Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο...

Παιχνίδια με ποστ για να περνάει η ώρα.
Epsilon
Διαχειριστής

Re: Πέφτει η νύχτα στο Παλέρμο...

Postby Epsilon » 06/04/13, 20:33

ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!! :when: :when: :when: :when:

Κατάλαβαν την εξυπνάδα μου και με σκότωσαν... Farewell, αντίο μάταιε κόσμε. Ο μόνος λόγος για τον οποίο λυπάμαι είναι αυτός:

Spoiler: Show
Sogeking wrote::kakakaka: :kakakaka:
My dream come true :P Η αιώνια εχθρός μου πέθανε με σφεντόνα! :axaxaxa:
Πάντως φαίνεται ποιος είναι ο ένας δολοφόνος! Οι μισοί ψήφισαν θάνο και τελικά δεν ήταν. Άρα το καρφί δεν βρίσκεται στους 4 που ψήφισαν τον θάνο.
Θα ξαναψηφίσω λοιπόν τον Catdog για τον ίδιο λόγο και προηγουμένως, είναι πάρα πολύ ύποπτος.

Μισώ λοιπόν τους δολοφόνους και ελπίζω να τους βρείτε. Δεν θα πω τα συμπεράσματά μου γιατί δεν είναι δίκαιο, αλλά ΒΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΤΕ ΤΟΥΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ!!!! :wanna mess:

Μια φορά κι έναν καιρό, το Κορίτσι από την Κίνα...
aimiliamy
Franky

Postby aimiliamy » 06/04/13, 20:42

chapapa wrote:Από τη στιγμή που πιστεύω ότι εσύ και ο Catdog είστε οι δολοφόνοι, λογικό είναι να μην παίρνω στα σοβαρά την ψήφο του Catdog.
Μπορεί να ήταν για ξεκάρφωμα.
Όσον αφορά το αν ήταν ο Θάνος ο σπιούνος είναι αρκετά δύσκολο καθώς μας κατηγόρησε όλους κάτι που έφερε ως αποτέλεσμα να μη μας βοηθήσει καθόλου και έτσι έχουμε παραμείνει στο σκοτάδι.
Και τέλος, όταν είπα δυο άτομα εννοούσα ότι αφού ο Θάνος πέθανε και δεν ήταν δολοφόνος και επίσης δεν έκανε τις κινήσεις που θα έπρεπε για να τον θεωρήσουμε σπιούνο η ψήφος του είναι ξεκάρφωτη γιατί αν όντως ήταν ο σπιούνος δεν έπαιξε σωστά τον ρόλο του.
Άρα μας μένουν 3 ονόματα, το δικό σου, του Sogeking και του Catdog.
Ποιο προφανές είναι ο ένας δολοφόνος να είναι ο Catdog. Άρα κάποιος από τους Sogeking και Redhaired Sanny που τον ψήφισαν πρέπει να είναι ο σπιούνος. Τώρα το πως προέκυψες εσύ σαν κρυφός δολοφόνος βγαίνει από το ότι ενώ ψήφισες τον Sogeking, την επόμενη στιγμή γίνεται φόνος ο οποίος στρέφει όλους εναντίον του Sogeking, κάτι που είναι πολύ προφανές.
Όσο για τα δυο ονόματα που έγραψα ίσως και να κάνω λάθος, όπως λες και εσύ.

ήμουν από τους πρώτους που μίλησε και άρχισα να κατηγορώ τον Catdog απο την αρχή
ακόμα υποψιαζόμουν την Έλενα οπτέ έβαλα μια σπόντα στην ιστορία
η Έλενα ώμος δεν αντέδρασε οπός περίμενα αλλα άμεσος μου επιτέθηκε ο Sogeking :when:
οπτέ άρχισα να τον υποψιάζομαι
ακόμα πιστεύεις οτι αν ήμουν δολοφόνος θα έκανα κάτι τόσο φανερό :damn:
aimiliamy wrote:Κάθε έγκλημα για να γίνει χρειάζεται πάντα τον απαραίτητο σχεδιασμό, ένα καλό κίνητρο και αντίστοιχο άλλοθι
Φαντάζομαι όλοι καταλάβατε ότι ο λόγος ότι κάποιες κότες κλαπήκαν είναι απλός μια πρόφαση όποτε το κίνητρο είναι εντελώς άλλο :imtheman:
Το καλύτερο μέρος για να σχεδιάσεις κάτι είναι το ποιο πολυσύχναστο και συνηθισμένο που δεν είναι άλλο από το καφενείο και τι ποιο φυσιολογικό από το να μιλαει κάποιος με τον καφετζή (Catdog) :what to do:
Επίσης πείσω από κάθε έγκλημα κρύβετε πάντα κάποιος με εξουσία(φανερή η κρυφή ) που ειδικεύεται στα παρασκήνια
Οποτε αν η θεωρία μου είναι σωστή τότε σίγουρα ο καφετζής κάτι κρύβει :mafia:
Απτήν άλλη πάλη βεβαία μπορεί και να συμβαίνει ακριβός το αντίθετο :well:
ποιος ξέρει άραγε?
γιατί σίγουρα κάποιος ξέρει :"friends":
CaTDoG
Joker Team

Postby CaTDoG » 06/04/13, 21:06

Χμμ... Και που ξέρεις chapapa ότι δεν είμαι εγώ ο σπιούνος; Είμαστε στην ίδια θέση. Τώρα έγινε φανερό με το ποιος είναι ο δολοφόνος, που προσπαθείς να καλύψεις τον Sogeking ενώ η Epsilon σκοτώθηκε με σφεντόνα... Εγώ είμαι αθώος! Κατηγορώ εσένα "chapapa" και τον συνεταίρο σου "Sogeking"...
Image
Sorrowmaker
Nami

Postby Sorrowmaker » 07/04/13, 00:22

εκανα λαθος και το αναγνωριζω λυπαμαι αγαπητε sandokanthane για την δημαρχινα μας δεν λυπαμαι τοσο επρεπε καποτε και ο sogeking να παρει αυτη την θεση θα εσκαγε... ο ενοχος ειναι ενας απο τους sogeking catdog θα πω τον catdog γιατι το να διαλεξουν να πεθανει η epsilon με σφεντονα ειναι σαν να μας ριχνουν σταχτη στα ματια ... εκτος και εαν ο sogeking θεωρησε οτι θα το σκεφτουμε καπως ετσι χμμμ.... :phew:
Image
redhaired sanny
Joker Team

Postby redhaired sanny » 07/04/13, 20:05

καταρχας δεν θα παρει ο sogeking τη θεση της δημαρχου....υπαρχουν πολλα ατομα στο χωριο πολυ πιο ικανα και για διοικηση και για δολοφονια...η αληθεια ειναι οτι δεν πιστευω οτι σκοτωσε την ελενα αλλα η θεωρια της chapapa μου φαινετε αρκετα λογικη και μιας και εξαρχης ο catdog μου δημιουργουσε πολλες υποψιες νομιζω οτι και παλι αυτον θα ψηφισω...
Image
ο sogeking ειναι ο αντρας της ζωης μου
Sorrowmaker
Nami

Postby Sorrowmaker » 07/04/13, 20:32

εσυ η κοτα του εισαι τι θα ελεγες μηπως τον κανατε μαζι τον φονο? :imtheman:
Image
Sogeking
Inactive Joker

Postby Sogeking » 07/04/13, 22:10

Βρε ουστ! Η Sanny είναι τόσο αθώα όσο η Δημαρχέσσα μας :P
Ελπίζω να μην έχει το ίδιο τέλος μονάχα xD :axaxaxa: :axaxaxa:
Image
henry17
Global Moderator
Location: The finish line is just the beginning of a whole new race

Postby henry17 » 07/04/13, 22:16

Έχοντας αρκετοί μιλήσει και εκφράσει την άποψή τους για τους φόνους που έγιναν μέχρι τώρα στο χωριό. Ο αναπληρωτής δήμαρχος του χωριού πήρε το λόγο και κάλεσε τους συγχωριανούς του να ψηφήσουν και πάλι για το ποιοι πιστεύουν ότι κρύβονται πίσω από τις στυγερές δολοφονίες του κυρ Coby και της Epsilon...

Υ.Γ: Η ψηφοφορία θα διαρκέσει 24 ώρες. Αν κάποιος δε ψηφήσει μέχρι τότε θα είναι ο επόμενος που θα αποχωρήσει γιατί θα είναι και ο πιο ύποπτος!! (just kidding, απλά για να κινείται λίγο πιο γρήγορα το παιχνίδι)!!

Over, and out!!
Image
Image
sengoku19
Brook

Postby sengoku19 » 08/04/13, 01:33

Ευτυχώς πρόλαβα.
Πραγματικά έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό.
Θα ορκιζόμουν ότι ο sandokanthanos ήταν δολοφόνος, και να λοιπόν που έπεσα έξω.
Επίσης εξεπλάγην με τον θάνατο της Epsilon.
Αυτός που την σκότωσε πρέπει να είναι κάποιος μέσα από την ομάδα και να είναι καιρό μέσα στο site.
Ούτε και εγώ μπορώ να πιστέψω ότι ο Sogeking θα έκανε κάτι τόσο χαζό ώστε να φανερωθεί ότι αυτός είναι ο δολοφόνος.
Από την άλλη, η Chapapa με τις ενέργειες τις δείχνει φοβισμένη λέγοντας ονόματα για να γλιτώσει από τον δολοφόνο, άρα ούτε κι αυτή πιστεύω ότι είναι ο δολοφόνος. Είμαι ανάμεσα στην Sanny και στον Catdog.
Θα ψηφίσω όμως τον Catdog γιατί μου κίνησε τις υποψίες με το τελευταίο του post.

Catdog
CaTDoG
Joker Team

Postby CaTDoG » 08/04/13, 15:22

Sogeking
Image

Return to “Διάφορα Παιχνίδια”