Ο πιο αδύνατος κρίκος

Παιχνίδια με ποστ για να περνάει η ώρα.
DonquixoteDoflamingo
Brook

Re: Ο πιο αδύνατος κρίκος

Postby DonquixoteDoflamingo » 07/09/14, 23:59

Epsilon wrote:Καλά, έχει να κάνει και με τις απαιτήσεις του καθενός, αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου. Τι απαιτήσεις σε επεξεργαστική ισχύ μπορεί να έχει ένα 12χρονο;

παίζει lol και wow... :axaxaxa: :axaxaxa: :axaxaxa: :axaxaxa:

DaDiRa δεν σου έχει τύχει να δεις δεκατριάχρονο (και πιο μικρό ακόμα) με iphone κινητό; και tablet; γιατί να μην έχει και pc 1500 euro; Λάθος, δεν έχω αντίρρηση αλλά όποιος τα έχει και θέλει να τα πετάξει τα χρήματα δικά του είναι...

Άρα συμφωνώ με dadira και κατηγορώ τους γονείς που κακομαθαίνουν τα παιδιά τους με αυτό το τρόπο (για να μην είμαστε και εκτός θέματος... )

Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 08/09/14, 00:04

Κι εγώ παίζω lol αλλά δεν έχω υπολογιστή 1500 ευρώ :axaxaxa: :axaxaxa:
Σιγά τις απαιτήσεις που έχουν τα συγκεκριμένα games. Πιστεύω είναι καθαρά θέμα του στυλ... θα διαθέσω 1500 ευρώ για να πάρω υπολογιστή. Ποντάρω ότι ένα 70% αυτών που παίρνουν τέτοιο pc δεν ξέρουν καν τις δυνατότητές τους.
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
DonquixoteDoflamingo
Brook

Postby DonquixoteDoflamingo » 08/09/14, 01:19

για να χρειάζεται όντως 1500 ευρώ οικιακό υπολογιστή κάποιος ή έχει μεγάλες απαιτήσεις λόγο εργασίας (πχ γραφίστας) ή θέλει να παίζει ότι καλύτερο παιχνίδι υπάρχει στα καλύτερα γραφικά κτλ ή απλά είναι υπερκαταναλωτικός και ταυτόχρονα θέλει να κάνει φιγούρα με το φοβερό και τρομερό υπολογιστή που έχει... (ναι παίζει και αυτό :trow up: ) (και άλλες ψιλοπεριπτώσεις αλλά σπάνιες)

Άρα κατηγορώ τη κοινωνία που μας μεγαλώνει με ψεύτικα και υπερκαταναλωτικά πρότυπα (κάπου εδώ μου ήρθε στο μυαλό και ο dan bilzerian :axaxaxa: ) (έτσι για να μην μπορείς να πεις ότι σπαμμάρω χωρίς λόγο... :axa-axa: )

btw παίζω lolακι 3.5 χρόνια και επιβεβαιώνω ότι έχει παίξει μέχρι και σε υπολογιστή του 2004 με windows xp (χωρίς φορμάτ για χρόνια... :axa-axa: )
Image
DaDiRa
Usopp

Postby DaDiRa » 08/09/14, 10:33

Epsilon, οι απαιτήσεις είναι αυτές που σου απάντησαν - τα παιχνίδια. Το θέμα είναι ότι με το internet υπάρχει και πολύ διαφήμιση (κυρίως από το Youtube κανάλια), και σου λέει ο άλλος έχει μια GTX 780 των 600 ευρώ, εγώ γιατί να μην πάρω, ενώ στην πραγματικότητα παίζουν LoL και minecraft.

Σίγουρα "τους κακομαθαίνουν", αλλά το ερώτημα είναι ποιος γονιός θα δεχόταν κάτι τέτοιο σε πρώτη φάση; Το ότι υπάρχουν παιδιά με πράγματα που δεν αξιοποιούν είναι σίγουρο, αλλά μου φαίνεται πολύ παράξενο να γίνεται με κάτι τόσο ακριβό.
Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 08/09/14, 10:44

Ακριβώς αυτό λέω κι εγώ, ότι τέτοια παιχνίδια παίζεις αξιοπρεπώς και με pc των 500ων ευρώ (καλά για το λολ δεν το συζητώ, παίζω σε λάπτοπ 5ετίας και δεν κολλάω ούτε δευτερόλεπτο).
Οι γονείς πιστεύω το δέχονται λόγω αμάθειας, και τα παιδιά σε πρώτη φάση έχουν αυτές τις απαιτήσεις λόγω αμάθειας. Τα βομβαρδίζουν με διαφημίσεις όπως λες, οπότε ό,τι βλέπουν διαλέγουν.
Έχω δει κόσμο και κοσμάκη να ρωτάει για σύνθεση pc, να του λες ό,τι πιο οικονομικό μπορείς να σκεφτείς για τις απαιτήσεις που ζητάει, και στο τέλος να σου λέει τελικά ότι πήρε υπολογιστή των 2200 ευρώ... :what to do:
Και δεν είναι να πεις παίρνουν μια φορά και κάνουν απόσβεση 5-10 χρόνια, όχι! Μέσα στη διετία παίρνουν καινούργιο!! :axaxaxa:
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
plankton
Usopp

Postby plankton » 08/09/14, 15:19

Επειδη εχω ορεξη(και σημερα)θα κραξω δυο θεματα που μου σπανε τα νευρα.
1)Οι διαφημισεις jambo:ολες τους ηταν και ειναι τερμα για το πουτσο.Τα ατομα που επιλεγουν να εμφανιστουν στη διαφημιση ειναι ασχημα και η μουσικη που παιζει απο πισω ειναι για το πουτσο.Αναρωτιεμαι γιατι ακομα βγαζει τετοιου ειδος διαφημισεις,να πεις τουλαχιστον οτι εχαφτε ο κοσμος και πηγαινε να αγορασει να πω ενταξει αλλα δεν βλεπω κανεναν να θελει να παει στα Jambo να αγορασει κατι,ακομα αν αγορασει κατι απο τα Jambo θα ειναι επειδη εχει πολυ χαμηλες τιμες και τιποτα αλλο τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω.

2)Οι μ**ες που το παιζουν θρησκοι/πιστοι ενω δεν ειναι:Καταρχας δεν διαφερουν καθολου απο εμενα που ειμαι αθεος,βριζουν Χριστοπαναγιες δεν εχουν πατησει ποτε το ποδι τους στη εκκλησια δεν εχουν διαβασει ποτε τη βιβλο,δεν κανουν νηστεια και γενικοτερα δεν κανουν τιποτα απολυτως απο αυτα που λεει η θρησκεια.Με αλλα λογια λενε οτι πιστευουν μονο και μονο επειδη δεν θελουν να πανε στην υποτιθεμενη Κολαση.

Οσο για το θεμα του πανακριβου υπολογιστη απο το 14χρονο πιστευω ειναι ηλιθιοτητα.Πανακριβο υπολογιστη παιρνεις μονο αν οντως τον χρειαζεσαι για τη δουλεια σου ή αν θες να παιζεις πολλα καλα/βαρια παιχνιδια με πολυ καλα γραφικα και οχι μαλακιες οπως Minecraft και LoL.To γιατι οι γονεις κακομαθαινουν ετσι τα παιδια τους ισως ειναι επειδη και αυτοι ετσι μεγαλωσαν.
DaDiRa
Usopp

Postby DaDiRa » 08/09/14, 17:55

Epsilon wrote:Ακριβώς αυτό λέω κι εγώ, ότι τέτοια παιχνίδια παίζεις αξιοπρεπώς και με pc των 500ων ευρώ (καλά για το λολ δεν το συζητώ, παίζω σε λάπτοπ 5ετίας και δεν κολλάω ούτε δευτερόλεπτο).
Οι γονείς πιστεύω το δέχονται λόγω αμάθειας, και τα παιδιά σε πρώτη φάση έχουν αυτές τις απαιτήσεις λόγω αμάθειας. Τα βομβαρδίζουν με διαφημίσεις όπως λες, οπότε ό,τι βλέπουν διαλέγουν.
Έχω δει κόσμο και κοσμάκη να ρωτάει για σύνθεση pc, να του λες ό,τι πιο οικονομικό μπορείς να σκεφτείς για τις απαιτήσεις που ζητάει, και στο τέλος να σου λέει τελικά ότι πήρε υπολογιστή των 2200 ευρώ... :what to do:
Και δεν είναι να πεις παίρνουν μια φορά και κάνουν απόσβεση 5-10 χρόνια, όχι! Μέσα στη διετία παίρνουν καινούργιο!! :axaxaxa:

Τι να πεις... Τέλος πάντων, αφού δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι :damn:
Image
DonquixoteDoflamingo
Brook

Postby DonquixoteDoflamingo » 08/09/14, 19:00

DaDiRa, Epsilon τι το συζητάτε; τζάμπα κόπος :P όποιος θέλει να πιάνεται κορόιδο επειδή δεν ξέρει και δεν θέλει κιόλας να βάλει μυαλό... έχω σταματήσει να ασχολούμαι πια... από τη στιγμή που παίρνω απαντήσεις του στυλ "έχω ακριβό κινητό και δεν έχω ιδέα τι κάνει αλλά το πήρα επειδή μου αρέσουν τα ακριβά κινητά." (iphone) δεν δίνω καν σημασία...
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 09/09/14, 01:56

Είμαι ο μόνος που πρόσεξε ότι ο τίτλος έχει λάθος; "Ο πιο αδύναμος κρίκος" θα έπρεπε να λέει, εκτός και αν το παιχνίδι έχει θέμα το πάχος οπότε πάσο. :P
BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
DaDiRa
Usopp

Postby DaDiRa » 09/09/14, 09:31

SANDOKANTHANOS wrote:Είμαι ο μόνος που πρόσεξε ότι ο τίτλος έχει λάθος; "Ο πιο αδύναμος κρίκος" θα έπρεπε να λέει, εκτός και αν το παιχνίδι έχει θέμα το πάχος οπότε πάσο. :P

Το παρατηρώ κάθε φορά που το βλέπω και με ενοχλεί λίγο, αλλά δεν το έλεγα γιατί μπορεί να ήταν επίτηδες :axaxaxa:
Image

Return to “Διάφορα Παιχνίδια”