Βελτιώσεις

Ρωτήστε οτιδήποτε εδώ και βοηθήστε μας να βελτιώσουμε τις λειτουργίες του forum.
chapapa
Joker Team

Re: Βελτιώσεις

Postby chapapa » 09/04/13, 23:31

SANDOKANTHANOS wrote:Να υπάρχει ένα σύστημα φιλίας.Όπως στο anime//GR πχ που αντάρεις κάποιον και του έρχεται επιβαιβαίωση για το αν σε θέλει ως επαφή ή όχι;Κάτι παρόμομοιο με Facebook,Skype,Msn κλπ

Δεν νομίζω αυτό που λες Θάνο να είναι καλό. Άμα γίνει αυτό θα ομαδοποιηθούν οι χρήστες όπως ακριβώς γίνεται και στα social networks.
Ενώ το forum είναι πιο παρεΐστικη κατάσταση και έχει περισσότερη πλάκα
Δεν πειράζει κι ας διαφωνούμε λιγάκι κι ας λέμε και μια κουβέντα παραπάνω. :yosh:
Μια παρέα είμαστε...
Spoiler: Show
πλην του Sogeking!!! :axaxaxa: :axaxaxa: :axaxaxa:

Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 09/04/13, 23:51

chapapa wrote:Μια παρέα είμαστε...
πλην του Sogeking!!! :axaxaxa: :axaxaxa: :axaxaxa:

Image

Δίκαιο έχεις, αλλά και η πρότασή μου πιστεύω καλή είναι.
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 10/04/13, 09:40

Ήδη υπάρχει αυτό το σύστημα που λες Θάνε, αν πας στο control panel θα δεις ότι υπάρχει κατηγορία Friends and Foes, όπου προσθέτεις όχι μόνο τους φίλους σου, αλλά και τους εχθρούς σου :axaxaxa:
Είναι default χαρακτηριστικό του phpbb3.

Τώρα για το άλλο που είπε ο Κώστας, φυσικά και γίνεται, αλλά πρέπει να σκεφτώ τι θα προσφέρει για να αποπειραθώ να το κάνω.
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
core
Usopp

Postby core » 10/04/13, 13:17

Εμένα μου αρέσει η ιδέα του Κώστα.
Βοηθάει γενικά και πιστεύω είναι κάτι το οποίο δεν το έχω δει σε κανένα φόρουμ μέχρι τώρα
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 10/04/13, 14:38

Epsilon wrote:Ήδη υπάρχει αυτό το σύστημα που λες Θάνε, αν πας στο control panel θα δεις ότι υπάρχει κατηγορία Friends and Foes, όπου προσθέτεις όχι μόνο τους φίλους σου, αλλά και τους εχθρούς σου :axaxaxa:

Τώρα για το άλλο που είπε ο Κώστας, φυσικά και γίνεται, αλλά πρέπει να σκεφτώ τι θα προσφέρει για να αποπειραθώ να το κάνω.

Ξέρω ότι υπάρχει αυτό.Απλά λέω όταν αντάρεις τον άλλον να του έρχεται μια προειδοποίηση και αν το αποδεχτεί τότε να γίνεται επαφή σου ως φίλος.Εννοείται στους εχθρούς να μην εμφανίζεται, μόνο στα αιτήματα για φίλους. :p
Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 10/04/13, 15:32

SANDOKANTHANOS wrote:
Epsilon wrote:Ήδη υπάρχει αυτό το σύστημα που λες Θάνε, αν πας στο control panel θα δεις ότι υπάρχει κατηγορία Friends and Foes, όπου προσθέτεις όχι μόνο τους φίλους σου, αλλά και τους εχθρούς σου :axaxaxa:

Ξέρω ότι υπάρχει αυτό.Απλά λέω όταν αντάρεις τον άλλον να του έρχεται μια προειδοποίηση και αν το αποδεχτεί τότε να γίνεται επαφή σου ως φίλος.Εννοείται στους εχθρούς να μην εμφανίζεται, μόνο στα αιτήματα για φίλους. :p

Ναι, υπάρχει αυτό το πράγμα που λες.
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 10/04/13, 15:38

Ναι;Δεν το ήξερα.Πάω να το προσπαθήσω.
Image
costas92
Joker Team

Postby costas92 » 11/04/13, 00:00

Epsilon wrote:Τώρα για το άλλο που είπε ο Κώστας, φυσικά και γίνεται, αλλά πρέπει να σκεφτώ τι θα προσφέρει για να αποπειραθώ να το κάνω.

Το οτι γινεται ειναι πολυ ευχαριστο!
Ελενα θα προσπαθησω να σε πεισω! Λοιπον...
1ον: Ειναι κατι καινουργιο, κατι διαφορετικο που δεν υπαρχει σε κανενα φορουμ ελληνικο(τουλαχιστον απ΄οσα εχω λογαρασμο!) δηλαδη θα εχουμε το κατι παραπανω!
2ον: Καθε φορα που σχολιαστει η δημοσιευση ενος χρηστη ή αναφερθει το ονομα του να λαμβανει μια ειδοποιηση ετσι ωστε να μπορει να το απαντηση εγκαιρα! Γιατι πολλες φορες δεν βλεπουμε σχολια που εχουν αναφερθει σε εμας ή σχολια σε δημοσιευσεις μας! Με λιγα λογια διευκολινει απιστευτα τους χρηστες.!!!
3ον:Ετσι οπως το ειπες μου φανηκε οτι μπορεις να το υλοποιησεις σχετικα ευκολα, οποτε δεν θα επιβαρυνθεις με κατι που ειναι κουραστικο! Αν καταλαβα καλα παντα...
Image
Image
core
Usopp

Postby core » 11/04/13, 10:13

Ειδικά το δεύτερο επιχείρημα είναι πολύ σημαντικό και θα εξηγήσω το γιατί.
Από την εμπειρία μου όταν έχει τύχει να λείψω για διαφόρους λογούς κατά καιρούς από κάποιο φόρουμ όταν επιστρέφω έχουν ανανεωθεί οι περισσότερες ενότητες.
Όταν σε μία από αυτές έχω εκθέσει μια απορία και περιμένω κάποια απάντηση μετά από καιρό ίσως και να ξεχαστώ και να αρχίζω να διαβάζω όλες τις ενότητες μια μια ενώ θα μπορούσα να ειδοποιηθώ για την συγκεκριμένη και να απαντήσω και έπειτα να διαβάσω και τις υπόλοιπες. Επίσης όταν έχουν ανανεωθεί πολλές ενότητες και δεν έχεις χρόνο εκείνη την στιγμή να κάτσεις να τις διαβάσεις όλες όταν θα ξαναμπείς θα φαίνονται σαν αναγνωσμένες και αν δεν έχεις διαβάσει αυτήν την οποία περίμενες κάποια απάντηση να την ξεχάσεις. Αυτή είναι η άποψη μου.
sengoku19
Brook

Postby sengoku19 » 11/04/13, 15:33

Αν και δεν χρειάζεστε καμιά ιδιαίτερη βελτίωση εγώ προτείνω τα εξής:
Να διώξετε την chapapa από το forum και να κάνετε administrator τον Sogeking! :axa-axa:
(Πλάκα κάνω)

Πέρα από τα αστεία, λέω να βάλετε σε κάθε chapter που κάνετε ψηφοφορία!
Να είναι δηλαδή σαν το ongoing! Να ψηφίζουμε και να συζητάμε τι έχουμε δει! Αυτά! :yosh:

Return to “Απορίες και Σχόλια”