Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο...

Παιχνίδια με ποστ για να περνάει η ώρα.
Sogeking
Inactive Joker

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο...

Postby Sogeking » 29/03/13, 20:36

Και αυτήν την φορά θα τους βρούμε τους δολοφόνους :well:

Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 30/03/13, 04:17

Σιγά μην τους βρείτε! :"friends": :"friends": :"friends": :"friends":
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 30/03/13, 04:54

Μακάρι να είσαι εσύ, για να σε βρούμε ομαδικώς και να σε κρεμάσουμε στην πρωτεύουσα της Jokeronia :well: :"friends":
Image
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 30/03/13, 08:14

Epsilon wrote:Σιγά μην τους βρείτε! :"friends": :"friends": :"friends": :"friends":

Που ξέρεις ότι δεν θα προσπαθείς και συ να βρεις;!!

Παρεπιπτόντως, όπως είπε και η Epsilon, οι συμμετοχές μέχρι το μεσημέρι της κυριακής για να κάτσω λίγο μετά να πλάσω την πλοκή της ιστορίας! :study?:
Image
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 30/03/13, 08:25

Όλα τα ξέρει αυτή. Αυτή και ο Chuck Norris ξέρουν τους δολοφόνους πριν το μάθουν οι ίδιοι οι δολοφόνοι.
Η πλοκή της ιστορίας πρέπει να τελειώνει με τον θάνατο ενός συγκεκριμένου μέλους, κατα προτίμηση χρώματος πορτοκαλι και ονόματος που προέρχεται από το ελληνικό αλφάβητο :axaxaxa: :axaxaxa:
Image
Epsilon
Διαχειριστής

Postby Epsilon » 30/03/13, 08:34

ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ!
Ο Chucky τα μαθαίνει πριν από μένα. :axa-axa:

Και για ποιο μέλος λες, δεν έχω καταλάβει... :lalala:
Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
redhaired sanny
Joker Team

Postby redhaired sanny » 31/03/13, 19:26

Παλέρμο ε;;...αν δεν έχετε ξεκινήσει ήδη ειμαι κι εγώ μέσα....
Image
ο sogeking ειναι ο αντρας της ζωης μου
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 31/03/13, 20:23

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 3: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ JOKERONIA

Λοιπόν, στους δολοφόνους και τον σπιούνο έστειλα μήνυμα. Όσοι είναι απλοί πολίτες, δεν πήραν μήνυμα. Προσοχή μην καρφωθείτε.
Αρχίζετε να γράφετε ποιος πιστεύετε ότι ευθύνεται για το φόνο.
Όταν κρίνω ότι είπατε αρκετά, θα σας ζητάω να ψηφίσετε. Όταν έχετε ψηφίσει όλοι, θα πέφτει η νύχτα και οι δολοφόνοι θα μου στέλνουν πμ για τον ποιον θέλουν να σκοτώσουν. Οι δολοφόνοι μπορούν να συνεννοούνται μεταξύ τους με μηνύματα μόνο όταν λέω πως έχει πέσει η νύχτα. Αν κάποιος δεν έχει κάνει ποστ για διάρκεια 24 ωρών, θα είναι ο επόμενος που θα φεύγει απ' το παιχνίδι.
Αυτά προς το παρόν. Ας ξεκινήσουμε, και θα δούμε τι θα προκύψει. Η ιστορία μας έχει ως εξής:

Μετά των συγκλονηστικών επεισοδίων που διαδραματίστηκαν στο ουράνιο νησί της Jokastronia, οι κάτοικοι που έμειναν ζωντανοί βρήκαν τις dragonball και ανέστησαν τους νεκρούς που είχαν πεθάνει και πήραν την απόφαση να επιστρέψουν πίσω στη γενέτηρά τους. Όσο βρίσκονταν εκεί έμαθαν για την τεχνολογία των dials τα οποία και έφεραν μαζί τους πίσω στη μπλε θάλασσα.

Αν και υπήρχαν κάποια απρόοπτα στο ταξίδι, όλοι έφτασαν σώοι πίσω στα πάτρια εδάφη και μαζί τους ήρθαν και δύο κάτοικοι ουράνιων νησιών της γύρω περιοχής.

Όλα κυλούσαν ομαλά με την αναστήλλωση της Jokeronia μέχρι που ένα πρωί ακούστηκαν κραυγές από την πλατεία του χωριού. Ένας ένας μαζεύονταν οι χωρικοί και έβλεπαν το άψυχο σώμα του κυρ Coby του ψαρά να κοίτεται μέσα στο συντριβάνι με 17 μαχαιριές σ' όλο του το σώμα. Επάνω στο στήθος του υπήρχε ένα σημείωμα που έλεγε "Έτσι για να μην κλέβεις τις κότες των άλλων." Το παράξενο ήταν ότι όλοι οι χωρικοί είχαν κότες και κανείς δεν παραπονέθηκε ότι του είχαν κλαπεί μερικές.

Τότε μαζεύτηκαν οι χωρικοί στο καφενείο CatDog για να επιλύσουν το πρόβλημα. Εκεί μαζεύτηκαν ενιά(9) χωρικοί και άρχισαν να συζητούν για το ποιος είναι αθώος και ποιος μπορεί να έκανε κάτι τόσο τρομερό. Οι χωρικοί που είχαν τα κότσια να πάνε ήταν αυτοί:

Aimiliamy: Η μικρή διανοούμενη του χωριού που καλά καλά δεν ενηλικιώθηκε και μπορεί να διαβάζει τα poneglyphs. Είχε μπει στο στόχαστρο της κυβέρνησης λόγω αυτού του ταλέντου της.

Sorrowmaker: Ο τεχνικός των dials που συγκινήθηκε με την απόφαση των Jokeronians να επιστρέψουν πίσω στη μπλε θάλασσα που αποφάσισε να έρθει μαζί τους για να τους βοηθήσει με τις γνώσεις του στα dials.

Chapapa: Το αυτί του χωριού, ξέρει τα πάντα που γίνονται στη γύρω περιοχή και χώνει τη μύτη της παντού. Όνειρο της είναι μια μέρα να ιδρύσει τις Jokeronia Times.

CatDog: Ο καφετζής του χωριού. Έχει πατέντα στο όνομά του για τον διάσημο φρέντο Jokeronias. Behind the scenes, είναι ο πληροφοριοδότης της chapapa επειδή ακούει τα πάντα στο καφενείο του.

Epsilon: Μετά την κάθοδο της μοναρχίας και με τον ερχομό της δημοκρατίας εκλέγηκε Δήμαρχος. Είναι αρκετά αγαπητό πρόσωπο από τους κατοίκους πλην του δημοτικού σύμβουλου της του Sogeking. Επιβλέπει τις εργασίες που γίνονται για την αναστήλλωση του χωριού.

Sogeking: Ο δημοτικός σύμβουλος του χωριού που έχασε στις 1ες δημοτικές εκλογές της Jokeronia για 1 ψήφο και έκτοτε δημιούργησε μια βεντέτα προς τη δήμαρχο Epsilon. Όποτε την αναφέρνεις γυαλίζει το μάτι του.

Sandokanthanos: Ο αναρχικός του νησιού. Του αρέσει να τραβά τα βλέμματα πάνω του και κάνει πλάκες σε όλους. Καταβάθως όμως είναι καλή ψυχή και θέλει μια μέρα ταξιδέψει την grand line και να κάνει τη Jokeronia γνωστή σε όλους.

sengoku19: Άλλος ένας κάτοικος του ουράνιου νησιού που βοήθησε τους Jokeronians να έρθουν πίσω με την ικανότητά του ως πλοηγός. Η δήμαρχος τον έκανε επίτιμο δημότη της Jokeronia. Τώρα εργάζεται ως ψαράς με μια μικρή βάρκα.

redhaired sanny: Έχει το μανάβικο του χωριού. Τα βράδια γίνεται party animal και διασκεδάζει μέχρι πρωΐας. Είναι το αίσθημα του sogeking αλλά η ίδια του ρίχνει φτύσιμο στα φανερά αλλά καταβάθως τον ποθεί!!

Μηνύματα εστάλησαν στους 2 δολοφόνους και στο σπιούνο. Όσοι δεν έλαβαν πμ είναι απλοί πολίτες.
Και που είστε, όχι πολύ σπαμ!!

Let the games begin!!
Winter is coming... to Jokeronia! (μιας και απόψε ξεκινά το game of thrones)

Υ.Γ: Οποιαδήποτε ομοιότητα με την πραγματικότηκα είναι εντελώς φανταστική! :lalala:
Image
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 31/03/13, 20:32

ΧΑΑΑΧΑΧΧΑΧΑ Έλεος!!
Πρωτού πω την άποψη μου,θα ήθελα να εκφράσω κάποιες αλήθειες!
Epsilon: Μετά την κάθοδο της μοναρχίας και με τον ερχομό της δημοκρατίας εκλέγηκε Δήμαρχος. Είναι αρκετά αγαπητό πρόσωπο από τους κατοίκους πλην του δημοτικού σύμβουλου της του Sogeking. Επιβλέπει τις εργασίες που γίνονται για την αναστήλλωση του χωριού.

Θέλω να πω εδώ ότι πλήρωσε ανθρώπους για να βγει δήμαρχος!! Ακόμα κι εσένα henry πλήρωσε και την έβαλες κοτζαμ δημαρχέσσα. Φτού σου!
Και με έβαλες και υποτακτικό της, ντροπή !! Δεν είμαι δούλος της!! :axaxaxa:
redhaired sanny: Έχει το μανάβικο του χωριού. Τα βράδια γίνεται party animal και διασκεδάζει μέχρι πρωΐας. Είναι το αίσθημα του sogeking αλλή η ίδια του ρίχνει φτύσιμο στα φανερά αλλά καταβάθως τον ποθεί!!

Φτού σου 2η φορά!
Μου αρέσει επίσης ο πληροφοριοδότης και το αυτί του χωριού, κοτζαμ κουτσομπόλα είναι :axaxaxa:
αυτά :D
Συγγνώμη για το σπαμ, δεν κρατήθηκα :ohyeah:
Image
redhaired sanny
Joker Team

Postby redhaired sanny » 31/03/13, 20:44

party animal εγω;;; οχι δα!! απλα ζω τη ζωη μου κι επειδη δεν θελω να τελιωσει απο μερικους ψυχοπαθεις δολοφονους πρεπει να τους βρουμε γρηγορα....αν και δεν εχω κατασταλαξει ακομα πουθενα ο catdog μπορω να πω οτι κανει υπουλη ζωη....και δεν κανει και παρτυ στο καφενειο....
Image
ο sogeking ειναι ο αντρας της ζωης μου

Return to “Διάφορα Παιχνίδια”