σας;

Συζητήστε το οτιδήποτε.
SANDOKANTHANOS
Luffy

Re: Από πού βγαίνει το nickname σας;

Postby SANDOKANTHANOS » 20/09/12, 00:37

Παιδιά μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα ότι το One Piece είναι ένα cartoon ιαπωνικής παραγωγής και είχε προβληθεί παλιά στην Ελλάδα. :idea:

Ωρίστε ένα site που μεταφράζει One Piece: http://www.jokerfansubs.com/

BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 20/09/12, 00:58

Οοοοο τι site είναι αυτό? Magic :yioupi:
Image
ihypn9z
Sanji

Postby ihypn9z » 20/09/12, 11:04

Αρχικά ήταν ψευδόνυμο σε dotes lineage και ότι άλλο έβρισκα. Μιλάμε για 2004 τώρα. Ήταν hypnotizer (από τότε καήλα SOAD (σσ. hypnotize album)). Άμα υπάρχει κανένας χρόνιος gamer εδώ θα ξέρει για διάφορες μόδες που βγαίνουν συχνά πυκνά. Όπως να βάζεις pwnz στο τέλος του ονόματός σου, να το κάνεις μεγέθους 3 χαρακτηρών, να βάζεις αριθμούς στο όνομα και η πιο τελευταία (όταν και σταμάτησα να παίζω Lineage) να βάζεις i μπροστά από το όνομά σου (προέρχεται από μόδα της apple για όποιον δεν κατάλαβε (σσ. βλέπε iphone ipad iblablabla)) και πολλές φορές να βάζεις ένα z για αισθητική στο άκουσμα :) . Έτσι το όνομα πήγε κάπως έτσι :

hypnotizer
hypnopwnz
hpn
hypn9tizer
ihypno
ihypn9z και διαβάζεται ΑΙΧΙΠΝΟΖ :)
Image

"We must be thorough and leave nothing left! We must eliminate the very possibility of evil existing!" Sakazuki Akainu
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 20/09/12, 15:39

Έχουν ξεπεραστεί αυτά πλέον φίλτατε ! Ήμουν Gamer για χρόνια και εξακολουθώ να είμαι ( L2,wow,dota κλπ κλπ ) .Από μια στιγμή και μετά κατάντησε βλακώδες και άρχισα να βάζω πρωτότυπα ονόματα δικής μου φαντασίας. Και ομολογώ ,ήταν καλύτερα από τα xxxProGamerxxx ή Chris19 ή xxxpwnzallnoobsxxx κλπ κλπ ( καταλαβαίνεις εάν έπαιζες κι εσύ L2) ;P
Image
ihypn9z
Sanji

Postby ihypn9z » 20/09/12, 20:03

Καλά αυτά που λες τα xxx και τέτοια δεν πολύ υπήρχαν. Έπαιζα official και ο μόνος τρόπος να αλλάξεις το name σου ήταν μέσω πληρωμής, οπότε το σκεφτόσουνα 2-3 φορές πριν κάνεις βλακεία :p
Image

"We must be thorough and leave nothing left! We must eliminate the very possibility of evil existing!" Sakazuki Akainu
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 20/09/12, 20:07

Εγώ που έπαιζα bnb ,cosmos ,the gold ( Private ) υπήρχαν και πολύ μάλιστα!
Official ποτέ,δεν μπορούσα να πληρώσω ,βλέπεις ξεκίνησα μικρός να παίζω οπότε λεφτά μηδέν!
Image
ihypn9z
Sanji

Postby ihypn9z » 20/09/12, 20:24

Ε και γω το 2006 ξεκίνησα να παίζω official 14 χρονών ήμουνα. Μπορεί να φαίνονται πολλά αλλά εντάξει κάθε 2 μήνες μαζευόταν σιγά σιγά 30 Ευρά ( θα έλεγα ότι βγήκαμε από το τόπικ αλλά είναι στο Πολλά και Διάφορα, klein φαντάζομαι )
Image

Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 20/09/12, 20:30

Ναι δεν είναι τόσο πολλά !
(όντως βγήκαμε και το θέμα είναι άλλο,οπότε σταματάτε εδώ. Απλά παρασύρθηκα που βρήκα fellow gamer ;P )

Το δικό μου name βγαίνει ... Έχω ξεχάσει πια...
Image
Mpekatsas
Nami

Postby Mpekatsas » 21/09/12, 19:19

Το δικό μου το έβγαλε ένας καθηγητής μετά από ένα σουτ που έκανα στο σχολείο και έσπασα ένα τζάμι :not me:
Image
Αετωμάτω Βασίλω
Usopp

Postby Αετωμάτω Βασίλω » 21/09/12, 21:16

Λοιπον τον δικο μου βγαινει απο τον mihawk= Αετωματο και απο το ονομα μου Βασιλικη= Βασιλω ολο μαζι Αετωματω Βασιλω :idea:
Image

Return to “Πολλά και Διάφορα”