Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο...

Παιχνίδια με ποστ για να περνάει η ώρα.
SANDOKANTHANOS
Luffy

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο...

Postby SANDOKANTHANOS » 01/04/13, 15:01

Sogeking wrote:Που σκατά είναι οι ψηφοφόροι μου να με υποστηρίξουν??!! :axaxaxa: :ohyeah:

Με φώναξε κανείς;
Ωστόσο Sogeking-sama μπορώ να πω ότι φαίνεται να είσαι ύποπτος, όπως και η Chapapa με το sengoku19.Αλλά και ο Sorrowmaker φαίνεται ύποπτος γιατί από όσα είπε κάτι ξέρει.

BECAUSE WITHOUT ME, IT WOULD BE JUST AWESO.
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 01/04/13, 16:17

Φτου σου κι σένα, προδότη!! Από όλους το περιμενα, από σένα όχι!
ΜΕ απογοήτευσες! :axaxaxa:
Image
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 01/04/13, 16:22

Απλά τους υπόπτους λέω.Κινδυνεύει και η σωματική μας ακεραιότις.
Image
redhaired sanny
Joker Team

Postby redhaired sanny » 01/04/13, 16:23

Μα πως να ζησω έχοντας βάρος στη συνίδηση μου το θανατο ενός ανθρώπου;; Τώρα που έμαθα πως τον σκότωσε ο έρωτας του για μένα (δλδ ο sogeking αλλα το λέω ποιητικά) δεν θα μπορω να κομάμε τα βράδια...αααχ αυτο ειναι το κακο του να εισαι μοιρέα γυναικα...αλλα μετα σκεφτομαι αν εννοούσε γυναικα με τη λεξη κοτα και ειδικα εμένα τοτε sogeking αγάπη μου καλα του έκανες ποτέ δεν αγάπησα αλλον εκτος απο σένα...(και πόσο πολυ θέλω να σε πιάσουν όμως και να πας φυλακή..τότε θα αναλάβω και τη θέση σου στο δημοτικό συμβούλιο και κάποια μέρα θα είμαι εγώ δήμαρχος) :muaha: :muaha:
Image
ο sogeking ειναι ο αντρας της ζωης μου
SANDOKANTHANOS
Luffy

Postby SANDOKANTHANOS » 01/04/13, 17:49

Η θέση του δημάρχου είναι μόνο για το Sogeking.Όποιος άλλος του πάρει τη θέση θεωρείται βλασφημία και ιεροσηλία.Αλλά sanny σαν να σου αρέσουν οι δολοφονικές ενέργεις, μπας και είσ'εσύ;
Image
chapapa
Joker Team

Postby chapapa » 01/04/13, 18:21

Εγώ ξέρω ποιοι είναι οι δολοφόνοι!
Είσαι εσύ Θάνε και ο Sogeking και μάλιστα εσύ θα πρέπει να καταδικαστείς πρώτος γιατί προδίδεις τον ίδιο σου τον συνεργάτη που τόσο πολύ μας έπρηξες σε όλα τα topic ότι συμπαθείς, μόνο και μόνο για να την σκαπουλάρεις.
Και κάτι τελευταίο, Sanny ούτως ή άλλως η φήμη και οι ψηφοφόροι της πολυαγαπημένης μας δημάρχου μόλις αυτή πεθάνει (από γηρατειά πάντα) θα πάνε όλα σ' εσένα και τότε θα είναι η καλύτερη ευκαιρία να παντρευτείς τον Sogeking και να πραγματοποιηθεί η μεγαλύτερη ταπείνωση του. Όχι μόνο δεν θα γίνει ποτέ δήμαρχος αλλά θα αναγκαστεί να συστήνεται ως "ο κύριος της δημάρχου"! :axa-axa:
Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net
aimiliamy
Franky

Postby aimiliamy » 01/04/13, 18:53

Sogeking wrote:Εσύ μήπως? :well:
:whaaat:
Νοπ
τι ήταν αυτό :when:
είστε όλοι μάρτυρες της συκοφαντικής επίθεσης του ης βάρος του ατόμου μου :aou:
πρέπει να γνωρίζεις φίλτατε :wanna mess: ότι οι διανοούμενοι δεν ασχολούνται με τέτοια πενιχρά ,επίγεια πράγματα
το ακριβός αντίθετο συμπαθούσα πολύ τον κυρ Coby του ψαρά και μάλιστα μου είχε ζητήσει να του μαθό και αυτού να διαβάζει τα poneglyphs ώστε να μην εκλείψει αυτή η γνώση :phew: (που θα βρω τώρα άλλο μαθητή) τέλος πάντων
στο θέμα μας τώρα το περιστατικό έχει περιγράφει λεπτομερώς και φαντάζομαι δεν είμαι η μονή που πρόσεξε το υπογραμμισμένο 17
henry17 wrote:ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ 3: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ JOKERONIA

Μετά των συγκλονηστικών επεισοδίων που διαδραματίστηκαν στο ουράνιο νησί της Jokastronia, οι κάτοικοι που έμειναν ζωντανοί βρήκαν τις dragonball και ανέστησαν τους νεκρούς που είχαν πεθάνει και πήραν την απόφαση να επιστρέψουν πίσω στη γενέτηρά τους. Όσο βρίσκονταν εκεί έμαθαν για την τεχνολογία των dials τα οποία και έφεραν μαζί τους πίσω στη μπλε θάλασσα.

Αν και υπήρχαν κάποια απρόοπτα στο ταξίδι, όλοι έφτασαν σώοι πίσω στα πάτρια εδάφη και μαζί τους ήρθαν και δύο κάτοικοι ουράνιων νησιών της γύρω περιοχής.

Όλα κυλούσαν ομαλά με την αναστήλλωση της Jokeronia μέχρι που ένα πρωί ακούστηκαν κραυγές από την πλατεία του χωριού. Ένας ένας μαζεύονταν οι χωρικοί και έβλεπαν το άψυχο σώμα του κυρ Coby του ψαρά να κοίτεται μέσα στο συντριβάνι με 17 μαχαιριές σ' όλο του το σώμα. Επάνω στο στήθος του υπήρχε ένα σημείωμα που έλεγε "Έτσι για να μην κλέβεις τις κότες των άλλων." Το παράξενο ήταν ότι όλοι οι χωρικοί είχαν κότες και κανείς δεν παραπονέθηκε ότι του είχαν κλαπεί μερικές.

αυτό αντιστοιχεί στο γράμμα ρ το όποιο είτε μπορεί να είναι κάτι σαν υπογραφή του εγκληματία
η το κρυφό μήνυμα που ψάχνουμε δηλαδή ότι όλα έγιναν για αυτό το R :idea:
Sorrowmaker
Nami

Postby Sorrowmaker » 01/04/13, 19:26

Εσυ αναρχικο στοιχειο Sandokanthane σαν πολυ δεν κατηγορεις τους παντες μηπως πρεπει να αρχισουμε να στρεφομαστε προς την περιπτωση σου ?
Image
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 01/04/13, 21:18

Λοιπόν -λέει η δήμαρχος και σηκώνεται-, λόγω των διαφωνιών που υπάρχουν, προτείνω ψηφοφορία για να αποφασίσουμε ποιος είναι ο ένοχος.
Συμφώνησαν ομόφωνα και οι υπόλοιποι. Ένας ένας σηκώνονταν και έλεγαν ποιον ψηφίζουν ότι είναι ο ένοχος.

Υ.Γ: Δικαιούστε επίσης αν θέλετε να πείτε και το αιτιολογικό που ψηφήζετε κάποιον γιατί ίσως και κάποιος άλλος να συμφωνεί με τη λογική σας.
Image
Image
chapapa
Joker Team

Postby chapapa » 01/04/13, 21:58

Ψηφίζω τον SANDOKANTHANO γιατί πιστεύω πραγματικά ότι είναι ο δολοφόνος γιατί είναι αναρχικός και προδίδει τους συνεργούς του (Sogeking)!
Last edited by chapapa on 02/04/13, 13:34, edited 1 time in total.
Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net

Return to “Διάφορα Παιχνίδια”