Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο...

Παιχνίδια με ποστ για να περνάει η ώρα.
Epsilon
Διαχειριστής

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο...

Postby Epsilon » 05/04/13, 11:58

Ναι, αυτό ήθελα να ρωτήσω, ποιους περιμένουμε;

Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 05/04/13, 18:33

Απόψε πρέπει να ψηφίσουν και οι τελευταίοι!! Έμειναν οι Sogeking και Redhaired sanny.

Ότι και να ψηφιστεί όμως 4 από τις 7 ψήφους πήγαν στον sandokanthano άρα αυτός θα είναι ο 1ος που θ' αποχωρήσει.
Image
Image
redhaired sanny
Joker Team

Postby redhaired sanny » 05/04/13, 21:55

οκ προφανως και περιμενετε όλοι να ακουσετε την γνώμη μου...και για να μην σας κραταω αλλο σε αγωνια ανακινωνω την ψηφο μου η οποια παει στον catdog...ποτε δεν πιστεψα ότι εισαι αθωος για να ξερεις.... :what to do:
Image
ο sogeking ειναι ο αντρας της ζωης μου
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 05/04/13, 23:15

Θα ψηφίσω κι εγώ τον catdog καθώς μου φάνηκε ύποπτη η υπεράσπιση που δέχτηκε από την Δήμαρχο . Και μπορεί να είναι στο κόλπο η δήμαρχος!
Image
henry17
Global Moderator

Postby henry17 » 06/04/13, 01:59

Όταν τελείωσε η μακρόχρονη ψηφοφορία, σηκώθηκε επάνω ο δημοτικός σύμβουλος και ανακοίνωσε τους ψήφους:
catdog --> aimiliamy
sorrowmaker --> sandokanthanos
sandokanthanos -->sengoku19
epsilon --> sandokanthanos
sengoku19 --> sandokanthanos
aimiliamy --> sogeking
chapapa --> sandokanthanos
redhaired sanny --> catdog
sogeking --> catdog.

-Λοιπόν, λέει, αν και με λυπεί δεόντως να ανακοινώσω αυτά τα νέα σε ένα από τους ψηφοφόρους μου, σύμφωνα όμως με τις ψήφους, ο sandokanthanos είναι ο βασικός ύποπτος και πρέπει να φυλακιστεί.

Μετά από μια προσπάθεια διαφυγής του ταραξία sandokanthanou, τελικά τα κατάφεραν και τον ακινητοποίησαν και το οδήγησαν στο τμήμα.

Κατά τη διάρκεια της μεταφοράς του, δε σταμάτησε να φωνάζει: "Είμαι αθώος, κάνετε λάθος."

Μετά από μια μεγάλη εκφώνηση της δημάρχου για να καθησυχάσει τους χωρικούς πήγαν όλοι σπίτια τους νομίζοντας ότι όλα θα κυλούσαν ομαλά στη Jokeronia.
Η νύχτα όμως είχε διαφορετική άποψη απ' αυτούς.
Ο/Η/Οι κλέφτης/τρα/ες είχε/αν διαφορετική άποψη και κατάστρωνε/αν το σχέδιό τους.

Παρακαλούνται ο/η/οι κλέφης/τρα/τες να καταστρώσει/ουν το σχέδιό τους για τον επόμενο φόνο μέσω ΠΜ και να μου στείλει/ουν την απόφασή τους πάλι μέσω ΠΜ.

Καληνύχτα Jokeronia!!!
Image
Image
henry17
Global Moderator

Postby henry17 » 06/04/13, 16:40

Το επόμενο πρωί...
Chapapa: Ακούστε χωριανοιιιιιί, ελάτε να δείτε, ο μακελλάρης της Jokeronia χτύπησε και πάλι. Πηγαίνετε όλοι να δείτε την αγαπητή μας δήμαρχο πριν πεθάνει. Είναι στο νοσοκομείο.

Όταν μαζεύτηκαν στο νοσοκομείο, τα τελευταία λόγια που κατάφερε να ψελλίσει μέσα από τα δόντια της η Epsilon πριν ξεψυχήσει ήταν: "Ήταν δύο, μου έριχναν πέτρες εξφενδονίζοντάς τις... Μου είπαν πως η ανακάλυψή τους πρέπει να μείνει μυστική προς το παρών..."
Έτσι άφησε την τελευταία της πνοή αλλά μαζί της πήρε και τον καθησυχαμό των κατοίκων και επανέφερε τον πανικό.

Στο λιμάνι όπου έγινε και το έγκλημα, βρήκαν μια σφεντόνα, αλλά και ένα ακόμη σημείωμα που έλεγε: "Μην πειράζετε τις κότες των άλλων"

Έτσι, μαζεύτηκαν και πάλι οι εφτά εναπομήναντες στο κεφενείο του Catdog και άρχισαν να μαλώνουν σαν τα κοκόρια. Όλοι προσπαθούσαν να κατηγορήσουν ο ένας τον άλλο και την ίδια στιγμή να βρουν ένα άλλοθι.
Image
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 06/04/13, 17:23

:kakakaka: :kakakaka:
My dream come true :P Η αιώνια εχθρός μου πέθανε με σφεντόνα! :axaxaxa:
Πάντως φαίνεται ποιος είναι ο ένας δολοφόνος! Οι μισοί ψήφισαν θάνο και τελικά δεν ήταν. Άρα το καρφί δεν βρίσκεται στους 4 που ψήφισαν τον θάνο.
Θα ξαναψηφίσω λοιπόν τον Catdog για τον ίδιο λόγο και προηγουμένως, είναι πάρα πολύ ύποπτος.
Image
chapapa
Joker Team

Postby chapapa » 06/04/13, 18:04

Συμφωνώ απόλυτα με τον Sogeking. Ο ένας δολοφόνος πρέπει τελικά να είναι ο Catdog. Ο Θάνος δεν ήταν σπιούνος, άρα αυτό που ψήφισε δεν έχει σημασία.
Τα άλλα δύο που ψηφίστηκαν ήταν ο Catdog και ο Sogeking. Οπότε ο Catdog έχει μεγάλες πιθανότητες να είναι ο φανερός δολοφόνος.
Πάμε λοιπόν στον δεύτερο υποψήφιο, Sogeking, ο οποίος αφού ψηφίστηκε από την aimiliamy έγινε κάτι πολύ προφανές... σκοτώθηκε η Epsilon και μάλιστα με σφεντόνα.
Γνωρίζοντας λοιπόν την κόντρα που είχαν ο Sogeking με την Epsilon για την δημαρχία δεν μπορεί να την σκότωνε και μάλιστα με σφεντόνα, που θα έστρεφε όλο το χωριό εναντίον του.
Οπότε όλα καταλήγουν στο ότι η aimiliamy σχεδίασε όλο αυτό το κόλπο ώστε να ξεφορτωθεί και τον Sogeking, που ήταν ένας από αυτούς που κατηγόρησε τον φανερό της συνεργό Catdog.
Αυτά από το αυτί του χωριού και αν κάποια στιγμή πεθάνω ξέρετε ποιοι είναι οι δολοφόνοι:
aimiliamy & Catdog
Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net
aimiliamy
Franky

Postby aimiliamy » 06/04/13, 19:03

:aou: πάλι με κατηγορούν
δεν ξέρεται την παροιμία από μικρό κι από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια
και αλήθεια σας λέω δεν τους σκότωσα εγώ :aou:
chapapa wrote:Συμφωνώ απόλυτα με τον Sogeking. Ο ένας δολοφόνος πρέπει τελικά να είναι ο Catdog. Ο Θάνος δεν ήταν σπιούνος, άρα αυτό που ψήφισε δεν έχει σημασία.

για κάτσε μια στιγμή πως ξέρεις αν ο Θάνος ήταν η δεν ήταν σπιούνος :well:
όποτε κάτι δεν πάει καλά εδω
υπάρχουν δυο περιπτώσεις
πρώτον ο Θάνος δεν ήταν σπιούνος και το ξέρεις επειδή είσαι εσύ και λες οτι ειδές των catdog ως φανερό δολοφόνο και υποψιάζεσαι έμενα για τον
άλλο μόνο που εδο κάνεις ένα λάθος :idea:
και ερχόμαστε στην δεύτερη περίπτωση
είπες πως
chapapa wrote:Τα άλλα δύο που ψηφίστηκαν ήταν ο Catdog και ο Sogeking. Οπότε ο Catdog έχει μεγάλες πιθανότητες να είναι ο φανερός δολοφόνος.
εδο είναι το λάθος σου στον προηγούμενο γύρο ψηφιστήκαν 4 άτομα και όχι 2 εκτός από τον sandokanthanos και τον sogeking ψήφισαν και έμενα και τον sengoku19
τι εμάς μας ξέχασες :what to do:
έμενα με ψήφισε ο Catdog επειδή εγώ κατηγορούσα απο την αρχή και αυτόν και τον Sogeking
και τέλος ο sengoku19 τον ψήφισε ο Θάνος πριν πεθάνει επιμένεις να μην δώσουμε σημασία στην ψήφο του γιατί
γιατί λες οτι δεν ήταν ο σπιούνος
εγώ πάλι πιστεύω οτι ήταν άρα ο sengoku19 ήταν ο φανερός δολοφόνος και εσύ είσαι ο κρυφός και προσπαθείς να τον καλύψεις
όποτε συνοψίζοντας κυριοι ένοχοι για μενα ειναι Catdog, Sogeking,sengoku19 και Chapapa
chapapa
Joker Team

Postby chapapa » 06/04/13, 20:04

Από τη στιγμή που πιστεύω ότι εσύ και ο Catdog είστε οι δολοφόνοι, λογικό είναι να μην παίρνω στα σοβαρά την ψήφο του Catdog.
Μπορεί να ήταν για ξεκάρφωμα.
Όσον αφορά το αν ήταν ο Θάνος ο σπιούνος είναι αρκετά δύσκολο καθώς μας κατηγόρησε όλους κάτι που έφερε ως αποτέλεσμα να μη μας βοηθήσει καθόλου και έτσι έχουμε παραμείνει στο σκοτάδι.
Και τέλος, όταν είπα δυο άτομα εννοούσα ότι αφού ο Θάνος πέθανε και δεν ήταν δολοφόνος και επίσης δεν έκανε τις κινήσεις που θα έπρεπε για να τον θεωρήσουμε σπιούνο η ψήφος του είναι ξεκάρφωτη γιατί αν όντως ήταν ο σπιούνος δεν έπαιξε σωστά τον ρόλο του.
Άρα μας μένουν 3 ονόματα, το δικό σου, του Sogeking και του Catdog.
Ποιο προφανές είναι ο ένας δολοφόνος να είναι ο Catdog. Άρα κάποιος από τους Sogeking και Redhaired Sanny που τον ψήφισαν πρέπει να είναι ο σπιούνος. Τώρα το πως προέκυψες εσύ σαν κρυφός δολοφόνος βγαίνει από το ότι ενώ ψήφισες τον Sogeking, την επόμενη στιγμή γίνεται φόνος ο οποίος στρέφει όλους εναντίον του Sogeking, κάτι που είναι πολύ προφανές.
Όσο για τα δυο ονόματα που έγραψα ίσως και να κάνω λάθος, όπως λες και εσύ.
Image
Ξεκίνησαν οι εγγραφές!!!
www.myanimelist.net

Return to “Διάφορα Παιχνίδια”