Πέφτει η νύχτα στο New World!

Παιχνίδια με ποστ για να περνάει η ώρα.
VampGiousti
Sanji

Re: Πέφτει η νύχτα στο New World!

Postby VampGiousti » 01/08/13, 01:18

Gasai Yuno
Image

Ώστε πέθανε αυτός ο χαλίφης; Ενδιαφέρον... :lalala:
Όπως και να 'χει, πιστεύω πως η δολοφόνος είναι η Nami (aimiliamy)! Μπορεί να μας το παζει αθώα "Ωωω, εγώ ποτέ δεν θα έκανα κάτι τέτοιο! Απλά θέλω να προσέχω τις μανταρινιές μου!"... Αλλά σίγουρα αυτή είναι! Μην γελιέστε ρε! Αυτό θέλει να νομίζει εκείνη! :not:
Αυτή είναι! ΤΕΛΟΣ! Δεν αλλάζω την ψήφο μου...!

Image
Spoiler: Show
Image

Image
elean
Brook

Re: Πέφτει η νύχτα στο New World!

Postby elean » 02/08/13, 22:01

ΤΟ ΤΕΛΟΣ

Chopper: Τι συμβαίνει Robin;
Robin: Φαίνεται πως ο ένοχος είναι ο Sanji.
Chopper: Δεν γίνεται.. εννοώ πως κι την προηγούμενη φορά ο Brook θεωρήσαμε πως ήταν ένοχος κι όμως δεν ήταν.
Robin: Δεν ξέρω. Καλύτερα να μιλήσουμε στον ίδιο.

Sanji: Ώστε θέλετε να μάθετε την αλήθεια λοιπόν.
Ωραία.. Εγώ το έκανα. Εγώ σκότωσα την Hancock κι όλους τους άλλους.
Franky: Δεν μπορώ να πω ότι σοκαρίστηκα. Όμως γιατί; τι ήταν πραγματικά αυτό που ήθελες το One Piece.
Sanji: Σιγά μην ήθελα κάτι τέτοιο. Ας πάρουμε την ιστορία από την αρχή.

--------------------------------------------

Δολοφονία της Hancock.

Hancock: Τι κάνεις εσύ εδώ;
Sanji: Εεε..εε.. Συγγνώμη Hancock-sama.. εγώ...

Ήταν τόσο όμορφη. Το σώμα της, το πρόσωπο της.
(nosebleed). Δεν μπορούσα ούτε να μιλήσω όταν την έβλεπα.

Hancock: Φύγε από δω δεν βλέπεις ότι αυτή την στιγμή κάνω μπάνιο.

Τότε τα έχασα δεν ήξερα τι να πω. Δεν μπορούσα να φύγω και να χάσω αυτή την οπτασία. Κι έτσι ακίνητος όπως καθόμουν η ίδια πήγε να μου επιτεθεί. Δεν θα μπορούσα ποτέ να χτυπήσω μια κυρία.
Να προσθέσω ότι κρατούσα ένα δίσκο πάνω στο οποίο είχα ένα πιάτο κρέας κι μαχαίρι κι πιρούνι.
Συνεχίζοντας, λοιπόν, έτσι όπως πάει να μου επιτεθεί ασυνείδητα για να αμυνθώ αρπάζω το μαχαίρι κι την μαχαιρώνω. Δεν ήξερα ούτε εγώ τι σκεφτόμουν. Είχα τρελαθεί. Ήθελα να αυτοκτονήσω δεν μου άξιζε να ζω. Και τότε ήρθε ο Bepo. Έτυχε να περνάει κι είδε όλο το σκηνικό. Με καθησύχασε κι είπε να πάω στο δωμάτιο μου να ξάπλωσω. Στην πραγματικότητα, ήταν όλα δικό του σχέδιο. Μαχαίρωσε την Hancock χιλιάδες φορές για να φανεί ότι το έκανε κάποιος ξιφομάχος. Ήθελε το One Piece για τον εαυτό του κι για αυτό επαναστάτησε από τον καπετάνιο του. Ήταν όμως, αδύναμος για να νικήσει κάποιους αντιπάλους κι έτσι χρησιμοποίησε εμένα. Εγώ τα είχα χαμένα. Στην αρχή ήθελα να πω την αλήθεια κι να τελειώσω την ζωή μου. Όταν όμως, άρχισαν οι φόνοι παρασύρθηκα κι δεν μπορούσα να σταματήσω.

Το πλήρωμα παρακολουθούσε σαστισμένο την ομολογία του Sanji. Κι εκτός από το πλήρωμα την ομολογία την άκουσε κι ο Luffy ο οποίος μετά από αυτό έπαθε έμφραγμα κι πέθανε. Ο Sanji απλά εξορίστηκε από το νησί έγινε okama κι ζεί παρέα με τον Ivankov. Ο Chopper δουλεύει ως γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο κι βγάζει τα προς το ζειν με τα φακελάκια. Ο Franky εργάζεται σε συνεργείο αυτοκινήτων κι η Robin πέρασε όλη την ζωή της να ψάχνει τα poneglyph. Φήμες λένε ότι παντρεύτηκε έκανε παιδί κι το παιδί της συνέχισε την αναζήτηση την μητέρας του. Κι μετά το παιδί της το εγγόνι της κλπ, κλπ, κλπ.

Οι εναπομείναντες παίχτες είχαν διαφορετική τύχη. O Buggy κάνει δημόσια περιοδεία με το τσίρκο. H Gasai Yuno ψάχνει τον Yuki ακόμα ο οποίος μόλις έμαθε ότι θα φύγει στην Mikonoshu το έσκασε μακρύα της και η Nami έγινε αρχηγός της ρώσικης μαφίας κι πλουτίζει όσο δεν πάει.

Το περιμένατε; ε;ε; Δεν το περιμένατε.

Κι ένα τελευταίο νέο.
Στην πλευρά του παραδείσου-κολάσεως.
Ο Sogeking πετάει βελάκια μην έχοντας τι άλλο να κάνει, ο Iroh προσπαθεί να πιάσει σήμα με το Wi-fi του για να δει τα τελευταία βίντεο του Κοντοπίδη. Ο Kirito.... "σκέφτεται"......... την Asuna και ο Zoro ψάχνει τον δρόμο για να φύγει από εκεί.

Και το One Piece;
Τι απέγινε;
Μα φυσικά κατέληξε στον έναν μοναδικό, ανεπανάληπτο, φανταστικότατο Χρήστο Σαντικάι.

Και φτάσαμε στο τέλος της ιστορίας.

Happy End :bye:
Image

Return to “Διάφορα Παιχνίδια”